• Головна
  • Безвідповідальних батьків-аліментників тепер карають по-новому (ВІДЕО)
14:28, 9 жовтня 2018 р.

Безвідповідальних батьків-аліментників тепер карають по-новому (ВІДЕО)

Про це розповів юрист, Державний виконавець Ужгородського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, заступник голови Ужгородської міської територіальної організації Союзу юристів Віталій Дупін.

Новації: пеня, поїздки за кордон, держслужба

По-перше, мінімальний розмір аліментів збільшено до прожиткового мінімуму (1777 грн з 1 липня). Як відомо, перед тим закон встановлював, що суд не може встановити розмір аліментів менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, тож виходило, що на дитину до 6 років мінімальний розмір аліментів становив 746 грн на місяць, на дитину від 6 років – 930 грн.

«Якщо аліменти не сплачуються протягом року, то їхня сума автоматично збільшується на 20%, якщо протягом двох років – на 30%», - каже юрист.

Якщо ж аліменти не сплачуються більше трьох років, сума виплат збільшується на 50%. По-друге, Рада затвердила нові правила виїзду дитини за кордон: той із батьків, з ким після розлучення залишилася дитина, сам вирішує питання про її виїзд за кордон на термін не більше місяця; якщо дитина виїжджає за кордон більше, ніж на місяць, той з батьків, з яким живе дитина, також може не отримувати дозвіл – якщо другий заборгував аліменти більше, ніж за чотири місяці; батькові, з яким дитина не живе, для поїздки з нею за кордон потрібно нотаріально завірена згода другого з батьків; якщо йому такої згоди не дають, можна звернутися до суду – але тільки якщо немає заборгованості з аліментів.

«Закон прибрав пострадянську норму, що вимагала матеріальних дозволів одного із батьків. Фактично, це створювало можливості для шантажу та маніпуляцій зі сторони того, хто проживає або ж не проживає із дитиною», – прокоментував Віталій.

По-третє, нововведення торкнуться і посадових осіб: на державну службу категорії «А» і категорії «Б» не може бути призначена особа, яка має заборгованість зі сплати аліментів на утримання дитини в розмірі, який перевищує шість щомісячних платежів; несплата аліментів особою, яка займає державну посаду категорії «А» або «Б», і виникнення заборгованості в розмірі шести щомісячних платежів є причиною для зняття з займаної посади. До посад категорії «А» держслужби відносяться державні секретарі міністерств, керівники центральних органів виконавчої влади, секретар Кабміну і його заступники, керівники Конституційного, Верховного та вищих спеціалізованих судів. До посад категорії «Б», відносяться керівники структурних підрозділів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, керівники структурних підрозділів секретаріату Кабміну і їхні заступники, керівники місцевих державних адміністрацій. Втім найголовніше у документі – це посилення покарання за ухилення від сплати грошей на утримання дитини.

Санкції

Закон посилює відповідальність за несплату аліментів. Боржнику можуть бути призначені суспільно корисні роботи за несплату аліментів за три місяці – раніше таке стягнення могли отримати батьки, які заборгували виплати за шість місяців.

У разі вчинення повторного протягом року адміністративного правопорушення, пов’язаного з несплатою аліментів, передбачається застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк від 240 до 360 годин. До слова, раніше їхня тривалість могла становити від 120 до 240 годин. За ухилення від такого стягнення закон передбачає адміністративний арешт до 10 діб, а у разі злісного ухилення – кримінальну відповідальність та позбавлення волі терміном до 2-х років.

Крім того, закон передбачає автоматизований арешт коштів злісного боржника. Також нардепи зрослиштрафи для батьків, які не створюють необхідних умов для життя, навчання та виховання дітей. Якщо раніше йшлося про суму в сотні гривень,то тепер штраф становить від 850 до 1700 грн, а за повторне порушення протягом року – від 1700 до 5100 грн.

Нагадаємо, у лютому набув чинності закон «Щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості за сплати аліментів». Відповідно до нього, якщо людина, яка зобов’язана сплачувати аліменти, допустить накопичення заборгованості у розмірі, що перевищує суму таких виплат за шість місяців, окрім направлення на «виконання суспільно-корисних робіт», до неї може бути застосовано тимчасове обмеження на право керування транспортними засобами. Також порушнику може бути відмовлено у праві виїзду за кордон, заборонено займатись полюванням та користуватись зброєю. Якщо сісти за кермо під час дії тимчасового обмеження на право керування, можна нарватися навіть на передбачене законом позбавлення водійських прав на строк від трьох до шести місяців. Зняти таке обмеження можна лише після повного погашення заборгованості зі сплати аліментів. Щодо введення обмеження на керування транспортними засобами є певні виключення: таке покарання не застосовуватиметься, якщо управління автомобілем є основним джерелом доходу боржника; якщо порушник є особою з інвалідністю першої або другої групи; у разі перебування боржника на військовій службі.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аліменти #нові #норми #санкції #штрафи #пеня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...