• Головна
  • В Ужгороді знімають україно-швейцарський фільм про вузькоколійки (Фото)
18:02, 27 жовтня 2018 р.

В Ужгороді знімають україно-швейцарський фільм про вузькоколійки (Фото)

Сьогодні, 27-го жовтня, знімальна група працює на дитячій залізниці, а вже завтра зйомки відбуватимуться на Виноградівщині.

Загалом до кадру потраплять вузькоколійки Закарпатської, Рівненської, Івано-Франківської та Кіровоградської областей. В Ужгороді героями фільму стали працівники залізниці, та діти, що відвідують тутешній гурток. Вони розповіли головному героєві стрічки про свою роботу,  своє захоплення і свої плани на майбутнє, а саме стати машиністами. Головний герой стрічки Олег Гудзеляк окрім здобуття залізничного фаху, навчається і в Ужгородському національному університеті, тому про вузькоколійки Закарпаття знає чимало.

В Ужгороді знімають україно-швейцарський фільм про вузькоколійки (Фото), фото-1

Олег багато подорожує вузькими коліями і вирішує присвятити свою діяльність збереженню цієї перлини культурно-промислової спадщини. Упродовж зйомок фільму, які відбуватимуться 25 днів, він подорожуватиме Боржавською, Вигодською, Поліською та Гайворонською вузькоколійками. Під час подорожі Олег спілкуватиметься з машиністами, стрілочниками, працівниками станцій та депо. Вони поділяться захоплюючими історіями про свою віддану та наполегливу працю на вузькоколійках.

За сюжетом, у переписці з міжнародними ентузіастами залізничних шляхів Олег знайомиться з другим героєм картини Крістофом Бахманом (Christophe Bachmann). Крістоф – швейцарський залізничник-реставратор, активіст залізничної дороги, який власним коштом відновив унікальний потяг 19-го століття. Олег запрошує Крістофа відвідати Вигодську вузькоколійку і пізнати красоти незайманих Карпат вузькоколійними маршрутами. Крістоф, у свою чергу, запросить Олега до французької частини Швейцарії, щоб поділитися досвідом успішного збереження і сталого розвитку високогірної залізниці. Такий міжнародний досвід принесе Олегові багато нових ідей та натхнень, завдяки яким він зможе продовжити свій труд по збереженню і вдосконаленню вузькоколійок України.

Автор ідеї, режисер і співпродюсер фільму Олександр Недбаєв, генеральний продюсер Павло Сушко, співрежисер Олів'є Колер (Olivier Kohler), продюсер Філіпп Ч'ямпі (Philippe Ciampi, Nouvelle Vague Factory). Проект здійснюється за підтримки Українського культурного фонду, швейцарського громадського мовника RTS, Закарпатської та Івано-Франківської фільмкомісій. Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

 Вікторія Жуйко для Про Захід

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #кіно
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...