• Головна
  • Ужгородський депутат пропонує не платити соцдопомогу ромським сім’ям, діти яких не ходять у школу
11:35, 26 червня 2018 р.

Ужгородський депутат пропонує не платити соцдопомогу ромським сім’ям, діти яких не ходять у школу

Депутат ужгородської міської ради Юрій Мандич сказав, що він уже давно наполягає: потрібно поставити виплату соціальних допомог ромським батькам у залежність від того, чи відвідує дитина школу, бо якщо батьки не дбають про навчання, отже неналежно виконують свої обов’язки.

Про це депутат заявив на засіданнікоординаційної ради з питань захисту та інтеграції в українське суспільство ромських національних меншин, яке відбулося 25 червня ужгородській міськраді.

Ужгородський депутат пропонує не платити соцдопомогу ромським сім’ям, діти яких не ходять у школу , фото-1

Під час засідання керівники навчальних закладів підняли питання відвідування уроків ромськими дітьми. Як наголосив директор школи №20 – ліцею «Лідер» Мар’ян Комарницький, до 6 класу ромські діти здебільшого ще відвідують школу, а от старші – часто просто зникають зі школи. Тому потрібна ефективна взаємодія у трикутнику: вчителі-діти-батьки, батьки повинні бути зацікавлені у навчанні дітей, інакше результату не буде. Також запропонував розглянути можливість забезпечити для тих ромських підлітків, хто все-таки хоче здобути освіту, можливість навчатися у вечірній школі.

Ужгородський депутат пропонує не платити соцдопомогу ромським сім’ям, діти яких не ходять у школу , фото-2

За участю заступника начальника міського управління освіти Наталії Мухамедьянової, директорів та завучів кількох шкіл і батьків розглянули питання прийому на навчання в 1 клас кількох ромських дітей, заяви щодо яких через брак місць раніше не задовольнили. Наталія Мухамедьянова повідомила: є інформація про 7-9-річних дітей, які взагалі не навчалися в школі. Якщо ромські лідери допоможуть переконати батьків таких дітей подати заяви і належні документи у школу №13, то у цьому навчальному закладі відкриють і облаштують ще один 1 клас.

Ужгородський депутат пропонує не платити соцдопомогу ромським сім’ям, діти яких не ходять у школу , фото-3

Депутат міської ради, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради Мирослав Горват зазначив, що вже у цьому році потрібно починати підготовку до навчального року 2019-2020, бо ромських дітей-першокласників буде ще більше.

Ужгородський депутат пропонує не платити соцдопомогу ромським сім’ям, діти яких не ходять у школу , фото-4

На засіданні координаційної ради прийняли рішення напередодні нового навчального року, наприкінці серпня, запросити до міської ради батьків ромів-першокласників і провести з ними зустріч щодо навчання дітей.

Читайте також: Ні расизму! В Ужгороді роми влаштували акцію під будівлею Закарпатської ОДА (ФОТО, ВІДЕО).

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...