• Головна
  • Без права на помилку: Рятувальники дають поради мандрівникам, які вирушають у гори (ВІДЕО)
23:01, 13 січня 2019 р.

Без права на помилку: Рятувальники дають поради мандрівникам, які вирушають у гори (ВІДЕО)

I влiтку, i взимку гори ваблять любителiв активного вiдпочинку. Та саме з приходом зими небезпека тут зростає в рази: це i лавини, i хуртовини, i тумани.

Вже цього року рятувальник неодноразово вирушали в гори в пошуках заблукалих туристiв. На жаль, один лижник загинув, ще одного шукали 5 днiв i врештi-решт знайшли… живим.

5 днiв пошуку, хвилювання, надiї та вiри в те, що досвiчений спортсмен зможе врятуватись. i ось нарештi можна видихнути з полегшенням. iгор Грищенко – живий! Вiн змiг протистояти стихiї i врятуватись.
Хвилювались за нього не лише рятувальники, якi його шукали, а й вся Україна. А вiн тримався до останнього, намагаючись вижити в екстремальних умовах високогiр’я Карпат. Ще 6 сiчня разом з другом вирушив в гори – покататись поза трасами, та через туман та снiгопад чоловiки заблукали. Згодом вони роздiлились, товариша рятувальники знайшли швидко, А iгорю довелось поблукати по горах кiлька днiв. Чоловiк розповiдає: спершу намагався вийти до водоспаду Шипiт, однак через погану видимiсть заблукав. Двi доби чоловiк шукав бодай якiсь позначки, якi б могли його зорiєнтувати на мiсцевостi. А на третiй день знайшов будиночок лiсника.

Тим часом протягом 5 днiв пошуки не припинялись. До рятувальникiв долучились лiсiвники, волонтери, кiнологи, навiть пiдняли в повiтря гелiкоптер. Тим часом iгор двiчi намагався вийти на зв’язок. Вiдiгрiвав телефон, який повнiстю розрядився. i на щастя, вiн дивом запрацював.

Лiкарi дивуються , як чоловiку вдалось вижити у таких умовах. Адже тi днi на Закарпаттi снiжило, температура була -20. А ще лавинонебезпека 3-го рiвня. Нинi в екстремала обмороження нижнiх кiнцiвок 2-го ступеня.

Зараз, «народжений у сорочцi», в обласнiй лiкарнi. Медики намагаються вiдновити вiдмороженi пальцi нiг за допомогою судинних препаратiв. Через деякий час лижника вiдправлять до Києва. Варто додати, iгор Грищенко – професiйний лижник-тренер, президент асоцiацiї екстремальних видiв спорту. i чоловiк каже, свою екстрим-кар’єру планує продовжити i надалi, а ще обов’язково повернутися у будиночок, який його врятував, та залишити там деякi речi для iнших мандрiвникiв.

Та ця iсторiя зi щасливим закiнченням. Кiлькома днями ранiше на цiй же Гембi заблукали троє спортсменiв-екстремалiв. Одного з них знайшли вже без ознак життя.

Рятувальники дають поради, як не потрапити в халепу в горах. Кажуть, обов’язково треба взяти до уваги прогноз погоди, варто порадитись з фахiвцями стосовно обраного маршруту, чи дiйсно вiн безпечний. У гiрських пошуково-рятувальних вiддiленнях також треба залишити свої данi та номер мобiльного.

Також фахiвцi не радять ходити в гори самому. Група повинна бути мiнiмум з чотирьох осiб. Не забувати заряджати свої мобiльнi телефони, ну i звичайно – термос iз гарячим чаєм. Рятувальники можуть дати i слушну пораду стосовно спорядження а також правильного облаштування нiчлiгу в горах.

Та яку б небезпеку в собi гори не приховували, щороку тисячi лижникiв, сноубордистiв та фрiрайдерiв їдуть у Карпати, щоб пiдкоряти гiрськi схили.

Заснiженi гiрськi вершини щороку приваблюють спортсменiв-екстремалiв, шукачiв пригод та просто охочих помилуватись природою. Гори зачаровують, втiм, краса може бути i небезпечна. Та попри усi застороги, любителi гiр та адреналiну пiднiмаються на вершини, шукають та знаходять новi маршрути, i радять iншим не вiдмовляти собi в задоволеннi, ставати на лижi та вирушати в гори.

БIльше дивIться в сюжетI М-студIо:

Читайте також: У мережI опублIкували мапу гIрських прихисткIв, у яких можуть зупинятись заблукалI мандрIвники

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Гори #рятувальники #ДСНС #поради
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...