• Головна
  • Закарпатським виноробам спростили правила оподаткування
15:12, 24 листопада 2018 р.

Закарпатським виноробам спростили правила оподаткування

Верховна Рада України підтримала ініційовану Робертом Горватом поправку  № 363  до проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», реєстр. №9260».

Нею передбачено можливість сімейних виноробень бути платниками єдиного податку четвертої групи. На сьогодні це – найзручніша та найлегша для їх роботи податкова модель.

«Під час нещодавнього інвестиційного форуму особисто пообіцяв виноробам Закарпаття створити максимально сприятливі податкові умови. Зараз можу повідомити про те, що обіцянка - виконана. Учора, при внесенні змін до Податкового кодексу України, парламент підтримав мою поправку №363, яка передбачає можливість малим виробництвам виноробної продукції бути платниками єдиного податку четвертої групи», - повідомив Роберт Горват.

За словами Роберта Горвата, після максимального спрощення процесу ліцензування для малих виробництв виноробної продукції пошук оптимальної податкової моделі залишався доволі актуальним.

«Не дивлячись на вкрай складні переговори, на відчутний спротив та тривалі дискусії, рішення далось непросто, однак це – безперечна перемога виноробів. Переконаний, що таке податкове регулювання сприятиме розвитку виробництва вин виноградних, вин плодово-ягідних та напоїв медових», – зазначив народний депутат України Роберт Горват.

Нагадаємо, нещодавно в Україні видали першу  ліцензію на виробництво вина за новою спрощеною процедурою. Ліцензію отримав винороб із Миколаєва – Георгій Молчанов.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв» №2360 (відомий також як Законопроект №6693) передбачає спрощену процедуру ліцензування підприємств із невеликими обсягами виробництва терруарних вин (вин місцевості), плодово-ягідних вин та унікальних медових напоїв з виноматеріалів власного виробництва.

Завдяки його прийняттю та реалізації малі винороби матимуть можливість отримувати ліцензії на виробництво без проходження атестації, яка раніше передбачала збір понад 140 дозвільних документів. Процес міг тривати і до 2-3 років. Натомість, згідно Закону №2360, ліцензування відбуватиметься за спрощеною процедурою і з обов’язковим контролем якості, який здійснюватиметься акредитованими лабораторіями.

З жовтня Кабінет Міністрів України затвердив форму та порядок реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази для малих виноробів, котрі хочуть виготовляти та реалізовувати власне вино.

Читайте також: капітально відремонтовані дороги Закарпаття інспектував головний "дорожник" країни Славомір Новак (ФОТО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#винороби #оподаткування
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...