• Головна
  • Угорщина заявила про подвоєння соцпакету для закарпатців
11:02, 20 жовтня 2018 р.

Угорщина заявила про подвоєння соцпакету для закарпатців

Наступного року уряд Угорщини подвоїть й підніме майже до 3 мільярдів форинтів (3 мільйона гривень) соціальну допомогу мешканцям Закарпаття. Про це державний секретар з питань національної політики Угорщини Арпад Янош Потапі заявив у п’ятницю на традиційній прес-конференції в Будапешті.

Відповідаючи на запитання кореспондента МТІ, політик підтвердив, що цим самим Угорщина щорічно може надати матеріальну допомогу 23-24 тисячам особам в освітній, медичній, соціальній, культурній та інших сферах.

"В освітній галузі, приміром, намагаємось стабілізувати кількість тут працюючих, щоб вона хоча б не знижувалась. Щорічна допомога педагогам з 270 зросте до 500 тисяч форинтів. Тепер місячна середня зарплатня викладача в Україні складає 30-40 тисяч форинтів. Таким чином, це досить вагома підмога закарпатським освітянам”, - наголосив держсекретар.

Арпад Янош Потапі відзначив, що в минулі роки в області бракувало 100-120 угоромовних викладачів. Нині цю кількість вдалося зменшити на 39 осіб.

"Уряд Угорщини прийняв рішення затвердити соціальний пакет для мешканців краю у 2015 році. Це було викликано економічною, соціальною та суспільною кризою в Україні, яка “вибухла” в 2014 році, що у свою чергу негативно вплинуло і на становище закарпатських угорців, й воно, на жаль, з кожним роком погіршувалось", - зазначив політик. 

За умови теперішнього загострення відносин між двома країнами, уряд Угорщини вважав за необхідне для того, щоб закарпатські угорці залишались жити і працювати на землі, де народились, подвоїти соціальну допомогу краянам.

Суму сприяння з кожним разом підвищували. У 2015-му вона складала 291 мільйон форинтів, 2016-му  зросла до 931 мільйона, 2017 – 1,2 мільярда, а нинішнього – 1,37 мільярда форинтів. Розгляд конкурсних програм продовжується. На наступний рік у бюджеті Угорщини на ці цілі передбачили 1,4 мільярда форинтів, відтак цей показник підвищили до 3 мільярдів,- повідомляє МТІ.

Нагадаємо, що у п’ятницю, 19 жовтня, в Закарпатському угорському інституті в Берегові угоди про участь в економічному плані розвитку Закарпаття з Центром Еде Егана, незважаючи на відкриття проти нього Службою держбезпеки України кримінального розслідування, підписали ще майже 800 товаровиробників області. На церемонії виступив держсекретар, який координує цей проект, Левенте Мадяр. Він наголосив, що проти програми не висунуто жодних серйозних претензій з боку відповідних структур України, й дана справа продовжуватиметься і в наступному році.

Повідомляє Голос Карпат.

Читайте також: Павло Клімкін та Петер Сіярто знову говоритимуть про Закарпаття

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#угорщина #соціальний пакет #закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...