• Головна
  • Нейрохірурги спростували ТОП-5 міфів про біль у спині
17:00, 6 липня 2018 р.

Нейрохірурги спростували ТОП-5 міфів про біль у спині

Серед українців побутують міфи про біль у спині. Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Нейрохірурги спростували ТОП-5 міфів про біль у спині, фото-1

"Коли ви думаєте про біль у спині, то може здаватися, що вас це не торкнеться. Принаймні найближчим часом. Адже зазвичай панує думка, що спина болить у людей похилого віку, або ж спортсменів, які багато тренуються, або ж у людей, які працюють фізично.

Насправді, це не так. Всі люди протягом життя відчувають біль у спині різного характеру. За статистикою, біль у спині є 2-ю причиною звернення за медичною допомогою (після застуди)."

Як прокоментував лікар-нейрохірург Вадим Ілляшенко,

"Майже в 30% випадків приступ повторюється протягом наступного року. Тому не дивно, враховуючи таку поширеність цього явища, що навколо болю у спині існує величезна кількість міфів і спекуляцій, якими успішно користуються різні шарлатани."

Отже, найбільш поширені міфи та запитання щодо болю у спині.

Міф 1. Якщо болить спина - потрібно приймати хондропротектори

Факт: Хондропротектор - лікарські препарати, які начебто стимулюють процеси регенерації хрящової тканини і уповільнюють її подальшу дегенерацію.

Прийом хондропротекторів під час болю в спині (як і при інших проблемах) - марна трата грошей. Не існує ніяких досліджень, які доводять їхню ефективність.

Міф 2. Для лікування болю в спині обов'язково потрібні уколи або крапельниці

Факт: Медикаментозне лікування болю в спині - мало не останній метод, про який варто думати, коли виникає біль у спині.

Якщо все-таки потрібні препарати для усунення болю, то цілком достатньо прийому таблетованих форм. Ефект при цьому точно такий же, як і від уколів. При цьому таблетовані форми препаратів набагато дешевші.

Самі внутрішньом'язові ін'єкції можуть бути болісними і супроводжуватися ускладненнями (постін'єкційними інфільтратами та абсцесами). А лікування крапельницями взагалі не має ніякого наукового обґрунтування. Насправді, крапельниці та уколи просто підсилюють ефект плацебо.

Міф 3. Якщо у мене болить спина вже у молодому віці, то що ж буде зі мною до старості?

Факт: Насправді, піковий вік виникнення болю у спині припадає на 35-55 років. Після 55 років поширеність болю починає знижуватися, особливо це стосується болю, джерелом якого є міжхребцеві диски. (https://goo.gl/YsdrrC).

Нейрохірурги спростували ТОП-5 міфів про біль у спині, фото-2

Міф 4. У мене погана постава, і тому болить спина

Факт: Як не дивно, але сучасні дослідження не виявили зв'язку між поганою поставою (наприклад, сутулість, гіперлордоз) з болями в спині. Багато людей, мають “погану” поставу, проте не страждають від болю. У той же час зустрічаються пацієнти з гарною поставою, які відчувають сильний біль.

Ми всі різні, тому не існує універсальної “ідеальної” постави. Насправді, відсутність активності веде до дискомфорту і появи болю в спині!

Якщо ви все-таки працюєте над поліпшенням постави (а в цьому немає нічого поганого), намагайтеся досягти звичного стану розслабленості.

Деякі особливості постави можуть сприяти появі болю в спині під час виконання певних активностей. Наприклад, посилений прогин в попереку (гіперлордоз) може спровокувати біль в спині під час гри в теніс через додаткове перевантаження міжхребцевих суглобів. Такі випадки є приводом для звернення до фізичного терапевта (реабілітолога).

Міф 5. Коли болить спина потрібен спокій, постільний режим та мінімальна кількість руху

Факт: Спокій і постільний режим можуть стати причинами затримки в одужанні, окрім того - переходу болю в хронічний. Тому зберігати рухову активність наскільки це можливо - основна рекомендація під час нападу болю в спині. Якщо біль настільки сильний, що постільний режим все-таки потрібен, спробуйте обмежити його тривалість до 1-2 днів. З часом, як відчуття болю послаблюється, потрібно збільшувати рухову активність, поступово включати вправи для хребта. Пам’ятайте, що фізична активність і вправи - це основні ліки від болю в спині.

Варіанти вправ для спини знаходьте тут ( https://goo.gl/7GyXdD, https://goo.gl/hE6Nse). Крім того, ці вправи можна виконувати як профілактику виникнення болю.

Більше про міфи читайте на сайті МОЗ, але не забувайте радитися з вашим лікарем: https://goo.gl/yxDhHJ.

Читайте також: з 1 липня сімейні лікарі будуть приймати усіх, хто підписав і хто не підписав декларацію 

#біль #спині #міфи #МРТ #лікування #хребет
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...