Новини компаній
09:20, 19 грудня 2018 р.
Онлайн-транзакції можуть почати обкладатися податком
Новини компаній
Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку прийняв рішення підтримати законопроект №9083 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з віртуальними активами в Україні». Згідно із законопроектом, транзакції з криптовалютою будуть обкладатися податком у 5%.
Легкість покупок та порівняння продуктів та цін в Інтернеті зробила приваблює багатьох покупців. Покупки та банківські послуги в Інтернеті постійно відбуваються на інтернет-ринку. Іншою привабливою рисою, безсумнівно, є безпека. 128-бітна безпека SSL - це популярний спосіб для бізнесу забезпечити безпеку для клієнтів. Це зашифрована технологія, яка закодовує повідомлення таким чином, що тільки одержувач може його прочитати. Коли веб-сайт починається з https, це означає, що він використовує систему безпеки SSL. Це чудово для онлайн-кошиків для електронної комерції, оскільки знижується ризик та підвищується довіра споживачів. Деякі онлайн платформи, як-от PokerStars, AliExpress, PrivatBank та ін., виходять на наступний рівень в забезпеченні безпеки клієнтів та використовують протокол 3D-Secure. 3D Secure захищає кредитну картку покупця від несанкціонованого використання при покупці в Інтернеті. Ця проста служба дозволяє покупцям перевіряти транзакції, які вони здійснюють через Інтернет, шляхом запиту особистого коду (зазвичай надісланий на ваш мобільний телефон або електронну адресу як одноразовий PIN-код). Це допомагає захистити від шахрайського використання неавторизованими особами.
Незважаючи на те, що більшість онлайн транзакцій все ще приходяться на кредитні картки, такі активи як криптовалюта, токени та ін. набирають все більше популярності серед пересічних громадян. Швидке зростання ринку віртуальних активів призвело до більшої уваги регуляторів ринку цінних паперів у всьому світі. Проте, однією з проблем, пов’язаних з цими ще досить новими засобами оплати є те, що їх використання ніяк не регулюється державними органами. Основоположним питанням для регуляторів є визначення того, чи дійсно вони мають юрисдикцію щодо криптовалютних фірм та їх діяльності.
Альтернативний законопроект, №9083-1, поданий народним депутатом Юрієм Дерев'янко, пропонує звільнення таких операцій від оподаткування терміном на 10 років, але в профільному парламентському комітеті його не підтримали, враховуючи негативний відгук про документ Міністерства фінансів України.
Як повідомив керівник Секретаріату Комітету Олександр Старинець, обидва законопроекти спрямовані на те, щоб упорядкувати операції з віртуальними активами, внести в законодавство поняття «криптовалюта» та інші. Співавтор законопроекту №9083 Олександр Данченко відзначив, що даним проектом закону депутати намагаються внести «хоча б якесь регулювання» так званих криптовалют. При підготовці законопроекту дуже багато було взято з естонського законопроекту, який вважається одним з кращих в світі, з норм Європейського Центробанку, досвіду американського і японського регуляторів. Дуже важливо, що проектом закону передбачається присвоєння криптовалютам коду видів економічної діяльності (КВЕД), і таким чином вони будуть легалізовані. Автори закону вважають, що 5% - це те стимулююче оподаткування, яке дасть можливість і розвиватися галузі, і в той же час контролювати її.
Законопроект № 9083 авторства народних депутатів Олексія Мушака, Оксани Продан, Олександра Данченка та інших був зареєстрований в парламенті 14 вересня. Тим часом, шанси законопроекту бути прийнятим досить невеликі, зважаючи на те, що позицію з даного питання не озвучили ні в НБУ, ні в Кабміні. Як зазначив Олександр Данченко на засіданні, народні депутати автори проекту провели зустрічі з Нацбанком. Проте останній не хоче давати якусь офіційну позицію до траншу МВФ. Не озвучили свою позицію щодо законопроекту №9083 і в Мінфіні. Член «інформатизаційного» комітету Юрій Мороко підкреслив, що при відсутності позицій Кабміну, Мінфіну і НБУ доля законопроекту не дуже зрозуміла. Авторам законопроекту потрібно вести відповідну роз'яснювальну роботу.
Відзначимо, що документ розроблявся більше року спільними зусиллями депутатів, представників Держспецзв'язку, СБУ, МВС та НБУ. За словами Олександра Данченка, документ підтримує керівництво Нацбанку, але там поки "обережно дихають в сторону криптовалют", озираючись на європейський досвід.
Крім НБУ, підкреслив глава Комітету з питань інформатизації та зв'язку, у авторів законопроекту є підтримка і в Європарламенті, де драфт законопроекту назвали «відповідним існуючого регулювання Євросоюзу і тенденціям регулювання». Обіцяли «розглянути окремо» питання криптовалют і в Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики під керівництвом Ніни Южаніною. Це теж додає оптимізму авторам проекту №9083.
З іншого боку, учасники віртуальних активів можуть розділитися, коли зіткнуться з новими правилами. Це пояснюється тим, що в одному сенсі народження віртуальних активів, зокрема біткоїн, було пов'язано, перш за все, з прагненням усунути центральну владу в фінансовій системі, а також зберегти абсолютну анонімність.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:03, 2 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...