22:25, 31 січня 2019 р.
У магазинах Закарпаття можуть заборонити використання пластикових пакетів - у Раді зареєстрували відповідний проект
В Українi за кiлька рокiв можуть зникнути пластиковi пакети. Так, 28 сiчня депутати Верховної Ради зареєстрували законопроект №9507 “Про зменшення кiлькостi окремих видiв вiдходiв з полiетилену в цивiльному обiгу”, який пропонується обмежити використання пластикових пакетiв в Українi. Законопроект розробили на основi Директиви Європейського парламенту № 94/62/EC та чинних законiв країн-членiв Євросоюзу.
Подання законопроекту iнiцiювали понад 50 народних депутатiв та громадська органiзацiя ReThink.
"Його ухвалення наблизить вiтчизняне законодавство до законодавства Європейського Союзу, значно знизить обсяги вiдходiв з полiетилену, тим самим сприятиме полiпшенню стану навколишнього природного середовища, здоров’я населення", - сказано в пояснювальнiй записцi до законопроекту.
У проектi закону депутати пропонують заборонити надання полiетиленових пакетiв на безоплатнiй основi з 1 сiчня 2021 року, а також реалiзовувати їх з товщиною стiнки до 50 мiкрон з 1 сiчня 2022 року. Також пропонується ввести обов’язкову сертифiкацiю пакетiв на придатнiсть до бiорозкладу. Заборона не розповсюджується на надлегкi пластиковi пакети з товщиною стiнки до 15 мiкрон та розмiрами 225мм*345мм*450мм, що використовуються для м’яса, риби та продуктiв з них, а також сипучих продуктiв, для яких пакет є первинною упаковкою.
На думку iнiцiаторiв документа, запропонованi обмеження сприятимуть розвитку ринку альтернатив пластикових пакетам в країнi. Замiсть них можна використовувати текстильнi сумки та мiшечки, паперовi пакети, або пакети з крохмалю, якi використовуються в країнах ЄС, якi ввели заборону на пластиковi пакети.
Виробництво пакетiв з крохмалю є можливим на iснуючому обладнаннi українських виробникiв пакетiв i не потребує додаткових iнвестицiй. А враховуючи потенцiал України як аграрної країни, ми можемо стати провiдним виробником бiорозкладної гранули з крохмалю у свiтi.
Довiдково:
24 жовтня минулого року Європарламент остаточно заборонив цивiльний обiг окремих видiв продукцiї з полiетилену. Таке рiшення викликано загрозою глобальної екологiчної катастрофи, пов’язаної з використанням пластику. Розклад пластикових пакетiв складає бiльше ста рокiв. Утилiзацiя пластику є утрудненою, оскiльки при його спалюваннi видiляється велика кiлькiсть токсичного бiсфенолу-А (BPA), який є токсичною речовиною, що викликає онкологiчнi захворювання та негативно впливає на репродуктивну функцiю та iмунну систему.
Щороку лише в країнах Європейського союзу використовують близько мiльйона тонн одноразових полiетиленових пакетiв. В Українi щороку викидають близько пiвтисячi пластикових пакетiв. Наразi в багатьох країнах свiту дiють обмеження на використання пластику. Зокрема, у Францiї, iталiї, Сингапурi заборонено використовувати будь-якi пластиковi пакети. В iрландiї, Латвiї та Данiї для торговельних органiзацiй встановлений податок на пластиковi мiшки. Обмеженим є обiг пластикових пакетiв в Австралiї та у Китаї. А в Танзанiї передбачена кримiнальна вiдповiдальнiсть за реалiзацiю пластикових пакетiв , що передбачає ув’язнення до одного року.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
Вчора
Найкращі патчі під очі: порівнюємо можливості різних пропозицій
Новини компаній
09:00
26 вересня
Митці з України та ЄС представили виставку творчих робіт, у яких переосмислили культурний зв'язок між Україною та Євросоюзом
Новини компаній
15:00
25 вересня
ТОП новини
Оголошення
10:50, 25 вересня
live comments feed...