• Головна
  • Побити рекорд у 4,22 секунди: в Ужгороді змагались у швидкісному складанні кубика Рубика (ФОТО, ВІДЕО)
21:10, 17 липня 2018 р.

Побити рекорд у 4,22 секунди: в Ужгороді змагались у швидкісному складанні кубика Рубика (ФОТО, ВІДЕО)

Кубик Рубик став однією з найбільш затребуваних іграшок у світі. За 40 з гаком років було продано близько 350 мільйонів екземплярів.

Комусь вдається зібрати кубик за лічені секунди, а деякі б'ються над вирішенням завдання десятки років. Кубик Рубик - всесвітньо відома головоломка, яка з'явилася в 1970-х роках. 

Перевагами іграшки є те, що вона розвиває уважність і просторове мислення. Адже ця іграшка - об’ємна, отже, щоб зрозуміти принцип її роботи, потрібно задіяти одразу кілька розумових процесів. Також він досить добре формує у дитини посидючість та вміння досягати встановлену мету. Це може здивувати, але “магічний кубик” може позитивно впливати на дикцію дитини.

На сьогодні існує більше 30 видів кубика, серед них: Teraminx, Flowerminx, Holey Megaminx, Helicopter Cube, Master Dino Cube, Mirror Cube.

В Ужгороді 14 липня з успіхом організували міжнародні змагання зі швидкісного збирання кубика Рубика. Як відомо, у нашому місті встановлений пам'ятник одній з найвидатніших головоломок сучасності.

Змагалися 60 учасників з України та 6-ти країн Європи. Загалом, збирали 15 різних головоломок.

Найменшому учаснику з Чернівців - 8 років. І він вже має власний рекорд - 12 секунд. А учасник з Латвії, 12-ти річний Рудольф змагався в 10 категоріях.

Як виглядає швидкісне складання кубика Рубика дивіться детальніше у сюжеті Тиса -1:

ТОП-10 цікавих фактів про відому головоломку:

"Батько" знаменитої шестикольорової головоломки - угорський винахідник Ерно Рубік, який викладав архітектуру на факультеті дизайну інтер'єрів в Академії прикладних мистецтв в Будапешті. Своє дітище Рубік представив в 1974 році. За задумом Ерно, за допомогою кубика студенти повинні були розвивати просторове мислення, розбиратися в геометрії, математиці та різних видах моделювання.

1. Перша пробна партія випущена в 1977 році в Угорщині під назвою "Чарівний кубик"

2. У 1980 році ліцензію на виробництво кубика Рубика придбала компанія Ideal Toy Corporation, яка і дала іграшці її легендарне ім'я.

3. За деякими даними, СРСР придбав права на випуск кубика за 3 млн доларів - вражаючу на ті часи суму.

4. Спідкубинг (speedcubing) - це швидкісне складання кубика Рубика. Люди, що збирають кубик на швидкість, називаються спідкуберами.

5. Перший чемпіонат світу по складанню кубика Рубіка відбувся у Будапешті в 1982 році. В ньому взяли участь представники 19 країн світу. Переможцем чемпіонату став 16-річний студент з Лос-Анджелеса Мінх Тхай, якому знадобилося на складання всього 23 секунди.

6. У 2018 році поточний світовий рекорд по складанню кубика Рубика належить австралійцю Феліксу Земдегсу - 4,22 секунд.

7. Число всіх досяжних різних станів кубика Рубика 3x3x3 дорівнює 43 252 003 274 489 856 000 комбінацій.

8. Антирекорд по складанню кубика Рубіка належить британцеві Грему Паркеру. Він придбав головоломку в 1983 році і поставив собі мету зібрати кубик самостійно, без допомоги. На це пішло 26 років.

9. Найменший у світі кубик Рубіка виготовлений за допомогою лазера програмістом з Росії. Довжина однієї його сторони дорівнює всього 1 см.

10. Окрім традиційних чемпіонатів, також проводяться змагання по складанню кубика із закритими очима, в процесі жонглювання і навіть ногами.

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...