• Головна
  • 16 липня - День бухгалтера та аудитора: в Ужгороді відзначили кращих закарпатських бухгалтерів (ФОТО)
Професійне свято
17:20, 12 липня 2018 р.

16 липня - День бухгалтера та аудитора: в Ужгороді відзначили кращих закарпатських бухгалтерів (ФОТО)

Професійне свято

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання до Дня бухгалтера, яке в Україні відзначається 16 липня. Вперше цього року святкуватимуть не тільки бухгалтери, але і аудитори. Свято отримало нову назву - День бухгалтера і аудитора.

З привітаннями до бухгалтерів звернулася Марта Волощук, голова ради територіального відділення АППУ у Закарпатській обл. Вона наголосила, що вперше бухгалтери та аудитори мають спільне свято. «Ми - одна сім’я, робимо одну роботу на користь нашої державі», - зазначила Марта Волощук. І вручила подяки від голови Закарпатської ОДА Г. Москаля найкращими бухгалтерам закарпатських підприємств.

Подяки отримали:

- Віктор Яцко, директор ТОВ АФ Респект-Конфіденц, аудиторська фірма,

- Наталія Горзов, головний бухгалтер санаторію «Шаян»,

- Надія Мазур, головний бухгалтер ОП Ужгородський коньячний завод, 

Юрій Сакалош, заступник начальника головного управління ДФС в Закарпатській обл. вручив подяки від ДФС у Закарпатській області. Їх отримали:

- ТетянаКуцак, гол.бух ТОВ «Ено меблі ЛТД»,

- Марина Пілат, гол.Бух. ТОВ «Плодоовоч – Уж»; 

- Емма Моца, гол. Бух. ТОВ «Ньюко Берегово»;

- Наталія Якима, директор ПП АФРИКИ Стандарт Проф,

- Вікторія Бердишева, заступник директора, гол. Бух., аудитор ТОВ «Варіанта».

Юлія Кілару, голова Закарпатського територіального відділення ВПГО «Спілки аудиторів України», яка сьогодні також відзначає День народження, зауважила: 20 квітня 2018 р. Президент підписав указ про святкування Дня бухгалтера і аудитора. Цього року вступив у дію і новий закон «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність». «Представники нашої професії вносять неоціненний вклад в розвиток держави економіки. Дуже багато залежить від фаховості бухгалтерів, від проведення документа можна або підняти підприємство, або опустити до самого дна», - додала Юлія Кілару.

«Ця професія не дає часу на відпочинок, - переконаний Ярослав Голубка, голова Закарпатського територіального відділення, член ради ФПБАУ. – Законодавство змінюється часто. Тільки за останні 10-15 років відбувалися кардинальні зміни у системі бухгалтерському та податковому обліках, то один то інший бралися за основу. Тиждень тому Президент вніс в Раду Закон «Про податок на виведений капітал». За такою моделлю працює Естонія. Суть закону: «не витягуєш» гроші з бізнесу, вони не оподатковуються». За словами Ярослава Голуби, додалося роботи у бухгалтерів та аудиторів у зв’язку з підписання Україною Угоди про Асоціацію, що вимагає привести національне законодавство у відповідність до європейських директив. У минулому році прийнято закон «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» та внесено зміни до Закону про бухгалтерський облік «Відповідно до європейських вимог змінилася класифікація підприємств: є великі, середні малі, до них ставляться різні вимоги. Для малих облік спрощується, для великих та середніх навпаки -- посилюється контроль з боку держави і з боку суспільства. Щоб діяльність таких підприємств була прозорою, бо це реальний сектор, який забезпечує економічний розвиток країни, тому має бути прозора та публічна діяльність», - каже Ярослав Голубка.

Віктор Яцко, заступник голови Закарпатського територіального відділення ВПГО «Спілки аудиторів України» , член ради ВПГО «Спілки аудиторів України» зазначив, що на сьогодні основою для роботи бухгалтерів є бухгалтерський облік, податковий облік відійшов на другий план. «ЄС поставили мінімальні вимоги до законодавства, які ми маємо здійснити. Але в Україні всього приймають забагато. От у Грузії такі документи на 3-5 сторінок, а у нас-на десятки, сотні. Тому бухгалтерам додається роботи», - каже Віктор Яцко і додає, що існує ряд проблем, які ще не вирішені в Україні. - Ми не можемо подолати питання з відмиванням грошей. Які б закони не були ефективні, доки вони не будуть працювати, доти нічого не буде. Необхідно, щоб всі перебували в рівних умовах і платили податки».

День бухгалтера в Україні був офіційно заснований у 2004 році , і дата його святкування встановлена на 16 липня.

#день #бухгалтера #аудитора #нагородження
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...