17:00, 9 червня 2018 р.
Історія коня Каштана із Закарпаття (ХРОНОЛОГІЯ, ФОТО, ВІДЕО)
Інформація, яку розмістив Чорнотисянський Рідний Край у соцмережі 7 червня про знущання над конем Каштаном сколихнула не тільки Закарпаття, а й всю Україну.
Жахливу новину висвітлили не тільки закарпатські видання, а й українські, сюжети вийшли на телеканалах ТСН, ICTV та СТБ.
Резонансний випадок. Деталі
Нагадаємо, 6 червня п'яний екс-помічник лісничого прив'язав до свого автомобіля марки УАЗ та почав тягати ні в чому невинну тварину по асфальтованій вулиці. Тягав так, що з тварини "злетіли" підкови.
Згодом, з'явилась інформація, що власник коня викликав поліція та написав заяву на садиста.
Відомо, що Рахівським відділенням поліції Тячівського ВП ГУНП внесені відомості до ЄРДР та розпочате досудове розслідування, щодо умисного жорстокого поводження з конем у селі Чорна Тиса, Рахівського району (ч.1 ст.299 КК України).
Досудове розслідування здійснюватиме ВП Рахівським відділом Тячівського ВП ГУНП в Закарпатській області, під процесуальним керівництвом Рахівського відділу Тячівської місцевої прокуратури, як проінформувала прес-служба прокуратури Закарпатської області.
Зазвичай, за вчинення даного злочину, передбачене покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.
Спроба відмазки. Одноденний профіль у Фейсбук
В той же час, лісничий на пенсії Василь Максим’юк, дав свій коментар з приводу ситуації, що склалась. Було навіть зафіксовано створення сторінки у соцмережі Фейсбук, на якій він оприлюдив свою "заяву" та фотографії коня без ушкоджень. Згодом, сторінка та вся інформація були видалені.
За словами Василя Максим’юка, він просто хотів забрати коня з власного пасовища, і не тяг за машиною – кінь, мовляв, просто впав, а потім був відв’язаний і одразу втік. Також заперечував слова односельців про те, що був напідпитку.
Приводимо читачам текст допису, яким лісничий хотів виправдати скоєне. Пряма мова:
"Дуже прикро, що користувач Чорнотисянський рідний край (один із засновників даної громадської організації того року пяним їхавши з весілля збив чоловіка машиною насмерть, і не поніс ніякого покарання), а з мене зробили ката і злочинця, не дочекавшись висновків правоохоронних органів і ветеринарної служби, своїм дописом у мережі фейсбук організували публічну травлю мене як громадянина, і навіть доходить до публічних погроз мені та моїй сімї.
У дописі пише, що я "зловив свійську тварину "коня", яка паслась по вздовж берега річки зі сторони ліс-фонду", але цей Кінь, який належить громадянину Попюку Юрію по факту випасався на сінокосі, яким я користуюся вже багато років як працівник лісової охорони, даний сінокіс я постійно удобряю, очищую від чагарників та кошу там сіно, так як іншої землі, крім присадибної ділянки поблизу не маю.
Я неодноразово виганяв звідти коней, які пасуться, і неодноразово робив зауваження власнику коня Попюку Юрію та власникам інших коней, нехай свою худобу пасуть кожен в своєму городі бо іншому місці . Навіть вчора, перш ніж вигнати коня з мого сінокосу, я зустрів по вул.Б,хмельницького Попюка Юрія і сказав йому, нехай піде вигнати коня і забере собі додому. Він сказав що то не є його кінь, тож я вирішив привести коня додому і дочекатися його власника щоб з ним поговорити, якихось ушкоджень тварині я не мав наміру чинити. І Близько 19,00 год. вчора вечором, я припнув коня до свого автомобіля і вів його додому.
Початок дороги від сінокосу не є асфальтований, а десь приблизно 0,5 км грунтова дорога, якщо би я тягнув тварину по землі за автомобілем, , так як пишуть в дописі ЧОРНОТИСЯНСЬКИЙ РІДНИЙ КРАЙ, то невже би вона отримала лише легкі тілесні ушкодження (копію акту огляду тварини ветеринаром додаю), тим більше, що дана подія відбувалася в дуже людному місці, в такий час коли всі якраз ідуть додому з роботи, і я маю купу свідків-місцевих жителів, які бачили, що кінь ішов привязаний на мотузці, а не я його тягнув за автомобілем лежачи по землі, я їхав на пониженій передачі і на дуже малій швидкості, можете опитати свідків, хоча це зробила поліція. Коли я виїхав на асфальт, то побачив, що кінь спіткнувся і впав, я зупинився, його відвязав і кінь втік.
Пяний я не був, так як за приблизно через годину після інциденту я спілкувався з представниками поліції, їх запитайте, був я пяний чи ні, крім того, до мене додому перед тим як приїхала поліція, з погрозами приходила дружина Попюка Юрія Тетяна та його сестра Попюк Одарка і вони теж бачили що я був в тверезому стані.
Я за свої 64 роки таких випадків в житті ще не мав, більше 40 років пропрацював в лісовій охороні, а мене тут хочуть ледь не четвертувати. Я за свій вчинок готовий відповісти перед законом, як громадянин. Перед дружиною власника тварини я вчора вибачився. В своєму селі живу все життя, проблем із законом не маю, попитайте людей, я не пишіть що я психічно хворий. За публічні образи також буду звертатися із заявою до відповідних органів."
Хто ж взявся лікувати тварину?
Це ще одне питання, яке всіх заплутало.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ повідомила на своїй сторінці, що кінь під опікою працівників державної лісової охорони і що працівники Ясінянського лісомисливгоспу стали його рятівниками.
"За словами директора ДП «Ясінянське ЛМГ» Василя Теличука, наразі коня передали на обстеження ветеринару Василю Молдавчуку для подальшого лікування та порятунку. Сім’ї, для якої кінь був майже годувальником, буде компенсовано матеріальну шкоду."
Але, як повідомила Валерія Поп'юк, власниця коня, згодом, інформація про взяття тварини під опіку Ясінянським лісомисливгоспом неправдива і кінь перебуває вдома, де його і лікують. До них навідувався лікар-ветеринар.
Ще вона в коментарях написала, "що це вже не перший випадок, коли цей ... вбиває і калічить коней". І як недивно, пізніше відписала "що доказів немає про ті випадки".
Зоозахисники почали збирати кошти на викуп коня, адже паралельно з'явилась інформація у соцмережі, що його можуть здати на бійню, так як для господарства він уже не підходить. Кінь коштував для сім'ї 13 000 грн, на таку приблизну суму і розраховували волонтери, та в результаті господарі попросили 26 000, посилаючись, що така ціна нового.
Була оприлюднена інформація, що господарі готові продати коня. Але...
"Щось не чисто. Кажуть, що коника хазяйка вже не продає...і не можна чогось завтра їхати, бо незрозуміло чого тягнути на суботу. І що за коника 26 тисяч, то вже не віддають?"
Як написала Ангелінка Могорита у соцмережі:
"Дуже багато непорозумінь в цій ситуаціі. Якщо вони запропонували викупити в них коника волонтерам, порадитись вдома, де їм вигідніше. Зміна думки за пару годин. Щось тут не те однозначно. Навіщо їм компенсувати лікування господарям, якщо їм кінь непотрібний...непорозуміння. Зв'язувались з тими, що опікують. Ветеринар був вже три рази..пробують врятувати око. Плюс як повідомлено конику наразі транспортування небезпечне... Плюс господарі один продає інший ні".
Господарі навіть перестали виходити на зв'язок, незважаючи на те, що волонтери поїхали за конем. Подейкували, що їм почали погрожувати, адже зятем Василя Максим'юка є сільський голова, та й взагалі вся "верхівка" то родина.
На прохання допомогти відкликалось дуже багато людей, разом вони зібрали понад 10 тисяч. Хтось навіть заяви до прокуратури підготував і відправив. Загалом, робота зоозахисників і небайдужих пророблена колосальна. За що окреме спасибі їм. Проте результат був неочікуваний, про нього в кінці статті.
Скріншоти зі сторінки Ангелінки Могорити та групи "Кожен має другий шанс"
Що ж відомо на сьогодні?
1. Око коневі Каштану врятували! Проте для господарства він непрацездатний.
2. Василь Максим'юк та його дружина просять забрати заяву з поліції та врегулювати все мирним шляхом, враховуючи і відшкодування. Обіцяють відшкодувати кошти на нового коня (йшлось навіть про суму в 30 000 грн).
3. Першоджерело публікації про випадок Чорнотисянський рідний край та дружина господаря коня почистили дописи та коментарії у соцмережі. Це або тиск, або страх, або "запах" грошей.
4. Господарі не продали коня волонтерам, залишили собі. Лікують. Гроші, зібрані зоозахисниками на викуп Каштана, деякі небайдужі люди дозволили залишити для потреб тварин групи.
5. Як жаліються мешканці села Чорна Тиса: якщо в нас вб'ють людину, ніколи це не набуде такого резонансу, як випадок із конем.
6. Багато хто "дав задню", і це неспроста.
Детальніше про нелюдське відношення екс-лісничого до тварини в сюжетах українських телеканалів:
Відео сюжетів СТБ, ICTV, TСН
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
10:16, 9 грудня
129
13:22, 1 грудня
11
09:19, 3 грудня
10:19, 9 грудня
32
live comments feed...