• Головна
  • Керівництво Закарпаття підтримує партнерський обмін дітей із сімей учасників бойових дій з Грузії та України
15:15, 11 січня 2019 р.

Керівництво Закарпаття підтримує партнерський обмін дітей із сімей учасників бойових дій з Грузії та України

Вчора, 10 січня, виконуючий повноваження голови Закарпатської облради Йосип Борто прийняв представників делегації дітей учасників АТО з Херсонщини та грузинських дітей учасників бойових дій, які перебувають на у нашому краї у рамках міжнародного соціального проекту "Діти просять миру".

Юних гостей прийняв керівник ужгородського осередку ПЛАСТу Іштван Удут, який розповів про здобутки національної скаутської організації, її роль у патріотичному вихованні. Головна мета проекту – налагодження міцних міждержавних стосунків для проведення заходів реабілітації та оздоровлення, відпочинку дітей України та Грузії, батьки яких приймали участь у бойових діях.

У складі делегації - засновник і керівник благодійного фонду "Аліло 2015" (Грузія) Гено Тебідзе; співробітник благодійного фонду, який працює в системі управління дитячими садочками Батумі (Грузія) Зімларі Берідзе; керівник комунального підприємства Херсонської міської ради, відповідальна за питання культури, міжнаціональних зав’язків, організатор проекту "Діти просять миру" від Херсону, керівник Херсонського грузинського національно-культурного об’єднання «Ілорі» Еліко Маркелія; головний координатор українсько-грузинського проекту "Діти просять миру", представник Грузинського культурно-освітнього центру «Іверія» Лілія Гричулевич; керівник благодійного фонду «Мій тато захищає Україну», представник ГО «Наше рідне Закарпаття», учасник АТО Сергій Кузнєв, керівник «Спілки учасників бойових дій «Об'єднані війною» Микола Марчишак.

Участь у зустрічі взяли посадовці ОДА - директор департаменту соціального захисту населення Михайло Петрішка, начальник управління національностей та релігій Йосип Резеш, заступник начальника управління молоді та спорту Олег Муртазін, заступник директора департаменту освіти і науки Аттіла Штерр, а також експерт з розвитку співпраці між містами побратимами Ужгород-Дармштадт Мартін Ройтер. 15 грузинських дітей, батьки яких брали участь у війнах за територіальну цілісність та суверенітет Грузії у 1991-1993 та 2008 рр., а також 5 дітей учасників АТО з Херсонщини на запрошення Громадської організації «Наше рідне Закарпаття» приїхали на Закарпаття.

У ці Різдвяні дні дітки перебувають на зимовому відпочинку у Львові, де відповідно до програми передбачалась екскурсія в наш край. То ж запрошення від ГО «Наше рідне Закарпаття» було доречним. Тут на них чекає насичена програма з ознайомлення з культурними, історичними та релігійними пам’ятками області , відвідання музеїв, термальних купалень тощо Йосип Борто щиро привітав гостей на Закарпатті, розповів про діяльність обласної ради, де представники різних політичних сил, віросповідань і нацменшин ефективно, із щирим уболіванням за долю краю та його жителів реалізують ініціативи, наміри та плани з тим, щоб регіон залишався стабільним, успішним і мирним.

- Для цього у нас є всі можливості: зручне географічне розташування, Богом дане унікальне природне багатство, працьовиті люди, які представляють понад сто націй і народностей, що живуть від діда-прадіда у злагоді і взаємоповазі, зберігаючи та розвиваючи свої традиції, мову і культуру, від чого наш рідний край стає веселковим, милішим та стоголосим, - наголосив Йосип Йосипович.

Та зазначив, що важка, затяжна війна на Сході України забрала життя понад 10 тисяч співвітчизників, де в їх числі - понад 100 воїнів з нашого краю. І наша відповідальність перед родинами загиблих у цій страшній війні - подбати про їх діток. Щоб вони були життєрадісними, успішними та щасливими, щоб відчували, що про них є кому подбати. Йосип Йосипович також відмітив, що в краї ведеться відповідальна робота з оздоровлення дітей із сімей пільгових категорій, завдяки чому такі дітки мають змогу відпочивати в Угорщині, Словаччині та Хорватії.

- Цей проект також буде підтримано і владою краю, і його депутатським корпусом, - запевнив Йосип Борто.- Адже саме через дітей і молодь маємо шанс до взаєморозуміння, дружби і миру між народами та єднання України.

Еліко Маркелія подякувала за теплий прийом, розповіла про те, що в березні, а відтак і в липні 2018 року групи дітей загиблих бійців АТО побували в Грузії. Така поїздка відбулась завдяки розпочатій співпраці між Посольством України в Грузії, Благодійним товариством «Мій тато захищає Україну», Міжнародним благодійним фондом «Аліло-2015» у рамках українсько-грузинського проекту "Діти просять миру". Ця співпраця триватиме й надалі, адже і цьогоріч заплановані поїздки дітей українських захисників на відпочинок у Грузію.

- Цього разу ми привезли таких грузинських діток та з Херсонщини до Львова на українське Різдво, які мали змогу ознайомитись з чудовими традиціями і звичаями, від яких вони в захваті, - мовила Еріко Маркелія, додавши, що, потрапивши на Закарпаття, діти просто закохалися в нього, де для себе відмітили його чудову красу та щедрість, гостинність жителів.

До речі, Еліко Маркелія вперше заговорила українською мовою, перебуваючи у Львові, і це було дивовижно. Гено Тибідзе підкреслив, що такі діти заслужили жити в мирі і щасті. Та запросив діток із сімей закарпатських учасників АТО в « маленьку Грузію з великим серцем», на оздоровлення і відпочинок, яка прийме їх як своїх. Лілія Гричулевич розповіла, що в реалізації проекту допомагають представники влади на місцях, українські партнери, дипломати, громадські організації. І роблять це охоче. Та додала, що ці дітки розмовляють різними мовами, але у спілкуванні розуміються, планують наступні зустрічі та стають близькими один одному через спільні болі, страждання та прагнення ніколи більше не знати війни.

Михайло Петрішка детально розповів про Регіональну програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2018 – 2021 роки, ухвалену депутатами задля збільшення кількості дітей краю, які охоплені організованими формами відпочинку й оздоровлення, перш за все таких, які потребують особливої соціальної уваги й підтримки. Та повідомив, що за 2018 рік за рахунок різних джерел було спрямовано на ці цілі понад 56 млн грн та оздоровлено 47 тисяч маленьких закарпатців дошкільного віку, із них пільгових категорій - 27 тисяч 453 дитини.

Посадовець також повідомив ще одну важливу новину: до цієї програми за ініціативи обласної влади буде внесено відповідні зміни, які сприятимуть партнерському обміну дітей із сімей учасників бойових дій з Грузії та України для оздоровлення . Відтак, всі учасники зустрічі вносили цікаві ініціативи, ділились думками та сходились на тому, що проект має право на життя, бо йдеться про найдорожче – наших діток, яким будувати майбутнє України та творити своє, дасть Бог, щасливе життя в ній. Насамкінець теплої дружньої зустрічі посадовці разом з дітьми зробили фото на незабутню пам'ять.

Прес-служба Закарпатської облради

Читайте також: На Закарпатті влаштували свято для діток, чиї батьки воюють на Сході (ВІДЕО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закарпаття #ато #діти #обмін
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...