21:06, 20 вересня 2018 р.
Подорож Закарпаттям: що таке Карстовий міст і як до нього дістатись? (ФОТО)
Якщо Ви коли не будь чули про місто Тячів, то Вам також слід знати більше, про цікаві туристичні об’єкти котрі розташовані поруч та створюють відпочинок в Закарпатті ще різноманітнішим.
Як інформує tourinform.org.ua, на відстані 50 кілометрів, проїхавши по гірським дорогам, Ви потрапляєте у село Мала Уголька, де з лісництва (не забудьте зареєструватись та сплатити збір) починається стежка до надзвичайно цікавого об’єкту – Карстовий міст, що розташований посеред старого лісу.
Подорожуючи у верхів’я ріки Мала Уголька, ми потрапляємо до унікальної природної екосистеми, на сьогодні це один з небагатьох у Європі осередків букових пралісіві. Даний ліс впродовж останніх 3-4-х тисячоліть, з часу появи бука у Карпатах, ніколи не зазнав втручання людини. Сьогодні букові праліси, це одне з природних чудес України, та внесено у перелік пам’яток ЮНЕСКО.
Територія верхів’я Малої Угольки знаходиться під охороною Карпатського біосферного заповідника.
Що треба знати:
- Перш за все надзвичайно унікальний об’єкт, що розміщений посеред найбільшого у Європі букового пралісу;
- Карстовий міст, це одна з старовинних, природних кам’яних пам’яток Закарпаття.
- Місце дуже цікаве та незвичне, адже міст знаходиться під горою, на 3-х опорах, немов трьох ногах. Насправді це дві взаємно перпендикулярні арки, велика та мала;
- Карстовий міст – розташований на горі, то ж це немов оглядовий майданчик на долину Малої Угольки, а внизу присілок Кичерело. З лівого боку знаходяться безіменні скали, а ще лівіше видно гору Менчул;
- Поруч окрім букових пралісів ростуть реліктові дерева, такі як тис ягідний. Дане дерево було широко поширене в Карпатах, ну й розумієте звідки походить назва річки Тиса та населених пунктів Тисовець, Тисмениця.
Як виник Карстовий міст?
Науковці кажуть, що Карстовий міст, це залишки вапнякової скелі. Вапняки тут утворились, ще у далекому юрському періоді, понад 150 мільйонів років тому, коли на теренах теперішніх Карпат, вирували хвилі океану Тетіс. Ці ж скелі розмила вода, за останні сотні тисяч років, стікаючи по її схилам до найближчих річок, таке ж і утворення печер, в околицях. А вже з часом, інші природні стихії вітер та вода, зробили свою роботу – відшліфували поверхню Карстового мосту, тим самим сформували сьогоднішній вигляд.
Що побачити ще в околиці Карстового мосту?
- Для туристів та гостей краю, прокладено цікаві та пізнавальні екологічні стежки, якими можна дістатися і до відомого та унікального Карстового мосту. Але зверніть увагу, на території заповідника нема туристичної інфраструктури, окрім інформаційної та вказівників;
- Тривалість прогулянки складає близько 4 годин, перепади висот 450 метрів.
- Харчування (бутерброди, воду) беріть з собою, а сміття приберіть за собою.
- На території маршруту переважно відсутній мобільний зв’язок;
- Рекомендуємо користуватись послугами провідників та екскурсоводів;
На туристичній стежці розташовано декілька цікавих об’єктів, безліч неймовірно гарних панорам на гори та річки, та найбільша в українських Карпатах печера Дружба (на сьогодні розвідано близько 1 км проходів, вона не розрахована для відвідування туристами).
Як дістатися:
Спочатку потрібно доїхати автомобілем до села Мала Уголька, проїхати через усе село до самого кінця дороги й адміністративної будівлі біосферного заповідника. Далі тільки пішки, підйом по екологічній стежці. На карті вказано початок маршруту.
Довідкова інформація та подробиці:
Туристично-інформаційний центр “Букові праліси – об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО” Мала Уголька Закарпатська область Україна
Адреса: с. М. Уголька, Карпатський біосферний заповідник
Телефон: (03132) 2 21 93, (096) 630 41 16.
Читайте також: Карпатський Анхель: на Тячівщині набирає популярності водоспад-ілюзія (ФОТО, ВІДЕО)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
12:03, 2 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...