• Головна
  • Новий Рік без шкоди для здоров'я та із корисним олів'є: Поради від дієтолога для закарпатців (ФОТО)
20:35, 30 грудня 2018 р.

Новий Рік без шкоди для здоров'я та із корисним олів'є: Поради від дієтолога для закарпатців (ФОТО)

Новорічно-різдвяні свята – це не лише період ялинок, снігу та магічної атмосфери, а й час, коли перед нами виступає спокуса величезною кількістю їжі. Для закарпатців властивий принцип «аби столи гнулися від наїдків», але ніхто не думає про те, що надмірне споживання їжі завдає шкоду не лише фігурі, а й здоров’ю. Про те, як не нашкодити здоров’ю та вберегти себе від неприємних наслідків від застіль, журналісти сайту 0312.ua поспілкувалися з дієтологом Оленою Некрахою.

Пані Олена застерігає, що перша помилка, яку роблять люди 31 січня – стараються нічого не їсти весь день, щоб розвантажитися до вечора. Це неправильно! Потрібно обов’язково їсти: має бути сніданок, обід, вечеря, та декілька перекусів - якраз для того, щоб не переїсти вночі.

На Новий рік лікарні переповнені. Бо люди переїдають, трапляються отруєння.

"У період свят велика спокуса. Головна порада - не переїдати жирного. Для цього салати варто заправляти не майонезом, а замінити сметанним соусом з гірчицею та спеціями, чи зробити якийсь інший соус на власний смак. Ось рецепт домашнього майонезу, який я і сама готую: нежирна сметана, відварені жовтки, гірчиця і спеції. Це набагато смачніше за майонез, нема присмаку прогірклого масла", - зауважує фахівець.

Пані Олена називає речі, які ні в якому разі не варто робити:

Не їсти майонезні салати!

Не їсти надто важкі страви: жарену картоплю, заливне, холодець, жирну свинину, забагато солодощів!

Все інше, в розумній кількості, їсти можна.

Які альтернативні страви варто поставити на новорічний стіл?

 - Треба старатися зробити більше овочевих салатів, хоч зараз це виходить трохи дорого, бо на овочі не сезон. Але варто пам’ятати, що не можна заміняти овочі маринованими огірками та помідорами. Можна зробити морквяно-буряковий салат чи салат з капусти. В інтернеті є надзвичайно багато таких рецептів, головне - мати бажання зробити святковий стіл не тільки смачним, а й корисним.

Новий Рік без шкоди для здоров'я та із корисним олів'є: Поради від дієтолога для закарпатців (ФОТО), фото-1

Навіть головний атрибут новорічного столу – салат олів’є, можна зробити максимально корисним. Традиційні інгредієнти салату дуже погано поєднуються між собою, тому ковбасу варто замінити відвареним м’ясом (телятиною чи курятиною), консервований горошок - свіжозамороженим, замість маринованих огірків поставити свіжі або квашені. Заправити все це сметаною. Якщо говорити вже про зовсім-зовсім корисний салат, то картоплю можна замінити відвареним коренем селери, але перед цим варто його скуштувати, бо в нього досить специфічний смак.

Новий Рік без шкоди для здоров'я та із корисним олів'є: Поради від дієтолога для закарпатців (ФОТО), фото-2

Пані Олена зауважує, що відноситись до цього дня треба, в першу чергу, як до свята, адже він буває раз у році, і для багатьох це свято - улюблене. Якщо ви вже і «згрішили» – переїли, то як для допомоги можна використовувати ферменти рослинного походження. Уперіод свят треба багато пити, бо в цей час в організмі виникає надлишок алкоголю, від цього ми втрачаємо дуже багато води, виникає зневоднення. Ми звикли заїдати, а треба запивати. І не солодкою водою, а звичайною, можна зробити воду з лимоном. Старатися не пити лікери, дуже солодкі напої, із великим вмістом цукру. Найменш шкідливе - шампанське брют або сухе вино.

Новий Рік без шкоди для здоров'я та із корисним олів'є: Поради від дієтолога для закарпатців (ФОТО), фото-3

Свята триватимуть більше тижня, тому після Нового року робити розвантажувальні дні не буде сенсу. Уже після свят варто зробити  декілька легких днів (2-3) і один розвантажувальний день.

На Новий рік варто продумати і якусь програму, щоб не тільки сидіти і їсти, а й зайняти себе чимось.

Пропонуємо вам лайфхак на Новий рік – одягнути облягаючу сукню, бо якщо одягнути вільну, то перша думка, яка приходить в голову – "супер, можна багато їсти і видно нічого не буде".

Головна порада від дієтолога: не накручуйте себе, бо це свято і можна дозволити собі трохи шкідливої їжі. Варто готувати скільки, скільки ви зможете з’їсти. Не робити "тазик" олів’є, щоб  його вистачило на тиждень, бо салати з майонезом на другий день вже дуже небезпечні, ними легко отруїтися.

Коли йдете закуплятися на свята, варто написати чіткий список продуктів, які треба купити, не слідкувати за принципом: «купляють всі – куплю і я».

Окрім того, порада від дієтолога для людей, які тримають піст - щоб піст пройшов  без шкоди для здоров’я, варто поступово з нього виходити: спочатку вводити білкову їжу нежирний сир, йогурти, рибу, 100 гр. білого мяса.

Читайт також: Зустрічаємо 2019 рік: Що закарпатцям одягнути, покласти на стіл, подарувати та багато інших порад (ФОТО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новий рік #святковий стіл #дієтолог
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...