• Головна
  • Реклама закордоном, мобільний додаток та світові тренди: Яким буде закарпатський туризм у 2019-му
20:40, 22 січня 2019 р.

Реклама закордоном, мобільний додаток та світові тренди: Яким буде закарпатський туризм у 2019-му

Новорічні свята позаду, а значить, прийшов час повертатися до звичного ритму життя та починати працювати. 2019 рік буде роком якості та досконалості в туризмі – про це ще 16 жовтня 2018-го заявив віце-президент Національної туристичної організації України. Журналісти 0312.ua поцікавилися, що цікавого планують втілити на Закарпатті цього року, адже наш край – особлива туристична родзинка країни.

Загальні тенденції-2019

У розмові з кореспондентом 0312.uaдиректор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман розповів, що в області реалізовується кілька великих туристичних проектів за кошти бюджету – реконструкція Невицького замку, будівництво туристичних стоянок уздовж автомобільних доріг, функціонування офісу розвитку сталого туризму.

«Наша обласна туристична програма зорієнтована саме на інфраструктурні складові та підтримку таких ініціатив, однак ця програма – чи не єдина в області, яка працює над просуванням Закарпаття на внутрнішньому та іноземному туристичному ринках. Якісний маркетинг потребує великих вкладень у конкретні стратегії, і це здебільшого нині робить бізнес, однак деякі точкові проекти з боку діяльності нашого управління туризму заслуговують на увагу. У 2019 році ми запланували взяти участь у щонайменше 8 виставках в Україні та за кордоном, а мобільний додаток, який розробили наприкінці минулого року, дозволить сформувати базу туристичних маршрутів області в мобільному телефоні туриста і формуватиме бажання повертатися у ще незвідані місця. Напевно, саме ця робота буде важливою у 2019 році».

Також Денис Ман розповів, що управління туризму запланувало фахово взятися за туристично-інформаційні центри області: 2019 рік визначений роком якості у туризмі Національною туристичною організацією, а саме це повинно стати основною політикою кожного з 24 закладів, які сьогодні в області називають себе ТІЦами. «Внутрішньо ми визначили, що в області більшість подій буде відбуватися в туризмі саме навколо курортних територій та оздоровчого туризму. Робоча група, яка працює над вдосконаленням стратегії розвитку області, визначає медичний туризм як сферу, яка на Закарпатті має високий потенціал для інновацій та дуже високі шанси стати «сферою №1» у системі в’їзного туризму», - зазначив він.

Конкретні кроки та продовження втілених напрацювань

Денис Ман розповів, що торік на базі Хустського району управління туризму спробувало реалізувати пілотний проект у туризмі. Так, вдалося розширити кількість структур, які націлені на розвиток сільського туризму. Залучили до цього як місцеві бібліотеки та клуби, так і звичаних мешканців - власників будинків чи земельних ділянок, які зацікавлені у тому, аби займатися туристичним бізнесом.  Люди на місцях починають усвідомлювати, що заробляти гроші можна не лише за кордоном на заробітках, а й вдома - треба просто правильно використовувати наявні ресурси. 

Із цього витікає наступна необхідність - розробка концепцій розвитку окремих територій: громади не завжди бачать на поверхні власний потенціал, а якщо і бачать, то часто не знають, із чого почати та куди рухатися. Шаян, Поляна, Косино, Драгобрат – всі ці території об'єднує одне майбутнє – туристичне. Але ці території зіштовхуються із низкою інфраструктурних проблем, які варто вирішити уже зараз, аби не втратити унікальні туристичні ресурси.

«Щороку ми говоримо про туристичні стоянки, але окрім лісових пунктів рекреації, які з’являються уздовж автомобільних доріг, за останні 3 роки дії обласної програми підтримки туризму нових проектів не з’явилося. Торік департамент економічного розвитку і торгівлі виграв проект, якй дозволить встановити 7 стоянок та 5 оглядових майданчики. За нашої ініціативи, 2019-ий - ще й рік розвитку туристичної інфраструктури. Сподіваємося, це підтримають і органи місцевого самоврядування.

Ми також беремося відцифрувати туристичні маршрути для зручності туристів. Безперечно, варто приділити увагу і безпеці перебування туристів у горах. Про це трохи згодом поговоримо разом із рятувальниками.

До нас також надійшла від партнерської організації розроблена концепція кемпінгів на території області, над схваленням і втіленням якої працюватимемо у 2019 році», - зазначає Денис Ман.

Роботи – чимало. Але головна новація, яку управління туризму сподівається втілити - делегування частини повноважень влади до саморегулівної туристичної організації. Це, сподівається Денис Ман, стане головним досягненням, яке варто втілити, користуючись загальними світовими трендами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#туризм #карпати #відпочинок #курорти #зимовий туризм #ужгород #мукачево #берегове #денис ман
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...