• Головна
  • На базі ужгородського заводу "Турбогаз" хочуть створити українсько-китайське підприємство (ФОТО)
13:35, 24 липня 2018 р.

На базі ужгородського заводу "Турбогаз" хочуть створити українсько-китайське підприємство (ФОТО)

Сьогодні, 24 липня, Ужгород відвідав президент «Корпорації нової енергії Лотосленд» Китайської Народної Республіки Сюн Цзян.

Мета приїзду в наш край – налагодження співпраці, інформує прес-служба закарпатської облради.

На сьогодні в області зареєстровано 3 підприємства з іноземними інвестиціями китайського походження. Загальна сума інвестицій, що надійшли з Китаю, за весь період інвестиційної діяльності становить майже 0,1 млн. дол. США або 0,02% (від загальнообласного обсягу прямих іноземних інвестицій).

У зустрічі взяли участь голова облради Михайло Рівіс, перший заступник голови облради Йосип Борто, завідувач кафедри прикладної фізики фізичного факультету ДВНЗ « УжНУ», професор, доктор фізико-матемачних наук Іван Небола, виконавчий директор Благодійного фонду «Надія у мистецтві» Юрій Стрижко та ін.

 На базі ужгородського заводу "Турбогаз" хочуть створити українсько-китайське підприємство (ФОТО), фото-1

- Ми дуже зацікавлені у співпраці із Закарпаттям,- сказав Сюн Цзянь .- У нас успішно розвиваються нові енергозберігаючі напрямки – сонячні електростанції, геотермальні та водневі. І ми готові обговорити співпрацю за цими напрямками, а також питання створення відповідного українсько-китайського підприємства на базі Ужгородського заводу «Турбогаз».

 На базі ужгородського заводу "Турбогаз" хочуть створити українсько-китайське підприємство (ФОТО), фото-2

Китайські гості також детально розповіли про Корпорацію нової енергії Лотосленд, яка використовує геотермальну енергію та інші нові енергетичні технології для надання енергозберігаючих послуг для нових і старих будівель, включаючи встановлення, консалтинг, дослідження та розробку, продаж, установку та сервісне обслуговування. Компанія зареєстрована в Шанхаї державного рівня розвитку району Цаочжин.

 На базі ужгородського заводу "Турбогаз" хочуть створити українсько-китайське підприємство (ФОТО), фото-3

Йшлося і про те, що в місті Шанхай є штаб-квартира потужної світової Шанхайської організації з питань співпраці, яка після приєднання Індії торік, має загальний рівень внутрішнього валового продукту 20,09 % від світового, а п’ятирічний рівень взаємних інвестицій складає 100 млрд дол США. Розповіли і про те, що в Китаї нині успішно розвивається і такий напрямок як виробництво водневих котлів, чим займається цілий ряд китайський промислових підприємств.

 На базі ужгородського заводу "Турбогаз" хочуть створити українсько-китайське підприємство (ФОТО), фото-4

-Ми постійно шукаємо можливостей економії бюджетних коштів, у т.ч і в галузі переобладнання діючих котелень у бюджетних установах краю, що досі на природному газі. І зацікавлені розвивати «теплову» інфраструктуру в дитсадках і школах та підтримувати ті проекти, які дадуть нам економію коштів на ці цілі. Та правда в тому, що в місцевих бюджетах фінансових ресурсів на такі великі проекти нема, однак якщо буде зацікавленість у місцевого бізнесу, то йтимемо такому співробітництву назустріч, - наголосив Михайло Рівіс, додавши, що Закарпатська область –одна з перших відмовилась від неекономного централізованого опалення і стабільно скорочує обсяги споживання газу та шукає альтернативні види тепла від біогазу до сонячної енергетики.

 На базі ужгородського заводу "Турбогаз" хочуть створити українсько-китайське підприємство (ФОТО), фото-5

- Сьогодні, як на мене, однією з перспективних можливостей є встановлення теплових насосів «воздух-воздух». Оскільки основний об’єм береться з вулиці і атмосфери та є економним і екологічно чистим, - мовив М.Рівіс. Його підтримав Йосип Борто. Та наголосив, що пропоновані технології - нові і прогресивні.

- Ми дякуємо за цікавість до нашого краю та бажання співпрацювати. Нас справді цікавлять перспективні ідеї. Усі ці напрямки є сучасними, окремі успішно зреалізовано у Єввропейськіих країнах – зокрема сонячна – як нескінченна, ефективна та довговічна, однак щодо інших, зокрема, водневих, які пропонує Китай- питання. Веду мову до того, що як мене, так і інших жителів краю треба переконати у безпечності технологій, економічній вигоді та інвестиційній привабливості.

 На базі ужгородського заводу "Турбогаз" хочуть створити українсько-китайське підприємство (ФОТО), фото-6

- У будь –якому випадку ми йдемо на модернізацію шкіл і дитсадків за рахунок інвестиційної складової, яка з вашого боку виглядає привабливою. То ж будемо її вивчати, радитись усім депутатським корпусом, - підсумував М.Рівіс.

Читайте також: На Тячівщині відкрили 4-й асфальтний завод: чи пришвидшиться ремонт автодоріг - покаже час (ФОТО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...