• Головна
  • Відчути музику можна не тільки на слух: В Ужгороді відбувся музично-художній проект «Якого кольору джаз?» (ФОТО)
17:59, 24 січня 2019 р.

Відчути музику можна не тільки на слух: В Ужгороді відбувся музично-художній проект «Якого кольору джаз?» (ФОТО)

19 сiчня 2019 року в галереї ILKO вiдбувся непересiчний музично-художнiй проект «Якого кольору джаз?» за участi закарпатського художника Влада Габди й джазового колективу з Днiпра DARK SIDE QUARTET.

Керiвник проекту iгор Барциховський розповiдає, що задум виношував iз 40 рокiв! «Колись на джазовому фестивалi у Донецьку побачив проект художника пiд назвою «Я i джаз». Та у ньому було все, крiм джазу. Я довго шукав формулу, як же побачити джаз. i одного разу почув фразу: «У цiй картинi не вистачає джазу». Минув деякий час i я подивився знову на ту картину. У нiй з’явився джаз. Знаєте як? Я сам не знаю.

Відчути музику можна не тільки на слух: В Ужгороді відбувся музично-художній проект «Якого кольору джаз?» (ФОТО), фото-1

Тодi я зрозумiв, що джаз – це настрiй. i коли я познайомився з Владом Габдою, зрозумiв, що саме з його допомогою вдасться вiзуалiзувати джаз хлопцiв. У ходi роботи над проектом для мене зникла межа мiж джазом i живописом. Виявляється, таке спiввiдчуття називається синестезiєю».

Експозицiя складається iз двох блокiв по чотири роботи, а музична частина – iз двох блокiв по чотири композицiї. Над вiзуалiзацiєю джазу Влад Габда працював 4 тижнi, однак спiльно з колегами по проекту дiйшли згоди, що кожен у правi сам визначати, якiй композицiї пасує те чи те художнє втiлення.

Влад Габда зауважує: «Глядач може сам обрати, яка картина у нього асоцiюється з конкретною композицiєю. Вважаю, будь-що фiгуральне чи конкретне не вiддавало б i частини вражень вiд глибокого джазу. А джаз хлопцiв справдi дуже глибокий та сучасний, сьогоднiшнiй. i якби я намалював скрипiчний ключ, нотки чи трубу – це було б просто смiшно. Сучаснiй музицi – сучасне мистецтво. Часто композитори мислили в кольорi – це дивно, але факт. i цей проект – наша спроба побачити музику в кольорi».

Художник зiзнається, що почув цiкавий вiдгук щодо створених для проекту полотен: «Одна дiвчина сказала, що її маленький син дуже легко вивчив кольори за моїми картинами – i навiть заради цього одного хлопчика вже варто було створити цей проект i цi картини».

А от автор музики Данiїл Вiнарiков каже: «Вважаю, проект удався – це щось значно бiльше, нiж просто концерт. Люди мають очiкування не тiльки до нашої музики, але й до проекту в цiлому. Це нагода подивитися на свою музику пiд новим кутом, завдяки живопису пишеш та навiть сприймаєш джаз зовсiм по-iншому. i в очах слухача була помiтна зацiкавленiсть, була вiддача – ужгородська публiка дуже вдячна, тому сподiваємося на продовження цiєї взаємодiї».

Проект реалiзують i в iнших мiстах: Києвi, Днiпрi, Харковi… А поки оглянути роботи в ужгородськiй галереї ILKO, щоправда, уже без джазового супроводу, можна до 10 лютого 2019 року.

Джерело

Читайте також: В Ужгородi вiдкрилась унiкальна виставка, де презентують архiтектурну спадщину Карпатського басейну (ФОТО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ужгород #Ілько #виставка #джаз
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...