• Головна
  • Спотворений Ужгород: у мережі показали, як руйнується історичне обличчя міста (ФОТО)
14:17, 7 грудня 2018 р.

Спотворений Ужгород: у мережі показали, як руйнується історичне обличчя міста (ФОТО)

Проблема зi збереженням архiтектурної спадщини в Ужгородi – не нова. Жителi мiста та мiсцевi пiдприємцi звикли на власний розсуд змiнювати фасади iсторичних будiвель, замiнювати автентичнi дерев’янi вiкна та дверi на сучаснi пластиковi чи металевi, тим самим повнiстю нiвелюючи iсторичну цiннiсть будинкiв. В останнi ж роки в моду в Ужгородi увiйшли i бiльш радикальнi форми реконструкцiй – наприклад, добудова мансардних поверхiв чи й суцiльне перепланування будинкiв. 

Жодної реакцiї з боку вiдповiдних контролюючих органiв зазвичай немає. Як наслiдок – Ужгород втрачає iсторичне обличчя та перетворюється на сумiш спотворених будинкiв, котрi колись мали iсторичну цiннiсть. 

Яскравi приклади таких «реконструкцiй» днями продемонстрували на виставцi «Архiтектурна спадщина Ужгорода». Фото, представленi на подiї, у соцмережi оприлюднив i мiсцевий митець Бандi Шолтес:

"Как было и как стало.  Из рубрики "Как уничтожить атмосферу города".

Эти фото были показаны вчера на презентации книги "Архiтектурна спадщина Ужгорода”. Огромное спасибо за файлы Алексею и Олександру Гаркуша".

Читайте також: Яким був Ужгород на початку ХХ столiття: В мережу потрапили вражаючi свiтлини (ФОТО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#архітектурна #спадщина #Ужгород #історичні #будівлі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...