• Головна
  • В Закарпатській ОДА просять уряд виділити кошти з резервного фонду на відновлення автошляхів області
19:35, 1 лютого 2019 р.

В Закарпатській ОДА просять уряд виділити кошти з резервного фонду на відновлення автошляхів області

В облдержадмiнiстрацiї пiд головуванням Геннадiя Москаля вiдбулося позачергове засiдання регiональної комiсiї з питань техногенно-екологiчної безпеки та надзвичайних ситуацiй (ТЕБ та НС). Головна тема, що розглядалася, – критичний стан на Закарпаттi дорiг державного значення, якi знаходяться на балансi Служби автомобiльних дорiг України – структурного пiдроздiлу Мiнiстерства iнфраструктури України.

Загальна протяжнiсть дорiг державного значення в областi складає 921,2 км. Вони мають свою специфiку, вiдмiнну вiд iнших регiонiв України. Так, 62% вiд загальної протяжностi цих дорiг розташованi в гiрськiй мiсцевостi з 12 перевалами. Практично всi  вони проходять уздовж рiчок i перетинають їх, тому на дорогах розташована велика кiлькiсть штучних споруд: мостiв, трубопроводiв, пiдпiрних стiнок тощо.

Для утримання дорiг державного значення в нормальному станi щорiчно слiд здiйснювати капiтальний ремонт не менше 80 км i поточний середнiй – не менше 180 км дорожнього покриття. Для цього необхiдне фiнансування в сумi близько 4-х мiльярдiв гривень щороку. Тодi як фактичне фiнансування всiєї дорожньої галузi Закарпаття за попереднi роки становило близько 200 мiльйонiв гривень на рiк.

Через хронiчне недофiнансування обсяги руйнування автодорiг (особливо в зимовий перiод) постiйно зростають. А паралельне збiльшення iнтенсивностi дорожнього руху i навантаження на автодороги призводить практично до повного зношення дорожнього одягу i створенню загрози безпецi дорожнього руху. За останнi десятки рокiв на основних дорогах державного значення Закарпаття склалася катастрофiчна ситуацiя, яка загрожує безпецi дорожнього руху, життю i здоров’ю десяткiв тисяч людей.

Особливо поганий стан дорожнього покриття на дорогах державного значення «Мукачево – Рогатин» (друга за важливiстю транспортна артерiя Закарпаття), «Ужгород – Самбiр», «Хуст – Долина», «Нижнi Ворота – Воловець – Мiжгiр’я», «Синевир – Синевирська Поляна», «Хуст – Шаяни – Вишково – Буштино».

– За два минулi роки з моєї iнiцiативи значна частина коштiв iз «митного експерименту» направлялася на капiтальний та поточний середнiй ремонт дорiг державного значення «Мукачево – Рогатин» та «Нижнi Ворота – Воловець – Мiжгiр’я», – наголошує Г.Москаль. – Однак у другiй половинi 2018 року митницi встановили такi високi плановi показники, що перевиконати їх було неможливо, а з 2019 року «митний експеримент» взагалi не передбачений. 280 мiльйонiв гривень, якi закладенi для Закарпаття на 2019 рiк через Дорожнiй фонд, можна використати на ремонт тiльки обласних та районних дорiг. Ремонтувати на них дороги державного значення – це нецiльове використання грошей, за що передбачена кримiнальна вiдповiдальнiсть. Фактично виходить так, що бiльша частина дорiг державного значення, на якi облдержадмiнiстрацiя не має нiякого впливу, залишилася без усiлякого фiнансування.

У зв’язку з цим хочу звернути увагу на Розподiл видаткiв Державного бюджету України на 2019 рiк щодо ремонту дорiг державного значення (подається нижче). У цьому перелiку об’єктiв не згадана жодна дорога iз Закарпаття, однак нардепи, в тому числi вiд Закарпаття, проголосували за нього!

Так тривати далi не може, подальше вiдтермiнування ремонтiв призведе до повного припинення руху дорогами державного значення, порушення нормальних умов життєдiяльностi населення та перерости у надзвичайну ситуацiю державного рiвня.

Щоб запобiгти цьому, регiональна комiсiя ТЕБ та НС вирiшила визнати стан дорiг державного значення на Закарпаттi таким, що може призвести до виникнення надзвичайної ситуацiї державного рiвня. Зараз готується звернення до Кабiнету Мiнiстрiв України щодо видiлення коштiв резервного фонду державного бюджету для виконання першочергових заходiв iз запобiгання виникнення на автомобiльних дорогах загального користування державного значення надзвичайної ситуацiї державного рiвня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дороги #ремонт #кошти #уряд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...