• Головна
  • Аварійні дерева в Ужгороді: як діяти, куди звертатись та хто відповідальний - поради для ужгородців (ФОТО)
19:14, 20 листопада 2018 р.

Аварійні дерева в Ужгороді: як діяти, куди звертатись та хто відповідальний - поради для ужгородців (ФОТО)

Проблема з аварiйними деревами в Ужгородi – не нова i, бiльш того, вже встигла накоїти у мiстi лиха.

Нагадаємо, два роки тому, пiд час обрiзки аварiйних дерев у мiстi, постраждала дитина - на неї впала тополя. Як наслiдок - забiй головного мозку, багатоуламковий вiдкритий перелом. Через отриманi травми Анiта Бiлей ледь не втратила ноги. Минуло два роки - дiвчинка ходить тiльки на милицях. У свої тринадцять - перенесла 27 операцiй. А нестерпний бiль досi не дає спати ночами.  Суди у цiй справi все ще тривають.

Нещодавно, загроза вiд аварiйних дерев нависла i над вихованцями двох дитячих садочкiв та дитячої залiзницi. Наразi, як повiдомляє адмiнiстрацiя закладiв, дерева зрiзанi та загрози для дiтей немає.

Аварійні дерева в Ужгороді: як діяти, куди звертатись та хто відповідальний - поради для ужгородців (ФОТО), фото-1

Наша редакцiя вирiшила розiбратися, як дiяти ужгородцям, якщо у їхньому дворi чи на вулицi росте аварiйне дерево. Для цього ми звернулися до Ужгородської мiської ради та розпитали про необхiднi кроки у головного спецiалiста вiддiлу благоустрою управлiння житлово-комунального господарства –  Максима Боровикова.

До кого потрiбно звертатися з проханням зрiзати дерево?

Це залежить вiд того, де росте дерево. Загалом, цим займається балансоутримувач (власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансi вiдповiдне майно) - пояснив Максим Боровиков.

- А якщо дерево росте на вулицi поруч iз школою чи садком? Або не потрапляє у зону «прилеглої територiї»?

- Як я вже сказав, цим займається балансоутримувач. Якщо ж дерево знаходиться на приватнiй територiї, власник може самостiйно його зрiзати, головне, мати державний акт на право приватної власностi на землю. Також, якщо дерево знаходиться за межами його земельної дiлянки, є документ про прилеглу територiю, i тому, згiдно з чинним законодавством, власник також може самотужки зрiзати дерево.

Якщо у вас виникла необхiднiсть зрiзати аварiйне дерево, потрiбно дiяти наступним чином:

  • Звернутися до виконавчого комiтету (заява пишеться в Департамент комунального господарства, транспорту i зв’язку).
  • Департамент переадресовує заяву до Комiсiї з обстеження зелених насаджень.
  • Комiсiя в п’ятиденний строк складає акт обстеження насаджень, що пiдлягають видаленню.
  • У разi знесення аварiйних, сухостiйних i фаутних дерев комiсiя протягом п’яти робочих днiв з’ясовує причину набуття деревами такого стану, про яку зазначається в складеному комiсiєю актi. 
  • Голова комiсiї готує в триденний строк проект рiшення компетентного органу про видалення зелених насаджень, в якому зазначаються данi про кiлькiсть зелених насаджень, що пiдлягають видаленню i що залишаються на земельнiй дiлянцi.

Для лiквiдацiї аварiйного дерева, законодавством передбачено мiсячний термiн, упродовж якого на вашу заяву повиннi вiдреагувати. Але це не означає, що за той час дерево зрiжуть. Перед тим його має обстежити спецiальна комiсiя, яка складе вiдповiдний акт про визнання дерева аварiйним.

Проте, як свiдчить практика, значно пришвидшує процес допис у Facebook iз фотографiєю аварiйного дерева та позначенням причетних посадових осiб.

Що буде у випадку самовiльного зрiзання дерева, яке перебуває на балансi мiста?

- В такому випадку буде призначено покарання згiдно з чинним законодавством. Є вiдповiднi iнспекцiї, якi виписують штраф. Екологiчна комiсiя робить обстеження в якому станi перебувало дерево та яких збиткiв завдало його зрiзання i, виходячи з цього, призначається сума штрафу - пояснює Боровиков.

Пан Максим також зауважує, що зрiзанням дерев займається комунальна служба, але, якщо дерево вже впало - це аварiйна ситуацiя i займатися нею має МНС.

Хто несе вiдповiдальнiсть, якщо  таке дерево впало i пошкодило приватне майно чи травмувало людину?

- Вiдшкодування вiдбувається за рiшенням суду, зазвичай сплачує пiдрядник, та були випадки, коли кошти вiдшкодовувала i мiська рада.

Яких правил технiки безпеки варто дотримуватися, при проведеннi зрiзання дерев?

- Коли вiдбуваються такi роботи, територiю завжди обгороджують, всiх попереджають про те, що будуть зрiзати дерева, - пояснює Максим Боровиков. -Тут багато залежить вiд самих людей, бо є такi, якi бачать, що дiлянка небезпечна, але все-одно пiднiмуть огороджувальну стрiчку та пiдуть туди. Треба бути обережними та серйозно вiдноситися до таких речей.

Вiдповiдно до Закону України «Про благоустрiй населених пунктiв» аварiйними вважають дерева, якi можуть становити загрозу для пiшоходiв i транспортних засобiв, пошкодити лiнiї електропередач, будiвлi та споруди, а також дерева, що постраждали внаслiдок стихiйних природних явищ. Крiм того, ознаками аварiйностi є гнила серцевина стовбура, суха верхiвка, досягнення вiкової межi.

Не вiдтягуйте надовго, одразу звертайтеся у вiдповiднi служби та наполягайте на тому, щоб вас позбавили небезпеки, котру несуть аварiйнi дерева. 

Розмовляла Паращук Руслана, спецiально для 0312.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #Ужгород #аварійні дерева #інструтаж
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...