• Головна
  • З огляду на вчорашні події, введення воєнного стану є доцільним, - думка закарпатського політолога
12:22, 26 листопада 2018 р.

З огляду на вчорашні події, введення воєнного стану є доцільним, - думка закарпатського політолога

Уся країна наразі пильно стежить за ситуацією навколо імовірного запровадження воєнного стану в державі. Не виняток і Закарпаття. Видання 0312 поспілкувалося із ужгородським політологом Михайлом Шелембою з цього приводу.

Чи доцільним є введення воєнного стану зараз? Чи достатньою є причина? Адже у 2014-му ситуація була гострішою, і воєнний стан тоді не ввели

- Зараз є багато різних точок зору на цю ситуацію, адже ми вже майже 5 років воюємо із Російською Федерацією. З одного боку, якщо думати «на гарячу голову», воно так і є. Але з іншого боку, Російська Федерація не була визнана безпосереднім агресором щодо України. Формально – так, юридично – ні. Ми мали багато заяв від представників ОБСЄ щодо того, що, наприклад, на Донеччині та Луганщині немає безпосередньо російських військових. А тут ми бачимо пряму, неприховану загрозу, наступ російських збройних сил. Тому доцільність цього на цей момент є доречна, якщо оцінювати вчорашню ситуацію на Азові. Крім того, учора усе це відбулося, умовно кажучи, у 6-ти годинний термін, і не було жодних пояснень з боку РФ, жодних діалогів, консультацій з боку цієї держави. Важливим буде результат сьогоднішнього засідання РНБО, ООН, і, звісно, рішення Верховної Ради України на сьогоднішньому засіданні.

На Вашу думку, чи може бути введення воєнного стану інструментом для перенесення виборів Президента України?

-Неможливість проведення виборів передбачена Законом України «Про воєнний стан». Відповідно, якщо ми бачимо пряму загрозу з боку іншої держави, а вона – явна, і тому вводиться воєнний стан, ми на ці процеси вплинути не можемо. Вважати це інструментом для перенесення виборів – це звинувачення держави України в інсинуації. Якщо це оцінувати таким чином, то виходить, що ми самі внутрішньо розгойдуємо ситуацію. Звичайно, ситуація в Україні зараз дуже нестабільна і без цього: на сході держави – війна, за межами території бойових дій – не менше проблем із «євробляхами» в контексті нещодавно прийнятих законів; ми перебуваємо у періоді створення помісної церкви, що теж додає напруги. Таких факторів багато. Крім того, наступний рік – це рік виборів в Україні – президентських, парламентських, місцеві вибори до об’єднаних територіальних громад.

Як вплине впровадження воєнного стану на політичну, економічну та соціальну ситуацію в країні?

-Варто сказати, що Україна минулого тижня, не без допомоги МВФ, зробила великий крок – ухвалила бюджет на 2019 рік. Треба розуміти, що бюджет – ключове питання, яке вирішує Верховна Рада під час своєїдіяльності. Тобто, що стосується економіки, то ми вже маємо план, як ми діятимемо наступного року. Думаю, що на економічну ситуацію це не надто вплине. Стосовно ж іншого, то все буде вирішено сьогодні о 16-тій: що саме включатиме в себе введення воєнного стану, і від цього залежатиме подальший розвиток дій. Потрібно розуміти, що після того, як буде ухвалене рішення, можна розширювати чи пом’якшувати повноваження воєнного стану – в залежності від ситуації.

Розмовляла Ірина Совяк спеціально для 0312.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#воєнний стан #війна #азов #ужгород #михайло шелемба
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...