• Головна
  • Чи варто переживати, якщо ви почуєте від дитини слово "МоМо": спеціалісти розкрили тайну "небезпечної гри" (ФОТО, ВІДЕО)
18:25, 12 серпня 2018 р.

Чи варто переживати, якщо ви почуєте від дитини слово "МоМо": спеціалісти розкрили тайну "небезпечної гри" (ФОТО, ВІДЕО)

Нещодавно більшість українських ЗМІ дали інформацію, що у мережі з'явилась моторошна розвага, що провокує самогубство дітей зі слабкою психікою, на кшталт суїцидальної гри "Синій кит". Передбачалось, що вона вже підбирається до України.

"МоМо": що це таке?

Жінка з виряченими очима, величезним ротом та курячими лапами неочікувано з'являється у списку контактів у месенджері WhatsApp. Усі спроби видалити її, як правило, марні. Контакт з моторошною аватаркою з'являється знову і знову. Далі починає писати, що все про вас знає і що ви помрете через кілька днів. А також легко переходить на мову співбесідника і спілкується простими фразами.

Потім погрожує, надсилає файли зі сценами насилля, детальну інформацію про вас і дає вказівки до самознищення. Інколи ця жінка телефонує, і лякає вас плачем, який переходить в істеричний сміх.

За словами віце-президента Української асоціації психоаналізу Володимира Мамко, "Момо" – не що інше, як прототип матері.

«Швидше за все, з підлітками спілкується не людина, а спеціальна програма-бот, - припускають співробітники департаменту Кіберполіції, - Діалог в ній запрограмовано. При цьому в програмі, швидше за все, активна функція поповнення словникового запасу. Завдання бота МоМо — змусити вас зателефонувати йому. Зазвичай вас відразу скидають і тут же передзвонюють. Поки демонструється аудіоролик з моторошними звуками, програма краде дані з вашого смартфона.

Цікаво, що зображення "Момо" – це фотографія скульптури японського художника Мідорі Хаясі, яка зображує птаха-матір. Вона з'явилась в музеї жахів у Японії ще в 2016-му році і, вочевидь, не має нічого спільного з моторошною забавкою, яка стрімко розповзається світом.

"МоМо" вперше з'явилась у Facebook 30 червня. Хтось попросив у повідомленні про допомогу і вказав свій номер телефону. Інформація поширювалась швидко, і багато людей потрапляли на цей гачок і телефонували. Таким, чином, вважають спеціалісти, програма "Момо" поширювалась світом. Це якщо брати матеріальний бік подій. Але ж у світі є багато людей, які свято вірять, що "МоМо" – це демониця, яка живе і владарює у мережі і в мобільних телефонах.

Чи варто переживати, якщо ви почуєте від дитини слово "МоМо": спеціалісти розкрили тайну "небезпечної гри" (ФОТО, ВІДЕО), фото-1

Як "МоМо" отримує детальну інформацію про "жертв"?

Вочевидь, це не демониця, а звичайнісінький бот.

Все просто. Доки ви переглядаєте надіслане "куратором" відео, програма зчитує персональні дані з смартфону. Підліток бачить неоприлюднені в мережі свої фото, відео, адреси й телефони, не відразу розуміє, що все це – з його ж телефону, тому лякається і починає вірити у справжню "демоницю" мережі.

Якщо в дитини серед цих даних є щось "гаряченьке", що вона хотіла б приховати, її можна шантажувати. А там і до спроб самовбивста недалеко…

Чи варто переживати, якщо ви почуєте від дитини слово "МоМо": спеціалісти розкрили тайну "небезпечної гри" (ФОТО, ВІДЕО), фото-2

Небезпечна гра чи бот?

На днях з'явилась інформація, що в Японії знешкодили Момо - смертельно небезпечну гру, яка розсилає користувачам WhatsApp загрози і завдання, які схиляють людей до суїциду. З'ясувалося, що МоМо - бот, створений японським хакером.

- Через високу швидкість навчання і знання кількох десятків мов, небезпечний бот визнали агентом штучного інтелекту, - розповіла кандидат психологічних наук, медичний психолог, експерт з психологічної кібербезпеки Наталія Бугайова. - За повідомленнями ЗМІ, справжня МоМо не з'являється в мережі з 11 липня 2018 року, а при спробах додзвонитися за номером, ніхто не відповідає, хоча гудки йдуть. Початковий джерело може втратити активність, проте це не виключає того, що трансформовані клони Момо будуть виникати і продовжувати свою деструктивну діяльність.

А клонів у Момо дійсно вже багато: в інтернеті «гуляє» кілька номерів телефонів, з яких Момо нібито телефонував користувачам WhatsApp. Експерти попереджають: якщо користувач напише або передзвонить за номером Момо (навіть за номером одного з клонів), він тим самим може відкрити доступ до інформації на своєму гаджеті.

- Якщо користувач напише або передзвонить по номеру, який належить Момо, він відкриє доступ до особистої інформації, що зберігається на смартфоні - телефонним контактам, фото і відео матеріалами, геолокації (якщо, звичайно, її автоматичне визначення не виключено), - розповіла Наталія Бугаєва.

- Проникаючи в гаджети, вірус впроваджується в телефонну пам'ять і додатки, зчитуючи і передаючи зловмисникам базу контактів і особистих даних. Є інформація про те, що вірус може управляти мікрофоном і відеокамерою жертви, таким шляхом до злочинців потрапляють особисті фотографії, відео, текстові файли і записи розмов користувачів. А якщо згадати про синхронізацію, то можна припустити, що зловмисники цілком можуть отримати не тільки інформацію про користувача, яку він зберігав на девайсах, а й ту, яка коли-небудь потрапляла в інтернет. Гра Момо дозволяє зловмисникам красти особисту інформацію користувачів, з метою її подальшого використання для вимагання та шантажу.

Раніше в департаменті кіберполіції повідомляли, що до України небезпечна гра ще не дійшла, але це може статися в будь-який момент.

Чи дійшла "МоМо" до Закарпаття?

На жаль, серед дітей вже почалась поширюватись паніка та цікавість. Одні розповідають, що ніколи не спробують контактувати, якщо їм незнайомець в месенджері почне надзвонювати чи писати. Інші ж заради цікавості реєструються у WhatsApp, щоб "полоскотати нерви".

І щоб вберегти дитину від лишніх емоцій, спробуйте пояснити, що МоМо це просто вірус, який поширюється мережею. А ті, хто викладає відео з розмовою із нібито-то справжньою "МоМо" роблять це заради успіху у соцмережах. Також можна спробувати захистити смартфони своїх дітей від шкідливих впливів за допомогою спеціальних програм, або ж геть видалити меседжер WhatsApp, щоб вони не витрачали час на пошуки бота у програмі.

А краще – проводити більше часу з дітьми та розмов на життєві теми!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Момо #гра #бот #Закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...