14:21, 28 грудня 2018 р.
Підвищені зарплати, подовжені відпустки та соцпакети: Потужні підприємства Ужгорода мотивують працівників (ФОТО)
Наприкiнцi року вiдбувся прес-тур Ужгородського прес-клубу спiльно iз Закарпатським обласним центром зайнятостi на великi пiдприємства Ужгорода, якi зiткнулися з проблемою набору працiвникiв. Зокрема, i через те, розширюють виробництво. Прес-тур –продовження медiазустрiчей у Мукачевi, головною темою яких стало працевлаштування в Українi та вiдтiк робочої сили закордон.
Цього разу журналiсти поспiлкуються з робiтниками кiлькох пiдприємств Ужгорода, як закарпатцiв, так i приїжджих з iнших областей, а також керiвниками пiдприємств.
Пiдприємство з iноземними iнвестицiями «Гроклiн-Карпати» пов’язане з автомобiльною галуззю, тут шиють верх автомобiльних сидiнь для вiдомих виробникiв автомобiлiв з країн Європи (Ford, Opel та iншi). Пiдприємство працює з 2001 року, тут задiянi такi робiтники як швачки, комплектувальники, контролери якостi, оператори. Їх найчастiше потребує «Гроклiн-Карпати». Загалом працює 700 осiб, доїжджають працiвники з Ужгородського, Мукачiвського, Великоберезнянского, Перечинського районiв. Середня зарплата -- 12 тис. грн. Оператор розкрiйного цеху Михайло Крикалов розповiдає, що планував їхати на заробiтки в Угорщину. «Прочекав 4 мiсяцi, «за нiс» водили мене. Влаштувався на «Гроклiн-Карпати», менi тут подобається, виїжджати закордон вже не планую. Заробiтна плата 14-15 тис. грн., соцiальний пакет i перевага в тому, що я вдома», - пояснює чоловiк. 15 рокiв швачкою на пiдприємствi працює Свiтлана, каже, що задоволена умовами i зарплатою. «Добре тим, що кожен день додому їду, iз сiм’єю бачимося. Я сама з Мукачiвського району, фiрма органiзовує нам доїзд, з нашого села багато тут працює», - додає дiвчина.
ТОВ «Джейбiл Сьоркiт Юкрейн Лiмiтед» одне з потужних ринкоутворюючих пiдприємств областi. Як розповiв Сергiй Карцев, гендиректор пiдприємства, середнiй штат – 3тисячi працiвникiв, минулого року це було 2200, а в наступнi два роки тут планують збiльшити кiлькiсть робочих мiсць до 5 тисяч. «Наша мета- подвоєння виробничих i складських площ. Ми працюємо з 2004 року, постiйно розвиваємося. Клiєнти є, потрiбнi люди, - каже Сергiй Карцев. – Зараз вiдбувається величезний вiдтiк кадрiв з України. Їдуть у сусiднi країни: Польщу, Словаччину, Угорщину, Чехiю, Нiмеччину. Контролювати вiдтiк кадрiв неможливо. Є певний державний фактор, держава не зацiкавлена. Одним з факторiв, якi мотивує залишатися працiвникiв вдома, це позитивнi умови працi для. 90% працiвникiв подобається у нас працювати, ми створюємо максимально умови. Навiть дехто виїжджає тимчасово, потiм до нас повертається, близько 70% працюють за порадою iснуючих працiвникiв. Людям подобається, ми їх селимо, харчуємо, довозимо, допомагаємо розвиватися, рости кар’єрно». За словами Сергiя Карцева, довозять працiвникiв навiть з найближчих до Закарпаття сiл Львiвщини. Працюють на пiдприємствi фахiвцi з iнших областей. «Одне з головних завдань –закрiплення кадрiв тут. Ринок товарiв i послуг кордонiв практично немає», - додає гендиректор.
ПАТ «Ужгородський Турбогаз» - одне з найвiдомiших промислових пiдприємств в Ужгородi. 6 рокiв тому на ПАТ «Ужгородський Турбогаз» розпочався iнвестицiйний проект: акцiонери пiдприємства видiлили кошти на закупiвлю нового обладнання. Завод отримав серйозний поштовх до вiдновлення своєї виробничої дiяльностi. Були закупленi плавильнi печi, вiдремонтованi старi печi, закуплена англiйська формувальна лiнiя. Зараз у ливарному цеху випускається близько 500-550 тонн продукцiї щомiсяця.
«Наше пiдприємство -- одне з небагатьох в областi, яке продовжує працювати. Випускаємо продукцiю для нафтогазової промисловостi, для гiрничодобувного комплексу. Основний ринок збуду-- українськi пiдприємства, - розповiдає Михайло Качур, директор ПАТ «Турбогаз». – У нас працює 270 осiб, але ми потребуємо ще квалiфiкованої робочої сили. Тому активно спiвпрацюємо iз службами зайнятостi по областi. Наразi маємо дефiцит близько 30 працiвникiв, це фахiвцi сервiсних служб: слюсарi ремонтники –зварювальники тощо. Ужгород—прикордонне мiсто i закарпатцiв чекають на пiдприємствах Чехiї, Словаччини, Польщi». За словами Михайла Качура, мотивують працiвникiв на заводi у першу чергу зарплатою, режимом роботи (продовженi змiни з подальшими вихiдними), соцiальними пакетами, подовженими вiдпустками та iншими пiльгами. Вiд 10-12 тис.грн отримують робiтники професiй, якi потребують спецiального навчання. У тих, хто досягає високого рiвня квалiфiкацiї, зарплата на рiвнi 18 тис.грн.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
12:03, 2 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...