
19:02, 25 листопада 2018 р.
Підсумки тижня на Закарпатті: 10 головних подій (ФОТО)
Тиждень, що добігає кінця, на Закарпатті був насиченим та сповненим цікавих подій. Видання 0312.ua підготувало для вас огляд основних новин краю з 19 по 25 листопада – як тих, що відбулися безпосередньо тут, так і тих, що стосуються закарпатців.
Перекриття траси «Київ-Чоп» у Нижніх Воротах
19 листопада на посту у Нижніх Воротах, що на автомобільній дорозі Київ-Чоп, розпочалась акція протесту представників організації "Доста Закарпаття". Вимог в активістів – багато, і всі вони різнопланові: усунення «драконівських» цін на газ, енергоносії, бензин та дизельне паливо; розробка лояльної цінової політики щодо дров для місцевого населення; покращення стану доріг на Закарпатті та інші.
Дорога була заблокована більшу частину дня; ввечері протестувальники спершу почали пропускати автомобілі протягом 15 хвилин кожної години, а на ніч розблокували рух, однак продовжили чергування біля посту.Зранку 20 листопада акція відновилася, і дорога була заблокована. Тим часом протести охопили й інші регіони: 21 листопада в МВС нарахували на дорогах понад тисячу мітингувальників: «Найбільша кількість зафіксована Дніпропетровській (160 осіб/90 авто), Житомирській (100 осіб/50 авто), Львівській (150 осіб/70 авто) та Чернігівській областях (150 осіб/82 авто)». За даними Укравтодору, станом на 12 годину дороги блокувались у 16 місцях.
21 листопада міністр МВС Арсен Аваков висунув ультиматум мітингувальникам: «Ліберальна лояльність до «євробляхерів» закінчилася там, де вони перетворили право на протест в обмеження прав інших. Прийнято рішення про розблокування всіх перекритих ними автошляхів. Поліція працюватиме у межах закону, але у разі непокори – жорстко», – написав Арсен Аваков у соцмережі Twitter. Після цього акція непокори згорнулася.
Почали діяти нові нові правила перетину кордону для авто на "єврономерах"
Згiдно з офiцiйним повiдомленням Державної Фiскальної служби України, цi правила набули чинностi сьогоднi опiвночi – з 00.00 годин 25.11.2018 р.
Правилами ввезення на митну територiю України транспортних засобів, зареєстрованих на нерезидентiв (у тому числi i автомобiлiв для особистого користування), наступні:
- Громадяни України мають право тимчасово ввозити транспортний засiб, що зареєстрований за межами України, строком до одного року i за умови сплати всiх необхiдних митних платежiв. При цьому, митнi платежi не повертаються.
- Громадяни-резиденти мають право перемiщувати транспортний засiб, що зареєстрований за межами України, в режимi транзиту за умови сплати грошової застави в розмiрi митних платежiв, що пiдлягають сплатi при ввезеннi таких автомобiлiв на митну територiю України з метою вiльного обiгу.
- При ввезеннi автiвки, що була в користуваннi, пiдтвердження вiдповiдностi екологiчним нормам ЄВРО 5 не вимагається.
Через ці нововведення власники авто на іноземних номерах знову мітингують: сьогодні по обіді люди зібралися перед будівлею Закарпатської облдержадміністрації та підпалили шини. Також пересічники анонсували наймасштабнішу акцію протесту на митному пості Чоп-Захонь.
Сьогодні ж по всій країні розпочалися і перші акції протесту. Зокрема, біля стін Закарпатської ОДА навіть підпалили шини. Стежити за розвитком подій ви можете разом із нашими журналістами за посиланням.
Нагадаємо, 23 листопада Президент України Петро Порошенко підписав закони, легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами.
Трагічна ДТП на Хустщині: водії обох машин загинули, 2 пасажирів – у лікарні
21 листопaдa мiж селами Дрaгово тa Золотaрево Хустського рaйону зiткнулися двa aвтомобiлi Toyota Camry тa Skoda Octavia. Як повiдомили в ГУ НП в Закарпастькiй областi, винуватцем трагедiї, за попередньою версією слідства, був водiй «Тойоти», 28-рiчний мешканець Золотарево. Вiн не впорався з керуванням i виїхав на смугу зустрiчного руху, де допустив зiткнення з автомобiлем марки "Шкода Октавiя" пiд керуванням свого 32-рiчного односельця. Внаслiдок ДТП обидва водiї вiд отриманих травм загинули на мiсцi подiї. В лiкарнi з отриманими полiтравмами опинилися два пасажири «Тойоти», вiком 30 i 35 рокiв. Згодом з’ясувалося, що пасажири «Тойоти» були напідпитку. Чи був п’яним загиблий водій цієї жавтівки, наразі невідомо.
Ужгородську ЗОШ №5 обстріляли із пневматичної зброї
Вночі 19 листопада невідомі обстріляли 5-ту школу в Ужгороді: про це стало відомо вже вранці. Як розповiв Петро Кiндюх, директор цього навчального закладу, зловмисники пошкодили 4 вікна – в них видно отвори від куль. На подвiр'ї знайшли коробки з-пiд пневматичних куль та розбитi пляшки з алкогольними напоями. Оперативно на виклик до школи прибули правоохоронцi, якi зiбрали усi речовi докази. Наразi триває квалiфiкацiя зазначеного правопорушення. Причетних осiб розшукують. Постраждалих немає.
До редакції 0312 звернулась також одна із читачок, яка повідомила, що в цьому районі це не перший випадок. Судячи з усього, хтось так розважається. По будинку, який поруч школи, теж часто стріляють. Страждають вікна, які виходять у двір. На склі залишаються отвори від куль.
На Закарпаття приїздив головний «дорожник» країни Славомір Новак
22 листопада з робочим візитом на Закарпаття приїхав керівник Державного агентства автомобільних доріг України. Зранку вiдбулась зустрiч Славомiра Новака iз головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем, після чого Новак вирушив оглядати обласні дороги: автошлях М-25 «Чоп–Мукачево», М-23 «Велика Копаня–Вилок», дорогу до КПП «Лужанка» та об’їзний автошлях дороги у Хуст.
Славомiр Новак зазначив, що Закарпаття є стратегiчним регiоном у питаннi оновлення дорiг. Активнi роботи у цьому напрямку розпочалися минулого року, продовжились цього i будуть продовженi у 2019-му.
«Закарпатгаз» самовільно вирішив збільшити кількість спожитого газу у платіжках
Про це у соцмережі Facebook написав 22 листопада написав Влад Микита: «Не вірите? гляньте свої платіжки за газ за жовтень. На Закарпатті вони ввели для споживачів чудо-коефіцент "приведення до стандартних умов" він варіюється у моїх знайомих від 2 до 5%. Тобто якщо ви спожили на 100 кубів, монополіст на Закарпатті вам, без вашої згоди накине в платіжку ще 5 кубів».
Наступного ж дня НКРЕКП ухвалила рішення, що забороняє заборонила операторам ГРМ проводити подібні донарахування в платіжки за природний газ. «Проведений моніторинг ринку показав, що переважна більшість операторів газорозподільних мереж у платіжних документах за жовтень цього року здійснила донарахуваання побутовим споживачам обсягів газу в середньому до 1,5%, які враховують різницю у приведенні до стандартних умов», - йшлося у повідомленні регулятора.
В Ужгороді відкрили центр «Open Space» - сучасний формат РАЦСу
Урочисте відкриття «OpenSpace» відбулося 23 листопада, в Ужгородському міському відділі ДРАЦС (вулиця Небесної Сотні, 5). Заступник міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ірина Садовська, яка приїхала на відкриття, зазначила, що ужгородських «OpenSpace» став 24-им в Україні. Перед цим у будівлі міського РАЦСу зробили ремонт: полагодили дах та відремонтували приміщення.
Пілотний проект «Open Space» передбачає створення доступних умов для громадян під час особистого звернення до органу державної реєстрації актів цивільного стану за принципом «єдиного вікна». Перевагами центру є скорочення часу на отримання послуг, реєстрація відвідувачів завдяки функціонуванню електронної системи керування чергою, оплата всіх послуг банківською карткою через термінал, встановлений у відділі, прозоре отримання послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.
Оголосили проекти-переможці Бюджету громадської ініціативи в Ужгороді
22 листопада комісія в Ужгородській міській раді остаточно затвердила переможців. Очікується, що за кошти громадського бюджету у 2019 році реалізують 6 проектів:
2 загальноміські:
- створення мережі баскетбольних майданчиків Ужгорода (І етап) – 207 голосів, автор – Василь Товтин, кошторис – 1 486 797 грн.;
- форум-фестиваль «Місто щасливих дітей» – 182 голоси, автор – Людмила Сюзева, кошторис – 733 750 грн.;
4 локальні
- облаштування дитячого майданчика на вул. Академіка Корольова, 5 та 7 – 252 голоси, автор – Сергій Личов, кошторис – 259 809 грн.;
- побудова сучасного тенісного корту на базі УЗОШ №20 ліцей «Лідер» – 205 голосів, автор – Павло Ганчак, кошторис – 499 тис.грн.;
- безпечний та комфортний квартал – 117 голосів, автор – Юрій Поп, кошторис – 499 тис.грн.;
- облаштування дитячого майданчика на вулиці Перемоги, 149 – 107 голосів, автор – Ірина Шалімова, кошторис – 395 450 грн.
Новий монумент «Свіча пам’яті» в Ужгороді: містяни обурені, виконавці виправдовуються
22 листопада в Ужгороді розпочали встановлення монументу «Свіча пам’яті», що вшановує жертв Голодоморів. Тоді ж у соцмережах з'явились перші обурені відгуки про новий монумент. Зокрема, журналіст та редактор телеканалу 1+1 Ален Бобров звернув увагу на разючу невідповідність оригінального макету монумента, котрий минулого року переміг у конкурсі, із тим, що з'явилося на Набережній Незалежності.
На реалізацію цього монументу з обласного бюджету Закарпаття було виділено 2,3 мільйони гривень. Архiтектор пам’ятника Ігор Гречаник зазначив, що відмінності у макеті та результаті є, але все – у межах норми: «Там були деякi вiдмiнностi, якi завжди бувають. Вони прописанi в договорi, що автор має право на....уточнення, коригування», - розповiв скульптор.
Заступник міського голови Ігор Фартушок, який підписував угоду з архітектором, у розмові з журналістами повідомив: «Цим займалась область. Зроблена була ціла комісія, до якої входили архітектори, скульптори, художники, губернатор, заступники. А коли було все готове.....мені поступила вказівка їхати в Київ, брати акт прийому-передачі, тому що скульптор інакше не віддасть пам'ятник. Я вважаю, що вони нас в цій ситуації підставили».
Втім, жертв Голодоморів біля нововстановленої стели 24 листопада таки вшанували.
На Закарпатті відкрився перший салон електрокарів
24 листопада в Ужгородi вiдкрився перший у краї салон електромобiлiв iз запуском на базi цих екологiчних авто служби таксi. На вiдкриттi салону народний депутат України Роберт Горват вiдзначив важливiсть того, що Ужгород рухається в ногу з часом. Розповiв, як днями приймали державний бюджет на наступний рiк i продовжили термiн пiльгового ввезення електромобiлiв, бо це – значний вклад у полiпшення екологiї. За словами Роберта Івановича, ближчим часом розглядатимуть також законопроекти, якi допоможуть розвинути виробництво електромобiлiв в Українi, надаватимуть суттєвi преференцiї iнвесторам у цю галузь.
Гостям заходу запропонували пройти тест-драйв на електромобiлях, а стронгмен Михайло Гал встановив новий рекорд України, потягнувши 10 з'єднаних електроавто.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:30
ТОП новини
Оголошення
12:06, 6 травня
12:51, 4 травня
08:07, 5 травня
08:32, 12 травня
12:39, 7 травня
live comments feed...