16:20, 13 листопада 2018 р.
Закарпатки у Львові відстоювали гендерну рівність (ФОТО)
На сесiї Ужгородської мiської ради 30 жовтня цього року депутати бiльшiстю голосiв пiдтримали приєднання до Європейської Хартiї рiвностi чоловiкiв та жiнок у життi мiсцевих громад, тим самим задекларувавши готовнiсть реалiзувати зобов’язання, викладенi у документi.
У Хартiї, зокрема, йдеться, що “якщо ми хочемо створити суспiльство, засноване на рiвностi, важливо, щоб мiсцевi та регiональнi органи самоврядування повнiстю враховували ґендерний вимiр у своїй полiтицi, органiзацiї роботи й у всiй дiяльностi”. Саме тому на часi була участь представниць Ужгородської мiської ради, членкинь Спiлки жiнок України: керуючої справами виконкому Ужгородської мiської ради, заступницi голови мiської органiзацiї Спiлки жiнок України Олени Макари та начальницi управлiння економiки та стратегiчного планування Ольги Травiної, а також очiльницi Ужгородської мiської органiзацiї Товариства Червоного Хреста України, голови президiї мiської органiзацiї Спiлки жiнок України Валентини Митровцiй у пiдсумковiй конференцiї «Локалiзацiя мiжнародних зобов’язань України щодо забезпечення ґендерної рiвностi та прав жiнок на мiсцевому рiвнi».
Зiбрання, яке органiзувала громадська органiзацiя “Центр “Жiночi iнiцiативи”, пройшло минулої суботи, 10 листопада, у Львовi, з’їхалися на нього майже 50 учасникiв iз шести областей – Львiвської, Чернiвецької, Закарпатської, Чернiгiвської, Вiнницької, Волинської. Головними спiкерками на конференцiї були голова ГО “Центр “Жiночi перспективи” Любов Максимович, заступниця голови органiзацiї, психологиня Марта Чумало, адвокатка, головна юрисконсультка органiзацiї Галина Федькович.
Пiсля вiтального слова Любовi Максимович присутнiх попросили взяти участь в експрес-опитуваннi, за яким одразу, оскiльки результати отримали онлайн, проаналiзували стан забезпечення ґендерної рiвностi, прiоритетнi напрямки мiсцевих програм та проблеми їх виконання у зазначених вище областях. Як показали результати опитування, проблеми у всiх областях подiбнi: бiльшiсть опитаних вказали, що рiвень забезпечення ґендерної рiвностi у їхнiй областi є недостатнiм або незадовiльним, хоча й покращився за останнi 4 роки, актуальними є проблеми домашнього насильства – стосовно жiнок та дiтей, людей похилого вiку, а також людей з iнвалiднiстю. Щодо внутрiшньо перемiщених жiнок, то вiдзначали проблеми iз забезпеченням житлом, працевлаштуванням, виокремили проблеми бiдностi одиноких матерiв та багатодiтних жiнок, жiнок з iнвалiднiстю, iнших вразливих груп, вiдсутнiсть притулкiв для постраждалих, загалом низьку участь жiнок у прийняттi рiшень тощо.
Досвiдом, як забезпечується ґендерна рiвнiсть у програмних документах на мiсцевому рiвнi, подiлилися представники Вiнницi, Чернiвцiв, Чернiгова, Рiвного, Львова та Ужгорода. Зазначалося, що хоча держава гарантує всiм рiвнi права та можливостi, однак на практицi в Українi досi зберiгається доволi консервативне та стереотипне сприйняття жiнок та чоловiкiв, їхнiх можливостей та ролей, якi не дозволяють повною мiрою реалiзувати задекларовану ґендерну рiвнiсть.
Так, соцiологиня, психологиня, керiвниця Центру ґендерної освiти при УжНУ Марiанна Колодiй вiдзначила, зокрема, що у Закарпатськiй областi програма щодо дотримання ґендерної рiвностi в областi є i приймається вона на регiональному рiвнi системно, навiть якщо нема державної програми. Однак вiдзначила ряд проблем, у тому числi вiдсутнiсть системної роботи у цьому напрямi, недостатнiсть фiнансування, брак квалiфiкованих кадрiв.
Порадила активним жiнкам не просто долучатися до роботи у рiзних громадських органiзацiях, а переходити на iнший рiвень: брати участь, до прикладу, у виборах на керiвнi посади в ОТГ та безпосередньо приймати рiшення щодо розв’язання проблемних питань. Пiд час конференцiї обговорили також можливостi забезпечення ґендерної рiвностi через локалiзацiю Нацiональних планiв дiй: з виконання рекомендацiй, викладених у заключних зауваженнях Комiтету ООН з лiквiдацiї дискримiнацiї щодо жiнок та з Резолюцiї РБ ООН “Жiнки, мир, безпека”.
У форматi “Свiтового кафе” напрацювали рекомендацiї до нового нацiонального плану дiй з виконання Резолюцiї РБ ООН 1325 “Жiнки, мир, безпека”, роздiлившись на групи, обговорили результати проведеного опитування та проблем, порушених у ньому. Наголошувалося, що потрiбно проводити бiльше просвiтницької роботи, адже власне ґендерна рiвнiсть – це рiвнiсть статей, тобто однаковi права та можливостi як для жiнок, так i для чоловiкiв.
Про це iнформує Ужгородська мiська рада
Читайте також: Ужгородський аеропорт вiдновить польоти за маршрутом "Ужгород-Київ" уже до кiнця року (ФОТО)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...