• Головна
  • Сесія в Ужгороді: зарплата Андріїва, викуп землі перед драмтеатром та кредит на світло (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Влада
15:30, 26 червня 2018 р.

Сесія в Ужгороді: зарплата Андріїва, викуп землі перед драмтеатром та кредит на світло (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Влада

Сьогодні, 26 червня, відбулася чергова сесія ужгородської міської ради, на якій було розглянуто майже півсотні питань порядку денного.

Як повідомляє кореспондент 0312.ua, перед початком засідання у холі міськради, на першому поверсі, зібралося кілька десятків поліцейських та співробітників однієї з охоронних структур Ужгорода.

Проте, усі бажаючі таки змогли потрапити у сесійний зал.

Сесія в Ужгороді: зарплата Андріїва, викуп землі перед драмтеатром та кредит на світло (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-1

Роми і бюджет

Перед початком роботи сесії Богдан Андріїв нагадав про трагічні події днями біля Львова, де розгромили ромський табір та вбили молодого рома.

«Ми засуджуємо прояви нетерпимості, висловлюємо щирі співчуття родині загиблого, віримо, що винні понесуть справедливе покарання», - сказав, зокрема, міський голова, інформує прес-служба мерії.

Також виступив депутат міської ради Мирослав Горват, який подякував за підтримку посадовцям, журналістам, усім, хто засудив такий страшний злочин та приєднався напередодні до акції протесту проти насилля та расизму біля Закарпатської ОДА.

Сесія в Ужгороді: зарплата Андріїва, викуп землі перед драмтеатром та кредит на світло (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-2

Першими з порядку денного депутати розглянули бюджетні питання, заслухавши звіт за І квартал цього року. Так, за січень-березень до бюджету Ужгорода надійшло 371 млн. 878,9 тис. грн. доходів (з трансфертами), або 107 % від уточненого планового показника.

Далі народні обранці надали пільгу та звільнили від оподаткування земельним податком з 1 липня 2018 року по 31 грудня 2018 року земельні ділянки Державної прикордонної служби України, розташовані на території міста Ужгорода.

Сесія в Ужгороді: зарплата Андріїва, викуп землі перед драмтеатром та кредит на світло (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-3

Сьогодні на сесії було створене нове комунальне підприємство «Ужгородська Муніципальна Енергосервісна Компанія». Його мета - забезпечення реалізації проектів з енерго- та ресурсозбереження, ефективної експлуатації, обслуговування та ремонту енергетичного обладнання бюджетних установ територіальної громади міста Ужгорода.

Земля перед драмтеатром

Розглянули і резонансне питання забудови перед закарпатським облмуздрамтеатром. Щоб зупинити заплановану забудову, прийняли рішення викупити для суспільних потреб три земельні ділянки біля обласного музично-драматичного театру, які перебувають у власності фізичних осіб.

Зокрема, земельну ділянку загальною площею 0,2 га, що належить на праві власності Володимиру Юрсі, орієнтовна викупна ціна – мільйон гривень. Ділянку поруч площею 0,06 га, що належить на праві власності Івану Тегзі, орієнтовна викупна ціна – 300 ьис. грн. Ділянку загальною площею 0,11 га, яка теж належить Івану Тегзі, орієнтовна викупна ціна – 550 тис. грн.

Сесія в Ужгороді: зарплата Андріїва, викуп землі перед драмтеатром та кредит на світло (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-4

Департаменту міського господарства Ужгородської міськради має забезпечити проведення експертної оцінки вартості земельних ділянок і подати на затвердження міської ради розмір викупної ціни по кожному об’єкту.

Власникам заплановано запропонувати інші рівноцінні ділянки. У разі, якщо власники згодні на проведення переговорів щодо умов викупу земельних ділянок біля облмуздрамтеатру, доручать міському голові провести переговори щодо викупної ціни, строків укладення договорів, інших умов викупу.

Сесія в Ужгороді: зарплата Андріїва, викуп землі перед драмтеатром та кредит на світло (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-5

Розглянувши електронну петицію «Повернемо фонтан позаду Драмтеатру ужгородцям!», яка набрала 452 голосів, депутати сьогодні на сесії прийняли рішення внести зміни до попередніх рішень і тимчасово припинити видачу містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок у межах території міста на об’єкти та на земельні ділянки згідно з додатком. Окремі обмеження і заборони діють до затвердження в установленому порядку містобудівної документації (генерального плану (коригування) Ужгорода, плану зонування території міста Ужгорода та детальних планів територій.

Газета "Ужгород"

Ще одним важливим рішенням стало реформування друкованого засобу ужгородської мерії. На сесії прийняли рішення вийти Ужгородській міській раді зі складу засновників газети «Ужгород». Це відбувається в рамках роздержавлення по всій країні засобів масової інформації. Рішення передбачає, які кроки повинен зробити керівник газети для перетворення членами її трудового колективу у товариство з обмеженою відповідальністю «Редакція газети «Ужгород». Цільове призначення та тематична спрямованість газети мають бути збережені.

Кредит на світло

На сьогоднішній сесії депутати підтримали рішення про згоду на залучення кредиту Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) – Програма револьверного фінансування „Енергозбереження” шляхом укладання кредитного договору між НЕФКО та Ужгородською міською радою.

Сесія в Ужгороді: зарплата Андріїва, викуп землі перед драмтеатром та кредит на світло (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-6

Фінансування передбачається на впровадження заходів проекту „Реконструкція системи вуличного освітлення міста Ужгорода ІІ черга”. Зовнішній кредит (від МФО) має сягати до 12 млн.грн. Строк запозичення – до 5 років (включаючи період відстрочки до 1 року від дати підписання, але не більше ніж 6 місяців після завершення проекту). Відсоток за кредит – 3 % річних. Майнове або інше забезпечення виконання зобов’язань за запозиченням не надається.

Детально зазначені умови погашення кредиту – рівними щоквартальними платежами, після періоду відстрочки. Співфінансування з міського бюджету – до 2 млн. 850 тис. грн.

Сенцов, екологія і зарплата Андріїва

На сесії ужгородської міської ради депутати також підтримали звернення до Президента України Петра Порошенка та міністра закордонних справ Павла Клімкіна направлене на звільнення українського режисера Олега Сенцова. У зверненні зазначається, що вихід на волю Сенцова дав би надію на звільнення й десяткам інших заручників Росії.

Сесія в Ужгороді: зарплата Андріїва, викуп землі перед драмтеатром та кредит на світло (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-7

Звернення ужгородської міської ради до Верховної Ради України щодо вирішення питання заборони на законодавчому рівні використання поліетиленових пакетів у магазинах та точках продажу товарів сьогодні на сесійному засіданні попросив колег підтримати міський голова Богдан Андріїв.

З ініціативою про це до очільника міста звернулися активісти громадської організації «Щасливі діти», які проводять багатопланову кампанію з протидії забрудненню довкілля.

Насамкінець засідання депутати не дали Андріїву збільшити собі зарплату у 2 рази. 

Сесія в Ужгороді: зарплата Андріїва, викуп землі перед драмтеатром та кредит на світло (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-8

Нагадаємо, на минулій сесії ужгородської міської ради розподілили десятки мільйонів гривень: на що пішли гроші (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Фото - 0312.ua та ужгородської міської ради.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...