20:17, 17 листопада 2018 р.
Побачити небо: на Закарпатті розпочались зйомки про легендарного сажотруса Берті-Бачі (ФОТО)
11 листопада, у День святого Мартина, покровителя Мукачева, розпочалися зйомки документального фільму «Побачити небо», що за підтримки Українського Культурного Фонду розробляє компанія Пронто ТіВіСі.
Режисером картини є відомий кінематографіст Олег Чорний («Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди», «З Бабиного яру на Свободу»), сценарист фільму — письменник та історик Станіслав Цалик. Продюсер проекту — Максим Асадчий («Поводир»), оператор-постановник — Денис Мельник («Історія зимового саду»).
Реалізація проекту відбувається за сприяння Мукачівської міської держадміністрації та ГО «Молодіжні ініціативи Закарпаття».
«Побачити небо» — це фільм-гобелен, покликаний показати неймовірне багатство переплетіння людських доль, живих сучасних історій і сивої давнини, легенд і реальності, розмаїтих культур, фантастичних краєвидів та колориту Закарпатського краю і щирих людських почуттів.
У центрі кінооповіді — унікальна життєва історія Берталона Товта, людини рідкісної професії — сажотруса, якого Мукачево знає як Берті Бачі (дядечко Бачі з угорської). Улюбленець багатонаціональної мукачівської громади, живий символ міста і персонаж місцевого фольклору дарує своїм землякам не тільки впевненість у справності та чистоті їхніх коминів, але й щорічне свято, коли на його день народження в липні відбувається міжнародний парад сажотрусів з Литви, Естонії, Угорщини й інших країн.
Відомий закарпатський фестиваль молодого вина «Червене вино» в січні передбачає обов’язкову програму за участі Берті Бачі. Власне, участь обох Берті Бачі — того, який щодня мандрує велосипедом з реманентом сажотруса від господи до господи, і бронзового, який усміхнено дивиться в небо на центральній вулиці Мукачева і ретельно виконує обов’язки гостинного господаря для численних туристів.
Розповідь про людину з незвичайною для нашого часу, майже казковою професією сажотруса обростає найрізноманітнішими людськими історіями інших мешканців Мукачева, що гармонійно перетікають одна в одну. Перед очима глядача складається дивовижний візерунок, у якому немає жодного зайвого чи випадкового стібка, візерунок незакаламученої людської щирості і любові до своєї землі, вміння бачити красу повсякденності і виявляти вдячність одне до одного.
А після свят Берті Бачі знову сідає на велосипед і вирушає чистити димарі. Якщо димар засмічений, у спеціальному дзеркальці сажотруса — сама лишень чорнота. А коли він прочистить комин, у дзеркальці відіб’ється небо. Побачити небо — головна мета сажотруса.
За підтримки Українського культурного фонду, кінематографісти планують створити сценарій та тизер фільму. Основна частина зйомок запланована на 2019-й, а прем’єра фільму — на 2020 рік.
Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.
За додатковою інформацією звертайтеся: [email protected], +380955767746 (Сашко Чубко)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...