10:24, 7 листопада 2018 р.
Чим годують дітей в ужгородських дитсадках (ВІДЕО)
Що повинні знати батьки про те, як харчується їхня дитина в садочку
Харчування в дитячих садочках Ужгорода різне. Десь краще, десь гірше. Все залежить від того, яке відношення до харчування дітей з боку керівників садочку та безпосередньо тих, хто готує їжу. Але сам процес харчування та норми строго визначені відповідною інструкцією Кабміну. На жаль, вартість харчування протягом дня на одну дитину складає всього 43 грн. (на триразове харчування).
Відповідно до ст. 35Закону про дошкільну освітуорганізація та відповідальність за харчування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах (далі — ДНЗ) покладаються на державні адміністрації, районні державні адміністрації, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері освіти, інші центральні органи виконавчої влади, яким підпорядковані ДНЗ, органи місцевого самоврядування, а також на керівників ДНЗ.
Контроль і державний нагляд за якістю харчування у ДНЗ незалежно від підпорядкування, типів і форми власності покладаються на засновників (власників) цих закладів,відповідні органи управління охорони здоров’я та відповідні органи управління освіти.
Згідно з п. 27Положення № 305 ДНЗ забезпечує збалансоване харчування дітей, необхідне для їх нормального росту і розвитку, із дотриманням натурального набору продуктів, визначених МОЗ спільно з МОН за погодженням з Мінфіном.
Певні вимоги до організації харчування дітей у ДНЗ визначені розд. IX Санітарного регламенту. Так, зокрема:
1) харчування дітей здійснюється відповідно до Норм № 1591;
2) виробники, постачальники продуктів харчування відповідають за якість та безпечність продуктів та сировини, яку постачають у ДНЗ. Засновники (власники) та керівники ДНЗ мають зобов’язання перед батьками (опікунами) дітей щодо того, що будь-яка їжа, яка запропонована дітям, є безпечною, корисною та приготовленою в закладі з дотриманням вимог чинного законодавства;
3) медичний персонал ДНЗ одночасно з керівництвом закладу повинен здійснювати постійний контроль за організацією харчування, у тому числі за умовами і строками зберігання продуктів харчування та їх реалізації, технологією приготування страв, дотримуванням норм харчування тощо;
4) з метою підвищення якості та ефективності організації харчування у ДНЗ засновники (власники) та керівники цих закладів повинні забезпечити виконання Інструкції № 298/227.
Саме ця Інструкція і є основною під час організації дитячого харчування у ДНЗ.
Батьки мають повне право контролювати організацію та процес харчування дітей в дитячих садочках.
Найдоступніший та простий метод - фотографувати меню у дитячому садку протягом 1-2 тижнів та проаналізувати інформацію. Як свідчить практика, у більшості ДНЗ вимоги щодо кількості м'яса, риби та фруктів не виконуються.
Якщо вирішите почати із заяви до завідувача - не забувайте, що писати її слід у двох екземплярах з присвоєнням вхідного номера. Це гарантія того, що заява буде розглянута і вам зобов'язані відповісти. Щодо кількості батьків - це не принципово. Достатньо і однієї заяви для розслідування цього питання.
ВАрто також вивчити тендери у системі Prozorro, щоб дізнатися, хто є постачальником продукції у дитсадок. Інший варіант – письмовий запит в управління освіти щодо постачальника та калькуляції тижневого меню.
Наступний крок – запит в управління освіти щодо зміни постачальника продуктів на основі невідповідності та невиконання держвимог щодо дитячого харчування.
Що дозволяється батькам
Можна зайти у їдальню чи харчоблок і поцікавитися, що готують дітям (але самостійно ви цього не можете зробити, а лише з представником Держпродспоживслужби, потрібна санітарна книжка та спецодяг). Можна спробувати рукою тарілку: чи їжа, яку дали дитині, тепла, чи холодна, перевірити чистоту їдальні та посуду, зважити порцію, щоб переконатися, що усі складові порції відповідають затвердженим ваговим нормам.
А найкраща порада для батьків - самоорганізуватися, створити спеціальну групу контролю з батьків, яка б контролювала процес харчування. Так і роблять батьки у деяких дитячих садочках Ужгорода.
Читайте також: В ужгородських дитсадках аварійні дерева можуть впасти на дітей (ВІДЕО)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...