10:05, 15 січня 2019 р.
Вибори-2019: як голосувати в Ужгороді без місцевої прописки?
Чергові вибори Президента України відбудуться вже 31 березня. Чимало закарпатців, та й не лише їх, мешкають в Ужгороді, однак місце реєстрації їх проживання (а значить, і виборча адреса) знаходиться за межами обласного центру Закарпаття. Як голосувати в Ужгороді без місцевої прописки, дізнавалися журналісти 0312.ua.
Як розповів кореспонденту 0312.uaначальник відділу ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Ужгородської міської ради Григорій Жирков, у першу чергу потрібно з’ясувати, чи виборець, який має право голосувати, взагалі внесений до реєстру. Якщо він там присутній, у нього визначена виборча адреса, яка визначається за реєстрацією в паспорті громадянина України. Перевірити, чи є ваші актуальні дані у реєстрі, можна тут.
Якщо за будь-яких мотивів виборець опинився в іншому населеному пункті і хоче проголосувати на певних виборах, він має звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців (в Ужгороді він знаходиться у приміщенні міської ради). Там він має пред’явити паспорт громадянина України і подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати. До заяви додаються документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.
До таких документів можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, лист на відрядження, довідка з лікарні в Ужгороді тощо. Якщо особа проживає в Ужгороді у своїх родичів, то встановлюються і підтверджуються родинні зв’язки – це теж може бути підставою для тимчасової зміни місця голосування. Також таким супровідним документом може бути квиток Укрзалізниці, який підтверджує, що у цей день виборець перебуватиме в Ужгороді. Доцільність мотиву визначають безпосередньо у відділі ведення ДРВ під час подання цих документів.
Стосовно ж осіб, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, вони можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування. Для виборців, зареєстроване місце проживання яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, встановлено особливий порядок тимчасової зміни місця голосування: документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування, такі виборці можуть не додавати до заяви.
Якщо людина уже тимчасово змінила своє місце голосування, але обставини склалися таким чином, що їх потрібно змінити його ще раз, вона спершу має звернутися до органу ДРВ, у яких зверталась попередньо – анулювати наказ про тимчасову зміну місця голосування, і вже після того можна змінювати його ще раз (або голосувати на виборчій дільниці за місцем реєстрації).
Звернутися із відповідною заявою та документом, що засвідчить підставу для тимчасової зміни місця голосування, потрібно не пізніше, ніж за 5 днів до дати виборів. Втім, у відділі ведення ДРВ Ужгородської міської ради просять не затягувати із цим до крайнього терміну: якщо ви вже знаєте, що будете в Ужгороді у день виборів, звертайтеся до відділу вже. Це можна робити ще з 31 грудня – з дати старту виборчої кампанії. Чим ближче до виборів, тим більше роботи матимуть у відділі ведення ДРВ – настільки, що в останній тиждень, скоріш за все, працівникам доведеться опрацьовувати матеріали цілодобово. Тож аби уникнути великих черг і впевнитися, що ви точно зможете проголосувати в Ужгороді, краще звертатися до відділу вже.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:48
Вчора
ТОП новини
Оголошення
09:39, 29 вересня
09:39, 29 вересня
09:39, 29 вересня
12:38, 1 жовтня
09:39, 29 вересня
live comments feed...