• Головна
  • Це фейк: Посольство України в Угорщині спростувало інформацію в ЗМІ щодо відмови в допомозі рідним (ФОТО)
14:31, 23 вересня 2018 р.

Це фейк: Посольство України в Угорщині спростувало інформацію в ЗМІ щодо відмови в допомозі рідним (ФОТО)

22 вересня в ЗМІ з'явилася публікація щодо відмови Посольства України надати допомогу українському юнаку, що знаходиться в лікарні в Будапешті і перебуває в комі, а саме видати довідку.

У сомережах в коментарях до статей українці почали тегати посла України в Угорщині - Непоп Любов.

І вже ввечері 22 вересня посол відреагувала на повідомлення у ЗМІ:

"Сьогодні з'явилася публікація щодо нібито відмови нашого Посольства надати допомогу українському юнаку, що знаходиться в лікарні в Будапешті і перебуває в комі. Інформація не відповідає дійсності, наш коментар з цього питання переданий виданню.

Виглядає, що вся публікація була зроблена заради фрази: "Схоже МЗС України більше зайнятий видачею угорських паспортів закарпатцям, як допомогою українцям за кордоном."

У цьому зв'язку хочу наголосити, що наші громадяни і надалі можуть повністю розраховувати на допомогу наших консулів. Складні ж питання двосторонніх українсько-угорських відносин теж належать до функцій МЗС і їм приділятиметься не менша увага, що також є важливим для наших громадян."

Чому ж так сталось, що Посольство запропонувало рідним свого юриста за дорожчу ціну, чи в інакшому випадку не видасть довідки - посол Любов Непоп не прокоментувала.

В свою чергу Посольство України в Угорщині надало коментар у зв'язку з публікацією у виданні "Новини Закарпаття":

"У зв'язку з появою у виданні "Новини Закарпаття" публікації "Посольство України в Будапешті відмовилося надати допомогу смертельно пораненому закарпатцю" Посольство України в Угорщині офіційно повідомляє, що викладена у статті інформація не відповідає дійсності.

Відразу після аварії автобуса консул України встановив контакт з потерпілими українськими громадянами і угорськими компетентними органами.

Повідомлення про аварію невідкладно було розміщене на сайті Посольства з тим, щоб родичі постраждалих мали можливість оперативно отримати актуальну інформацію щодо ситуації.

Консул від самого початку встановив контакт з лікарями і відвідав постраждалих українських громадян у лікарнях, у тому числі В.Поповича, відразу, як це стало можливим з урахуванням медичних показників, і перебував на постійному телефонному зв'язку як з лікарями, так і з потерпілими.

Одразу після аварії у взаємодії з Міністерством охорони здоров’я України Посольство запропонувало угорській стороні надання з боку України фахової медичної допомоги. Водночас отримало запевнення щодо здатності угорської сторони повністю забезпечити постраждалих власними силами.

Посольство і надалі тримає ситуацію на контролі, підтримує зв’язок з угорськими лікарями, правоохоронними органами, постраждалими українськими громадянами та членами їх сімей.

В процесі спілкування з постраждалими українцями їм, серед іншого, було надано інформацію щодо відомих Посольству угорських адвокатів, які розмовляють на доступній для спілкування мові. Протягом наступного періоду до установи зверталась ще низка юристів, які пропонували свою допомогу, про що інформувались постраждалі. При цьому їм неодноразово було наголошено, що вибір адвоката це їх виключне право.

У ході чергової телефонної розмови з батьком В.Поповича, яка відбулась 21 вересня 2018 року, консул запропонував надати контактні дані адвоката, який вимагав від родичів постраждалого довідку з Посольства незрозуміло змісту, або повідомити згаданому юристу телефони відповідного співробітника Посольства з метою з’ясування суті його питання.

Захист українських громадян був і залишатиметься пріоритетом роботи дипустанов за кордоном і Посольства України в Угорщині у тому числі. При цьому ми не ділимо наших громадян залежно від їхнього регіону походження.

Вважаємо спекулювання на цій темі недоречними і закликаємо утриматися від поширення неправдивої інформації.

Зазначене спростування було також направлене до редакції видання "Новини Закарпаття".

Це фейк: Посольство України в Угорщині спростувало інформацію в ЗМІ щодо відмови в допомозі рідним (ФОТО), фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Посольство #України #Угорщина #спростувало #інформацію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...