15:50, 28 січня 2019 р.
В Ужгороді через викинуті на сміттєзвалище люмінесцентні лампи викликали надзвичайників (ФОТО)
26 сiчня до Державної екологiчної iнспекцiї у Закарпатськiй областi надiйшло повiдомлення вiд оперативного чергового Управлiння ДСНС України у Закарпатськiй областi про несанкцiоноване розмiщення вiдходiв за адресою: м. Ужгород, вул. Достоєвського.
Державний iнспектор з охорони навколишнього природного середовища Закарпатської областi прибув на мiсце подiї. В ходi огляду ним зафiксовано несанкцiоноване розмiщення непридатних люмiнесцентних ламп на майданчику збору твердих побутових вiдходiв та прилеглiй територiї до будинку №20, що на вул. Достоєвського в м. Ужгород. Загальна кiлькiсть ламп становила близько 80 штук. На мiсце були викликанi спецiалiсти Управлiння ДСНС України у Закарпатськiй областi, Ужгородського ВП ГУНП у Закарпатськiй областi та ТОВ «АВЕ Ужгород» .
Зокрема, аварiйно-рятувальний загiн спецпризначення провiв обстеження на предмет радiацiйного та хiмiчного забруднення. Радiацiйний фон знаходився в межах норми, небезпечних речовин не виявлено. Працiвники полiцiї розпочали дiї щодо встановлення осiб, причетних до незаконного складування небезпечних вiдходiв (люмiнесцентнi лампи). Силами ж ТОВ «АВЕ Ужгород» проведено очищення смiттєвих бакiв i прилеглої територiї та вивезено люмiнесцентнi лампи на зберiгання, до вирiшення питання їх подальшої утилiзацiї.
"Є відповідна установа, з якою укладений договір у органів місцевого самоврядування щодо утилізації радіоактивних відходів. ДСНС не мають можливості утилізувати навіть ртутні термометри, бо у нас нема відповідної техніки та ліцензії", - коментують У ДСНС.
Адреса установи, яка займається перевезенням, утилізацією чи переробкою усіх видів відходів:
ТОВ «НЬЮ Екосвіт» м.Ужгород, вул. Доманинська, 336, +38 066 446 21 43
Державна екологiчна iнспекцiя у Закарпатськiй областi наголошує, що непридатнi люмiнесцентнi лампи вiдносяться до вiдходiв i класу небезпеки. Викидати енергозберiгаючi та люмiнесцентнi лампи разом з побутовими вiдходами суворо забороняється. Адже якщо не дотримуватися певних правил, iснує цiлком реальна загроза для здоров'я людини та довкiлля.
Одночасно Державна екологiчна iнспекцiя у Закарпатськiй областi попереджає, що за порушення вимог законодавства в частинi поводження з вiдходами передбачена адмiнiстративна вiдповiдальнiсть у виглядi штрафу: на громадян вiд двадцяти до вiсiмдесяти неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян (вiд 340 до 1360 гривень) i на посадових осiб, громадян - суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi - вiд п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян (вiд 850 до 1700 гривень), повiдомили Закарпаття онлайн у Державнiй екологiчна iнспекцiя у Закарпатськiй областi.
Читайте також: Протягом десяти років в Ужгороді мають забезпечити збір сортованого сміття до 50%
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
13:28, 1 грудня
live comments feed...