• Головна
  • Спеціально до свята: Топ -10 найвідоміших закарпатських Андріїв (ФОТО)
20:20, 13 грудня 2018 р.

Спеціально до свята: Топ -10 найвідоміших закарпатських Андріїв (ФОТО)

Всі вони надзвичайно різні, але є щось, що їх об'єднує - це ім'я. Спеціально до свята Андрія Первозванного, яке в Україні відзначають сьогодні, 13 грудня, журналісти сайту 0312 зробили підбірку найвідоміших Андріїв Закарпаття.

Андрій Балога

Спеціально до свята: Топ -10 найвідоміших закарпатських Андріїв (ФОТО), фото-1

Мукачівський міський голова

Народився 19 квітня 1988 року. Після закінчення 9-го класу Мукачівської гімназії у 2003 році, навчався в середній школі міста Рола штат Північна Дакота, Сполучені Штати Америки, яку закінчив 2005 року.

У 2005 році здобув середню освіту у Мукачівській гімназії (екстерном).

2005-2011 р.р. - студент Університету Північної Дакоти (США), який закінчив за спеціальністю “Бізнес. Економіка”.

З червня 2011 по жовтень 2015 року - директор ТОВ “Мукачівський інститут меблів”.

У 2013 р. - депутат Закарпатської обласної ради.

З листопада 2015 р. - Мукачівський міський голова.

Андрій Шекета

Голова Міжгірської районної державної адміністрації (2014 р.), депутат Закарпатської обласної ради V та IIV скликання

Народився 4 травня 1983, с. Майдан, Міжгірський район, Закарпатська область. 

В 2005 р. закінчив приватний вищий навчальний заклад «Рівненський інститут слов'янознавства Київського славістичного університету», психологія, психолог, викладач психології;

В 2006 р. — Ужгородський національний університет, історія, магістр історії, викладач.

А в 2008, 2010 рр. — Академія для керівників ім. Теодора Хойса (м. Гуммерсбах, Німеччина).

У 2016 році включений до ТОП-100 рейтингу «Впливові люди Закарпаття» в номінації «Закарпаття знакове»

Андрій Андріїв

Спеціально до свята: Топ -10 найвідоміших закарпатських Андріїв (ФОТО), фото-2

Депутат Закарпатської обласної ради

Народився 15 квітня 1968 року у м. Стрий Львівської області.

Закінчив Одеський інститут харчової промисловості ім. М. Ломоносова. За фахом – інженер-технолог.

1990-1997 рр. – працював майстром цеху на Ужгородському м’ясокомбінаті. З 1999 р. – приватний підприємець.

З 2012 – голова спостережної ради Ужгородського АТП-12107. З 2014 р. – президент футбольного клубу ФК «Ужгород». Обирався депутатом обласної ради п’ятого та шостого скликань.

Андрій Погорєлов

Спеціально до свята: Топ -10 найвідоміших закарпатських Андріїв (ФОТО), фото-3

Депутат Ужгородської міської ради VІ скликання 2010р.

Андрій Вікторович Погорєлов народився 6 травня 1977 року в м.Ужгород, Україна. Після закінчення школи поступив на юридичний факультет Ужгородського державного університету, спеціальність «Правознавство» (1994-1999 рр.).

02.1994р. – 12.1994р. – провідний спеціаліст МП „Юридична фірма БОМС”.У 1999р. працював провідним спеціалістом управління взаємодії з правоохоронними органами Закарпатської обласної державної адміністрації.

Депутат обласної ради ІV скликання 2002-2006 рр.

Депутат Ужгородської міської ради VІ скликання 2010р. - по т.ч. голова депутатської комісії з питань житлово-комунальньго господарства, містобудування, архітектури та екології. Лідер депутатської фракції «За розвиток Ужгорода».

Одружений. Виховує сина та доньку.

Андрій Стрижак

Суддя Верховного Суду та Конституційного Суду України у відставці, Заслужений юрист України

Народився 21 листопада 1947 року в с. Дубрівка Ужгородського району Закарпатської області в селянській родині.

Трудову діяльність розпочав робітником, слюсарем Ужгородського АТП № 06012.

Проходив строкову військову службу.

1971 року закінчив Харківський юридичний інститут. Фахову діяльність розпочав у 1971 році слідчим прокуратури Іванівського району на Одещині.

З 1988 року — суддя Верховного Суду України.

З 1996 року — голова Закарпатського обласного суду, голова Апеляційного суду Закарпатської області.

У грудні 2004 року VI з'їздом суддів України призначений суддею Конституційного Суду України. Присягу склав 4 серпня 2006 року.

На спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України 10 липня 2007 року обраний Головою Конституційного Суду України.

Автор численних наукових публікацій з питань адміністративного права.

З 2008 р. викладач ЛНУ (факультет міжнародних відносин).

Андрій Любка

Ураїнський романіст, поет, перекладач та есеїст

Народився в Ризі (Латвія), де тоді навчалася його мама. Довгий час мешкав у місті Виноградові Закарпатської області. Закінчив Мукачівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою.

З 2005 по 2009 навчався та закінчив Ужгородського національного університету та отримав ступінь бакалавра з української філології.

2012—2014 — навчався у Варшавському університеті, де отримав ступінь магістра з балканських студій.

Вірші та переклади Любки друкувалися у журналах «Київська Русь», «ШО», «Всесвіт», «Потяг-76», «Post-Поступ», альманахах «Джинсове покоління», «Карпатська саламандра», «Корзо», «Кур'єр Кривбасу» тощо.

Член літоб'єднання Ротонда. 2012 року разом із Dj Dimka Special-K видав альбом аудіовіршів «Перед вибухом поцілуємося».

Живе в Ужгороді. 31 серпня 2017 року одружився з Юлією ­Пелепчук.

Банди Шолтес (Андрій Петрович Шолтес)

Письменниик

Ужгородський письменник з угорської родини художників. Він ужгородець у четвертому поколінні. Ще з юності був заглиблений у субкультурні тусовки міста, а продовжив мандрівками Європою.

Автор книжок «Острів Sziget або Труселя Iggy Попа», «T-shirtологія: загальна теорія футболки» і «Фріки Європи». Вважає, що гумор — крутіший, ніж література, і навіть, ніж музика. На думку Шолтеса, нема сенсу писати книги, якщо в них нема гумору. Каже, що своїм письменництвом завдячує інтернету – активно веде фейсбук і пише чимало смішних особистих історій.

Андрій Возницький

Спеціально до свята: Топ -10 найвідоміших закарпатських Андріїв (ФОТО), фото-4

Художник,  скульптор, дизайнер інтер'єрів

Андрій Возницький народився 22 вересня 1975 року у відомій мистецькій родині. Дід – Борис Григорович Возницький – Герой України, відомий український мистецтвознавець, академік, багато років очолював Львівську картинну галерею. Знайомство Андрія з мистецтвом розпочалося змалечку, коли він починав домальовувати власні малюнки до репродукцій картин у художніх альбомах. У юнацькі роки захоплювався творами відомих британських скульпторів Генрі Мура та Барбари Хепуорт, одного із засновників стилю абстрактної скульптури – французького скульптора румунського походження Костянтина Бранкузі, а також художника-абстракціоніста, скульптора та поета Жана Арпа.

У 1990 році Андрій вступив до Львівського училища прикладного мистецтва ім. І. Труша на відділення скульптури, яке закінчив у 1994 році. Згодом продовжив навчання у Львівській академії мистецтв, де познайомився з майбутньою дружиною Олесею – художницею та керамісткою, яка родом із Закарпаття.  

Після завершення навчання Андрій та Олеся переїжджають до Ужгорода, спільно працюють над різними проектами, в тому числі над дизайном інтер’єрів та зовнішнього середовища, паралельно працюють над скульптурою.

У 2018 році скульптурні та живописні твори Андрія Возницького взяли участь у новому проекті «Lviv Art Days», створеному за аналогом світових тижнів мистецтва, з метою презентації та промоції українських художників у рамках міжнародних мистецьких заходів, що відбуваються у Львові.

Твори митця присутні в численних приватних колекціях в Україні, Великобританії, Бельгії, Сполучених Штатах Америки та інших країна.

Андрій Русин

Головний лікар Закарпатського обласного клінічного онкологічного диспансеру

Русин Андрій Васильович народився 04 жовтня 1971 року в м.Ужгород в родині лікарів. У 1988 році закінчив середню школу №9 м.Ужгород з срібною медаллю та поступив на медичний факультет Ужгордського держуніверситету.

21червня 2007 року рішенням Атестаційної колегії МОН України присвоєно вчене звання «Професора кафедри госпітальної хірургії» .

У 2000 році нагороджений премією Кабінету Міністрів України «За внесок молоді в розбудову держави» . Крім основної діяльності Русин А.В. займається розвитком міжнародних наукових зв’язків. А.В.Русин - закордонний член Угорської Академії Наук з 2004 року. 2005 року здобув другу вищу освіту за спеціальністю- «Правознавство». За внесок у розвиток зв’язків між Україною та Угорською республікою в 2006 році нагороджений почесною грамотою Закарпатської обласної Ради. В 2009 році присвоєно почесне звання «Заслужений винахідник України». З 2004 року - головний лікар Закарпатського обласного клінічного онкологічного диспансеру.

Андрій Гладун

Спеціально до свята: Топ -10 найвідоміших закарпатських Андріїв (ФОТО), фото-5

  Лейтенант Збройних сил України

Сам він з Ужгорода, закінчив 9 класів угорської школи, після чого пішов навчатись в військовий ліцей Мукачева. Після цього поїхав навчатись в Севастополь, в академію імені Нахімова, де готують моряків.

"Я не з військової сім’ї. Я не знаю, чому обрав військову службу, можливо тому, що у мене складний характер. Я відчував, що у військовій формі у мене все вийде. Великих перспектив в Ужгороді не було, місто маленьке. Хотілось кудись вибратись. Коли я закінчив військовий ліцей, мені запропонував командир взводу: якщо хочеш, можеш піти в університет. Я подав в університет, у мене по зовнішньому тестуванню хороші бали вийшли, мене прийняли. Я не пам’ятаю, який точно факультет. Я сказав: дякую, я залишаюсь тут. Так почалось має курсантське життя", - розповідає Андрій.

 В Криму хлопець провів три роки. Потім, коли півострів анексувала Росія, історія про нього та інших курсантів облетіла всю Україну – нахімовці, які відмовились присягати ворогу, підняли український прапор та заспівали Гімн України

Читайте також: Пророчі сни, вареники з іменами та вкрадені ворота: Як на Закарпатті свято Андрія відзначають (ФОТО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #свято #Андрія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...