На ліквідацію руйнівної повені Закарпаття отримало від держави в три з половиною рази менше коштів від потреби - Закарпатська ОДА

Із необхiдних 184,1 мiльйонiв область отримала лише 48,5 мiльйонiв гривень

Незважаючи на численнi звернення облдержадмiнiстрацiї про крайню необхiднiсть коштiв для лiквiдацiї наслiдкiв руйнiвного паводка 15 – 17 грудня 2017 року, кабмiн протягом 2018 року забезпечив лише невелику частку фiнансування вiдновлювальних робiт. Загальна сума збиткiв склала 184,1 мiльйонiв гривень, iз яких 165,2 мiльйони необхiднi для берегоукрiплень. Цi цифри пiдтвердженi всiма необхiдними висновками й експертизами. Однак область отримала в квiтнi 2018 року 18,8 мiльйонiв гривень (перший транш) i в жовтнi 29,7 мiльйонiв гривень (другий транш) для аварiйно-вiдновних робiт. Загалом це 48,5 мiльйонiв гривень (експертний висновок Мiнрегiонбуду i розпорядження Кабмiну про видiлення коштiв наведенi нижче).

– Щоб звернути увагу на проблему, яка не вирiшується, ми змушенi були звернутися до суду на Мiнфiн України, – заявляє Геннадiй Москаль. – i 14 сiчня цього року Закарпатський окружний адмiнiстративний суд визнав протиправною бездiяльнiсть мiнiстерства щодо незабезпечення виконання Закону «Про держбюджет на 2018 рiк» у частинi фiнансування протипаводкової програми на Закарпаттi (резолютивна частина рiшення суду наводиться нижче). Ми розумiємо, що грошей у держбюджетi на все не вистачає. Але захист людей вiд стихiї – це, по-перше, не та стаття видаткiв, на якiй можна економити, а, по-друге, запобiгання природному лиху коштує набагато менше, нiж лiквiдацiя наслiдкiв вiд нього. Закарпаття це вiдчуло неодноразово на власнiй шкурi.

Нагадаємо, що 15 – 17 грудня 2017 року на Закарпаттi пройшли iнтенсивнi дощi з мокрим снiгом, якi спричинили руйнiвний паводок. Усього вiд стихiї постраждали 14 адмiнiстративно-територiальних одиниць областi, було пiдтоплено 67 населених пунктiв, 1132 дворогосподарства, 156 будинкiв, 3606 гектарiв сiльгоспугiдь. Вода пошкодила 74 об’єкти водогосподарського комплексу, iз них понад 16 тисяч метрiв водозахисних дамб, 4052 метри берегоукрiплень та 22 гiдротехнiчнi споруди. Крiм того, пошкодженi елементи 15 стацiонарних насосних станцiй осушних систем. Для лiквiдацiї наслiдкiв паводка необхiднi 184,1 мiльйони гривень.

На ліквідацію руйнівної повені Закарпаття отримало від держави в три з половиною  рази менше коштів від потреби - Закарпатська ОДА , фото-1 На ліквідацію руйнівної повені Закарпаття отримало від держави в три з половиною  рази менше коштів від потреби - Закарпатська ОДА , фото-2 На ліквідацію руйнівної повені Закарпаття отримало від держави в три з половиною  рази менше коштів від потреби - Закарпатська ОДА , фото-3 На ліквідацію руйнівної повені Закарпаття отримало від держави в три з половиною  рази менше коштів від потреби - Закарпатська ОДА , фото-4 На ліквідацію руйнівної повені Закарпаття отримало від держави в три з половиною  рази менше коштів від потреби - Закарпатська ОДА , фото-5 На ліквідацію руйнівної повені Закарпаття отримало від держави в три з половиною  рази менше коштів від потреби - Закарпатська ОДА , фото-6

Читайте також: Загроза є завжди - експерти оцiнили ризик виникнення паводку на Закарпаттi

Паводок ліквідація кошти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
294 перегляди в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі