• Головна
  • Як відновитись після святкових "наїдків" та "напитків": Поради для закарпатців
21:31, 9 січня 2019 р.

Як відновитись після святкових "наїдків" та "напитків": Поради для закарпатців

Ми довго чекаємо свят та ретельно до них готуємось. Святкові дні проходять дуже швидко, а от наслідки залишаються надовго. Є такий вислів: "Добрий ранок голубці, добрий вечір поливка", а поміж цими періодами ще купа страв та паленки, які боляче б'ють по печінці. Журналісти сайту 0312. ua підібрали основні поради дієтологів для післясвяткового відновлення.

Після довгих вихідних потрібно повертатися до роботи, а більшість почувають себе ще більш втомленими, ніж до відпочинку.

Небагато людей дотримувалися правильного раціону та дієт, коли готували святкові бенкети. Навіть типові прихильники здорового харчування бодай раз дозволяли собі ложку олів’є. Важка їжа не додає сили організму, а забирає, особливо якщо їсти її у великих кількостях у вечірній чи нічний час. Це сприяє важкості у шлунку, сонливості і, як результат – навіть апатії. То ж як відновити організм після свят – розповів головний лікар Київського Міського центру здоров‘я Отто Стойка.

За його словами, насамперед варто зменшити об’єм їжі та кількість її прийомів. Розвантажувальні дні також не нашкодять. Треба більше прогулюватися на свіжому повітрі та займатися фізичними вправами. Слідкуйте за режимом дня та унормуйте якісний сон.

Що їсти для відновлення організму Пити більше води. Можна додавати туди лимон та навіть мед, але у невеликій кількості (солодощів на столах точно не бракувало). пити трав’яні чаї та газовану воду, яка подразнює слизову шлунка і стимулює травлення. Однак повністю замінювати нею звичайну воду не варто. Обмежувати себе у смаженій їжі. Як альтернатива – печене, варене та різноманітні крупи. У м’ясі надавати перевагу птиці. Основою меню зробити фрукти та овочі. Вони містять багато води, клітковини, натомість мало цукру та виконують своєрідну детоксикаційну функцію. Не лінуватися готувати овочі на пару, для свіжих обирати рецепти салатів. Заправляти їх теж важливо не звичайною олією, а олією з натуральним чи бальзамічним оцтом для кращого перетравлення. Про майонез, хоча б ненадовго, але варто забути.

У МОЗ розповіли, які ознаки допоможуть зрозуміти, наскільки втомлений ваш організм після свят:

відчуття знесилення; неуважність та погіршення концентрації;  погіршення пам’яті;  уповільнення процесів мислення, зменшення глибини та критичності мислення; зниження цікавості до роботи;  підвищена дратівливість; перманентна сонливість;  реакція серцево-судинної системи – підвищення рівня артеріального тиску та частоти пульсу.

Такі симптоми прогнозують хронічну перевтому, яка може спровокувати хронічну гіпоксію (кисневу недостатність) і порушення нервової діяльності.

При дотриманні цих порад, найголовніше – зважати на особливості свого організму. Відновлюйте своє самопочуття та розпочинайте роботу у доброму гуморі та з міцним здоров’ям!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закарпаття #свята #стіл #наслідки #відновлення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...