• Головна
  • Євробляхарі придумали нову схему, як не розмитнювати свої авто
21:40, 12 грудня 2018 р.

Євробляхарі придумали нову схему, як не розмитнювати свої авто

Власники автомобiлiв з iноземною реєстрацiєю масово уникають необхiдностi розмитнення своїх транспортних засобiв за допомогою отримання тимчасової реєстрацiї за кордоном.

Про це повiдомила керiвника консульського вiддiлу посольства України у Варшавi Свiтлана Криса, передає "Укрiнформ".

Зокрема, водiї "євроблях" масово стають на тимчасовий консульський облiк при Генконсульствi України за кордоном, що дає право на багаторазовий перетин кордону без розмитнення автомобiлiв.

Постановка на тимчасовий консульський облiк при Генконсульствi України за кордоном дозволяє українцям здiйснювати багаторазовий (кожнi п'ять днiв), а також транзитний (до 10 днiв) перетин кордону, а також право на перебування такого автомобiля в Українi без виїзду за кордон до 60 днiв.

Стати на тимчасовий консульський облiк за кордоном можуть власники рiчних вiз, а також тi, хто має дозвiл на тимчасове та постiйне проживання в Польщi.

За словами дипломата, масовий наплив "євробляхерiв" в останнi днi дуже ускладнює роботу генконсульств, вiдволiкаючи їх вiд бiльш важливих консульських дiй.

"В останнi днi в консульських пiдроздiлах дипломатичних установ України в країнах Європи рiзко збiльшилася кiлькiсть випадкiв постановки на тимчасовий консульський облiк, який займає 90% загальної кiлькостi всiх здiйснюваних консульських дiй", - повiдомила консул.

За її словами, це результат введення в дiю з 25 листопада законiв, якими змiненi правила оподаткування та ввезення на територiю України транспортних засобiв.

Дипломат зазначила, що наразi щодня з ночi пiд консульським вiддiлом у Варшавi збирається до 300 осiб, бажаючи негайно стати на консульський облiк.

Нагадуємо, Сотнi машин в очiкуваннi: автовласники не можуть розмитнити власнi автiвки через проблеми з оцiнкою вартостi (ВiДЕО)

З огляду на те, що за день вiддiл максимально може прийняти приблизно 150-160 осiб, то створюється напруженiсть i максимально ускладнюється доступ до консульської установи iнших громадян України, якi вiдвiдують консульство для здiйснення бiльш важливих консульських дiй, адже постановка на консульський облiк не є обов'язковою процедурою. Йдеться, наприклад, про оформлення паспортних документiв, реєстрацiю дiтей громадянами України, оформлення свiдоцтва на повернення в Україну, вiзовi дiї тощо.

За її словами, масова постановка власникiв "євроблях" на тимчасовий консульський облiк може також негативно вплинути на голосування пiд час президентських i парламентських виборiв в Українi.

Консул пояснила, що люди, якi стають на консульський облiк винятково з метою уникнення процедури розмитнення автомобiлiв, автоматично вносяться до списку виборцiв при консульськiй установi. Отже, вони не зможуть проголосувати за мiсцем проживання в Українi.

На переконання дипломата, в Українi термiново треба внести змiни до вiдповiдних нормативних актiв, щоб консульський облiк жодним чином не був прив'язаний до ввезення транспортних засобiв.

В iншому випадку, як зазначила вона, податки вiд розмитнення автомобiлiв до держбюджету i далi не будуть надходити, а на кордонi знову з'являться черги "євробляхерiв".

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року набули чинностi два закони, якi легалiзують завезенi з порушенням митного i податкового законодавства авто на єврономерах.

Один з них передбачає змiну формули розрахунку акцизу на розмитнення авто, який буде зменшений.

Другий — посилює вiдповiдальнiсть за порушення митних правил, зокрема, осiб, якi ввозять в Україну авто в режимi транзиту або в режимi тимчасового ввезення.

Джерело

Читайте також: ДФС закликають закарпатцiв не пiддаватися шахрайським закликам

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #євробляхарі
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...