• Головна
  • Нова дорога та збереження джерела: що чекає на заказник "Остра" у Кам’яниці біля Ужгорода (ФОТО)
19:30, 19 липня 2018 р.

Нова дорога та збереження джерела: що чекає на заказник "Остра" у Кам’яниці біля Ужгорода (ФОТО)

Активна громада Кам’яниці зібралася на вечірнє «Ековіче», щоб поспілкуватися про ландшафтний заказник Остра, який знаходиться на території села, обговорити проблемні моменти і спільно знайти шляхи їх вирішення.

Про це повідомляє прес-служба ГО "Щасливі діти".

Нова дорога та збереження джерела: що чекає на заказник "Остра" у Кам’яниці біля Ужгорода (ФОТО), фото-1

Вже другий тиждень у селі діє екошкола «В гармонії з природою». Її відвідують 45 діток. Передбачена активна робота з дорослими і нинішнє «Ековіче» - це лише початок. Тут ми маємо сформувати програму подальших кроків, окреслити те, що можемо зробити власними силами під час наступного заходу «Разом для Остри».

За словами очільниці Кам’яниці, наразі вже чітко окреслені межі заказника і сільська рада активно працюватиме над стратегією розвитку ландшафтного парку. 

«Ми залучатимемо фахівців і розроблятимемо проект організації території. Подбаємо, щоб все було законно, адже наше завдання зберегти цю частинку незайманої природи для майбутніх поколінь. Там особлива аура і енергетика. Недарма, за словами старожилів, колись на Острі була Хресна дорога», - запевнила Марія Коваль-Мазюта.

Нова дорога та збереження джерела: що чекає на заказник "Остра" у Кам’яниці біля Ужгорода (ФОТО), фото-2

Присутній на віче біолог, колекціонер рослин Віктор Ганущин, зазначив: «Багато жителів села не знають, що «Остра» - це заказник природоохоронний. Вони не знають, що можна, а що заборонено робити на цій території. І це дуже добре, що ГО «Щасливі діти» взялися доносити таку інформацію до дітей, а ті, в свою чергу, інформують батьків. Остра має стати красивим місцем для відпочинку. Перше, з чого слід розпочати – прибрати і розчистити територію. І це можна зробити вже сьогодні, залучаючи жителів села, дітей, активістів. Потім має йти робота по стратегічному плануванню – прокладання доріжок, екостежок, формування окремих зон відпочинку, які можна обсадити хвойними деревцями, можна зробити майданчики для занять з дітьми».

Почесний громадянин Кам’яниці Василь Мандула назвав Остру лісовою аптекою. «То дуже цікавий, позитивно енергетично заряджений ореол. Там росте понад 120 лікарських рослин. Там багато звірів – зайці, козулі, дикі кабани, куниці, білки… А ще, там є унікальні куточки, де старі пеньки давно зрізаних грабів, поросли мохом. Краса неймовірна, можна дитячі казки знімати і мультфільми», - розповів пан Василь. 

В планах укласти охоронний договір з лісгоспом, щоб фахівці, які там працюють, взяли під опіку ландшафтний парк, доглядали за рослинами, дбали про лісовідновлення, організовували посадки лісових культур, збереження гідрологічного режиму заказника та дорога. Потрібно подбати, щоб під’їзд до Остри був доступним.

Тож у підсумку вирішили під час найближчого заходу «Разом для Остри» прибрати і розчистити частину території заказника, а у перспективі навести лад на території усього парку. Крім того, спільними зусиллями облагородити джерело питної води, а також встановити стенд з інформацією про ландшафтний заказник, історію його створення та важливість збереження.

Проект реалізовується в рамках «Програми екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України». Проект реалізується Фондом розвитку ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Нагадаємо, Невицьке бере участь у всеукраїнському конкурсі "Неймовірні села України 2018" (ПРОГОЛОСУВАТИ)

#Остра #Кам'яниця #Невицьке #заповідник
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...