• Головна
  • Дендролог про реконструкцію набережної Незалежності в Ужгороді: Жодної загрози для лип немає (ВІДЕО)
14:31, 3 жовтня 2018 р.

Дендролог про реконструкцію набережної Незалежності в Ужгороді: Жодної загрози для лип немає (ВІДЕО)

Фелікс Гербут, дендролог, доцент Ужгородського національного університету та кандидат сільськогосподарських наук прокоментував ситуацію навколо реконструкції набережної Незалежності в Ужгороді. Відео з коментарем науковця на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук сьогодні опублікував народний депутат України Роберт Горват.

Про це повідомили у прес-службі народного депутата. 

«[…]болюче питання – безпека лип. Це питання наразі залишається одним із головних каменів спотикання, а тому я звернувся за фаховою оцінкою ситуації до Фелікса Гербута – одного із найзнаніших та найповажніших дендрологів України. Він запевнив, що реконструкція набережної не несе жодної небезпеки липам і заміна бруківки у пішохідній частині та асфальту поруч не зашкодить деревам», - повідомив Роберт Горват.

«Реконструкція даної алеї, заміна пішохідної доріжки, заміна бордюрів не принесе ніякої шкоди липам. Липа, як усе дерево, має дві форми коріння: коріння механічне, яке тримає дерево, і коріння біологічне, яке всмоктує. Воно дуже тоненьке, товщиною до 0,8 мм, чуть більше. Воно майже щороку відмирає і щороку відновлюється. Тому загрози нема», - стверджує дендролог Фелікс Гербут.

За словами пана Гербута, не несе загрози і заміна асфальтного покриття проїжджої частини поруч із липами. Разом з тим, дендролог зазначає, що уже нині на липовій алеї є кілька хворих екземплярів дерев, котрі можуть у будь-який час загинути та потребують заміни. Однак їхній стан жодним чином не пов'язаний із реконструкцією алеї.

Дендролог про реконструкцію набережної Незалежності в Ужгороді: Жодної загрози для лип немає (ВІДЕО), фото-1

«Після реконструкції ще вони можуть десятки років існувати. Але мать треба на увазі, що це потенційні липи, які скоротять своє життя і їх треба з часом замінити, якщо не буде якихось колізій», - пояснює пан Гербут.

Відтак Роберт Горват закликав представників ініціативної групи та Ужгородської міської ради продовжити діалог та знайти спільний вихід із ситуації, яка склалася.

«З одного боку, представникам міської влади потрібно зрозуміти об’єктивні причини, котрі змусили жителів міста вийти на набережну та блокувати початок реконструкції. З іншого боку – закликаю громадськість усвідомити той факт, що 21 мільйон гривень – це значна сума і місту не можна її втрачати. Можливості змінити призначення цих коштів наразі немає. Вони повинні бути використані саме для реконструкції набережної. Більш того, набережна цієї реконструкції потребує. Тому нам необхідно знайти спільну точку дотику і механізм, за яким це питання буде вирішене».

Разом з тим, парламентар акцентував увагу на необхідності подальшого контролю за роботами на набережній:

«Безперечно, роботу міської ради та підрядника у цій ситуації потрібно максимально контролювати. Як громадськості, так і правоохоронним органам. Я ж зі свого боку говорив раніше і повторю зараз: жодна копійка із виділених коштів не буде вкрадена чи використана не за призначенням. Тому хочу офіційно звернутися до правоохоронних органів із вимогою проконтролювати роботу підрядників та представників міської влади під час реконструкції набережної».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #Ужгород #набережна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...