• Головна
  • Толерантність в УжНУ: викладачі намагаються виховати студентів, які знають свої та поважають чужі права
20:55, 20 листопада 2018 р.

Толерантність в УжНУ: викладачі намагаються виховати студентів, які знають свої та поважають чужі права

ДВНЗ "Ужгородський національний університет" діє в найбільш мультикультурному регіоні, який межує з багатьма Європейськими країнами. У виші навчається майже 1000 іноземців. Тому викладачі неодноразово обговорюють зі студентами питання толерантності: етнічної, гендерної, релігійної, освітньої тощо.

Віталій АНДРЕЙКО, заступник декана факультету історії та міжнародних відносин УжНУ:

"Наші викладачі на своїх лекційних заняттях приділяють цьому питанню значну увагу. Ми маємо у складі наших студентів представників різних національностей, різних етнічних груп. У нас є іноземці. Навчаються діти зі США, з Угорщини, Польщі, Румунії".

Віталій ЕРФАН, начальник Управління молоді та спорту Закарпатської ОДА:

"Управління молоді та спорту саме одним із завдань в частині молодіжної політики є виховання толерантності нашої молоді. Саме об’єднання навколо певної якоїсь соціальної проблеми, соціально-культурного напрямку. Аби стирати кордони, стереотипи, які вже є закладені в нашої молоді за межами тих гаджетів, де пропадають наші молоді люди".

Викладачі УжНУ організували серед студентів соціологічне опитування. За результатами 92% респондентів – толерантні до людей інших національностей, культур, релігій тощо.

Юрій КОПИНЕЦЬ, старший викладач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій:

"Зараз немає жодної держави, яка б була мононаціональною. В кожній державі так чи інакше є нацменшини. І ми маємо розуміти, що більшість має ставитися толерантно, ліберально до меншості. Тому що ці люди мають зовсім інший світогляд, сповідують іншу релігійну конфесію, одягаються, можливо трошки інакше, мають інші ментальні риси. Це треба розуміти, намагатися не конфліктувати і намагатися такі гострі кути зрізувати".

Катерина – студентка 3-го курсу факультету історії та міжнародних відносин. Родом дівчина з Хмельниччини. До питання толерантності ставиться виважено.

Катерина ВОЗНЮК, студентка УжНУ:

"Тут багато іноземців. І у вас так склалося історично, що ви мусіли знаходити спільну мову з багатьма представниками різних культур. І у вас це непогано вдалось. Особисто я до іноземних студентів ставлюся абсолютно нормально, поки вони не переходять якісь рамки".

Сергій часто бере участь у міжнародних освітніх програмах. Спілкується зі студентами з багатьох країн світу.

Сергій ГРИСЬ, студент УжНУ:

"Толерантність – це деколи дуже невигідно і дуже небезпечно, коли об’єкти, до яких ця толерантність проявляється цього не бачать. Але інколи це життєво необхідно, коли ви цей об’єкт, який занурюється в іншу культуру".

Викладачі Ужгородського національного університету намагаються виховати толерантних студентів, які знають свої, та поважають права і свободи людей інших національностей.

Джерело

Читайте також: Ужгородські студенти-юристи стали активними учасниками мандрівного фестивалю Docudays UA(ФОТО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...