17:20, 17 липня 2018 р.
Конкурс "Неймовірні села України": підтримаймо громаду села Невицьке на шляху до перемоги! (ФОТО, ІНСТРУКЦІЯ)
16 липня 2018 р стартував фінал III Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2018». Онлайн-голосування триватиме до 16 серпня (включно).
Проголосувати за Невицьке можна наступним чином:
1. Перейти на сайт http://agroportal.ua/publishing/konkurs/final-vseukrainskogo-konkursa-neveroyatnye-sela-ukrainy-2018-golosuem/#
2. Знайти в списку Невицьке.
3. Натиснути у верхньому правому кутку значок голосування.
В цьому конкурсі бере участь наше закарпатське мальовниче село - Невицьке.
Невицьке - місце амбітних людей та грандіозних планів: цікаві факти про закарпатське село
- Загалом у селі проживає 1200 людей, село розділене центральною дорогою, залізницею, каналом і річкою. А відтак має і складні інженерні можливості. Та це не зупиняє на шляху до втілення ще одного амбітного плану: тут уже тривають комплексні роботи по водовідведенню, водопостачанню і спорудженню очисних споруд.
- Автодорога всеукраїнського значення з обласного центру у гарному стані, є тут і заклади, де можна зупинитися перепочити і смачно поласувати. Це дуже доречно, адже до самого замку — вгору, вгору і вгору: 125 км на вершину колишнього кратера. З західного боку гори зберігся стовп вулканічного туфу, якому легенди приписують чудесну дітотворну силу.
- Нема людини, яка взагалі не чула щось про родзинку села - Невицький замок. Загадкові звивисті шляхи через вікові величні буки, граби, ясені ведуть на верхівку гори у Вулканічних Карпатах. Саме тут причаївся він - романтичний і загадковий свідок Середньовіччя — Невицький замок. Майже 400 років фактично без належного догляду та охорони він, як страж, споглядає на село з однойменною назвою.
- Саме у Невицькому часто приймають гостей з-за кордону: Німеччини, Словаччини, Угорщини, Норвегії, США, Китаю та інших країн.
- Разом із діджиталізацією останніми роками громада може похизуватися і позитивними інфраструктурними змінами: встановлені вказівні знаки та дзеркало на небезпечному повороті, облаштовані зупинки громадського транспорту, є пішохідні переходи, смітники, зусиллями громади заасфальтована дорога.
- Маршрутом «Ужгород-Невицьке-Кам’яниця» облаштували велодоріжки протяжністю майже 20 км.
- При в’їзді в село хочуть встановити арку з інфобоксом.Тут заплановано облаштувати велопарковку, санвузол, технічну зону, зону придорожнього сервісу та інше.
- На стадіоні силами місцевої громади збудовано сцену 12 на 12, по обидва боки якої возвеличуються мініатюрні копії башти Невицького замку. На стадіоні вирує життя: тут проводять і День села, і фестивалі, й ігри з тенісу, шахів і шашок, а ще — з міні-гольфу, тут просто гуляють місцеві жителі з дітками у будній день. У планах — встановити канатку та облаштувати дитячий майданчик.
- Також триває будівництво і спорткомплексу, куди мають перенести клуб, облаштувати роздягальні для футболістів, їдальню, аптечний пункт, іншу інфраструктуру. У селі займається футболом 125 дітей різного віку, ще є волейбольна дівчача команда, яка у чемпіонаті області зайняла друге місце.
- А ще у Невицькому працює відоме на Закарпатті фермерське господарство Mersy Farm. Це приватне підприємство з норвезькими інвестиціями, яке займається вирощуванням «борщового набору», а також має власну пекарню. Овочі та випічку доставляють адресно в Ужгород. Надають також благодійну допомогу лікарням, сиротинцям, малозабезпеченим верствам населення. Виконують і соціальну функцію для села: вичищають канали, забираючи матеріал на опалення, адже мають котел на щепі.
Загалом, Невицьке складає враження невтомного енерджайзера: там коситься трава, у садочку підфарбовують, підлаштовують, готуючись до нового сезону (до речі, у садочку теж новий ремонт, а ще японські партнери подарували плиту, а німецькі — телевізори), там вчать дітей і дорослих сортирувати сміття, діє молодіжна організація «Молодий Рух», місцеві обговорюють ідею стилізації Старого села під Венецію, діти відвідують бібліотеку, куди вже цим літом проведуть Інтернет, щоб випускникам і студентам було легше готуватися до іспитів. Та й цифри говорять самі за себе: у 2010 році, коли Михайло Лаба приймав справи як новообраний сільський голова, мінус у бюджеті складав 450 тис. грн, а вже за чотири роки громаді вдалося вийти на плюс 1 млн грн.
Ось така амбітна громада на Закарпатті, яка не покладаючи рук трудиться на розвиток своєї малої батьківщини. І кожен додає щось своє — неповторне.
Як зазначає депутат ужгородської районної ради Роланд Цебер, такі зусилля, працьовитість громади, об'єднання заради спільної мрії жити у розвинутому та сучасному селі, заслуговують на те, щоб Невицьке перемогло у конкурсі "Неймовірні села України". Та закликає усіх закарпатців підтримати участь громади у боротьбі за це звання!
Нагадаємо, проголосувати за Невицьке можна наступним чином:
1. Перейти на сайт http://agroportal.ua/publishing/konkurs/final-vseukrainskogo-konkursa-neveroyatnye-sela-ukrainy-2018-golosuem/#.
2. Знайти в списку Невицьке.
3. Натиснути у верхньому правому кутку значок голосування.
Примітка: порядок сіл-конкурсантів генерується автоматично: чим більше голосів набирає конкурсант, тим вище в рейтингу він піднімається.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
12:03, 2 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...