• Головна
  • Спеціально до свята: Топ-10 найвідоміших закарпатських Василів (ФОТО)
20:31, 14 січня 2019 р.

Спеціально до свята: Топ-10 найвідоміших закарпатських Василів (ФОТО)

Сьогодні відзначають одразу три свята: Старий Новий рік, Обрізання Господнє та Свято Василя Великого – його вважають покровителем землеробства, тож саме тому 14 січня головний обряд – засівання осель. Сайт міста Ужгорода 0312.ua вітає усіх Василів з іменинами, а також пропонує добірку із коротких відомостей про 10 відомих Василів Закарпаття. 

Василь Петьовка

Політик, народний депутат України

Народився 30 сiчня 1967 року у селі Завидово Мукачівського району. У 1985 році закінчив Мукачівський кооперативний технікум за спеціальністю «Товарознавство і організація торгівлі продовольчими та промисловими товарами». У 2006 році закінчив Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, здобувши кваліфікацію спеціаліста з обліку і аудиту.

У 1987-му розпочав трудову діяльність продавцем Верхньокоропецького об'єднання торгівлі Мукачівської райспоживспілки Закарпатської області. У 2000 та 2002 роках був обраний депутатом Закарпатської обласної ради. З 2003 по 2007 – міський голова Мукачева.

У 2014 році вдруге обраний народним депутатом України. Член депутатської групи "Воля народу". Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Корея.

Василь Брензович

Політик, народний депутат України, лідер КМКС

Народився 25 квiтня 1964 року у селі Запсонь на Берегівщині. У 1986 році закінчив історичний факультет Ужгородського державного університету. У 2003 році закінчив докторантуру в Університеті ім. Лоранда Етвеша, м. Будапешт, здобув науковий ступінь доктора філософії. У 2008 році здобув ступінь кандидата історичних наук в Ужгородському державному університеті.

У 2006–2010 рр — заступник голови Закарпатської обласної ради, з2011–2014 — голова комісії з питань бюджету Закарпатської обласної ради. На парламентських виборах 2014 р. - № 62 у виборчому списку «Блоку Петра Порошенка». На цих же виборах обраний народним депутатом України. 

Голова Товариства угорської культури Закарпаття, голова Благодійного фонду Закарпатського угорського педагогічного інституту, а також голова Благодійного фонду «ГЕНІУС». Голова підкомітету з питань міжнаціональних відносин Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Василь Лазоришинець

Кардіохірург, доктор медичних наук, професор, академік НАМН України, Заслужений лікар України; директор Інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова

Народився 25 травня 1957 року в селі Сокирниця Хустського району. Закінчив лікувальний факультет Київського медичного інституту імені академіка О.О. Богомольця у 1980 році. Трудову діяльність розпочав на базі Чернігівської обласної лікарні серцево-судинним хірургом.

У 1987 році прийнятий на роботу до Київського НДІ серцево-судинної хірургії МОЗ УРСР, де пройшов шлях від клінічного ординатора та лікаря-хірурга до директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН України. Працював заступником, першим заступником та виконувачем обов'язків міністра охорони здоров'я України (2008 – 2010, 2014).

Крім того, Василь Лазоришинець активно оперує та виконав більше 7000 операцій на серці. У 2016 р. його обрано головою правління Асоціації серцево-судинних хірургів України. Дійсний член Європейської асоціації кардіоторакальних хірургів, член Французької асоціації серцево-судинних хірургів, Американської асоціації торакальних хірургів. Член-засновник Всесвітньої асоціації дитячих кардіологів та кардіохірургів.

Василь Русин

Хірург-гепатолог, доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений лікар України

Народився 26 вересня 1949 р. в м.Ужгороді. Навчався на медичному факультеті Ужгородського державного університету, який закінчив у 1973 р. У 1980 р. закінчив аспірантуру і захистив кандидатську дисертацію, у 1990 р. - докторську. У 1992 р. отримав вчене звання професора. З 1995 р. - голова (а в наступному - Президент) асоціації хірургів Закарпаття.

У 1999 р. Василю Русину присвоїли почесне звання “Заслужений лікар України”. Він є автором 20 монографій, трьох навчальних посібників, які видані під грифом МОН та МОЗ України, 250 наукових праць, 47 патентів України на винахід. За плідну раціоналізаторську та винахідницьку діяльність, пов’язану з розробкою нових методів лікування та медичних приладів, у 2001 р. обраний членом-кореспондентом, а в 2002 р. – академіком Академії інженерних наук України.

Василь Лемак

Правознавець, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України; суддя Конституційного Суду України

Народився 15 лютого 1970 року в селі Вільхівка Іршавського району Закарпатської області. У 1993 році закінчив історичний факультет Ужгородського державного університету, у 1997 році — юридичний факультет цього ж університету.

У 2009 році обраний членом-кореспондентом Академії правових наук України. Брав участь у розробці проектів законів України: «Про політичні партії», «Про відновлення і збереження національної пам’яті Українського народу». Був включений до складу Наукової комісії Міністерства освіти і науки України (2007–2008), а також до складу групи експертів МОН України з питань ліцензування та акредитації (2005–2009). У складі робочої групи Ради з питань судової реформи України був розробником проекту закону «Про Конституційний Суд України» (2016). Перебував у складі Національної конституційної ради, створеної Президентом України. Вчений секретар Західного регіонального центру Національної академії правових наук України (2017).

З 2 березня 2018 року - суддя Конституційного Суду України за квотою Президента України.

Василь Дідичин

Адвокат, керівник проекту «Провулок «Гірчичне зерно»

В Ужгороді адвокат Василь Дідичин викупив старий смітник в центрі міста, де мешкали бомжі і щури, і здійснив свою мрію, побудувавши провулок "Гірчичне зерно". Для того, щоб перетворити смітник у пасаж, Василь Дідичин витратив 7 років. Він був змушений продати все, що мав. У кінці грудня 2008 року продав квартиру з новим ремонтом, потім - автомобіль і обручки. Зняв всі депозити. Загальний борг сягав півмільйона доларів США.

Він викупив двір і побудував провулок, зробивши цим "архітектурний подарунок" Ужгороду, який вже став улюбленим місцем місцевих жителів і туристів. Провулок з'єднав дві вулиці в центральній частині міста. Він оформлений у стилі Ужгорода 1930-х років зі старовинними ліхтарями, терасами і спокійною музикою.

На назву провулка надихнуло Євангеліє від Матвія: "Коли матимете віру, хоч як зерно гірчичне, не буде нічого неможливого".

Більше про історію створення провулку читайте тут.

Василь Марюхнич

Директор – художній керівник Закарпатського академічного облмуздрамтеатру імені братів Шерегіїв

Народився 15 січня 1958 року у Воловці. Закінчив Ужгородське музичне училище імені Д. Задора, Львівську державну консерваторію імені М. Лисенка за спеціальністю «баян» у 1983 році.

Працював у Закарпатському народному хорі, викладачем Ужгородського музичного училища імені Д. Задора, заступником начальника управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації.

Нагороджений почесною грамотою Закарпатської обласної державної адміністрації 2016 року. Працює в театрі з 2015 року.

Василь Кузан

Поет, прозаїк, літературознавець, член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України.

Народився 25 лютого 1963 року у селі Довге Іршавського району. Закінчив математичний факультет Ужгородського державного університету. Працював учителем у школі, начальником оргвідділу та начальником відділу культури Іршавської райдержадміністрації, проректором вищого економічного коледжу, журналістом, менеджером, редактором літературних видань, вільним письменником.

Автор 22 книжок. Твори Василя Кузана перекладені французькою, англійською, німецькою, іспанською, угорською, російською мовами. Словацькою (білінгва) та польською вийшли окремі книги.

Автор понад сотні текстів пісень, які виконують Народні артисти України, серед яких Валентина Степова, Іван Попович, Степан Гіга, Петро Матій, Микола Свидюк та Сергій Лазо, Ярослав Музика, Генадій Мясоєдов і рок-гурт "Калєкція", Роберт Голованенко, Сергій Соболь, Сергій Калініченко.

Василь Свалявчик

український художник, Заслужений художник України

Народився 14 жовтня 1951 у селі Зняцеве Мукачівського району. Художню освіту здобув в Ужгородському училищі прикладного мистецтва на відділенні художнього розпису у 1971 році.

Член Національної Спілки художників України з 1987 року. Учасник художніх виставок: обласних — з 1976 року, всеукраїнських — з 1984 року, закордонних — з 1987 року. Учасник міжнародних пленерів та симпозіумів.

Персональні виставки: 1998 р. — м. Фюсен (Німеччина), 1998 р. — м. Ужгород, 1999 р. — м. Мукачево, 2001 р. — м. Ужгород, м. Київ.

Лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі в галузі образотворчого мистецтва (1998, 2012), Заслужений художник України (2002 р.)

Василь Мартиненко

український футболіст, нападник

Народився4 грудня 1957 року у смт. Нижньогірський у Криму. 1977 року дебютував у складі сімферопольської «Таврії». Протягом п'яти сезонів виступав, як за «Таврію» (перша ліга), так і за севастопольську «Атлантику» (друга ліга). 1982 року захищав кольори армійської команди першої ліги СКА «Карпати» зі Львова.

Наступні вісім сезонів був гравцем «Закарпаття». У семи чемпіонатах УРСР забивав найбільшу кількість голів за ужгородську команду.

Всього у складах «Таврії», «Атлантики», СКА «Карпат» і «Закарпаття» провів 508 лігових матчів. Посідає четверте місце у «Клубі Євгена Дерев'яги» — списку найрезультативніших гравців чемпіонату УРСР (у рамках другої ліги) — 149 голів.

Наразі Василь Мартиненко зі сім’єю проживає в Ужгороді й продовжує працювати дитячим тренером.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #петьовка #брензович #дідичин #русин #лазоришинець #лемак #марюхнич #кузан #свалявчик #мартиненко
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...