• Головна
  • Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд та звільнила міністра фінансів
16:15, 7 червня 2018 р.

Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд та звільнила міністра фінансів

Сьогодні, 7 червня, Верховна Рада підтримала законопроект 7440 про створення в Україні Вищого антикорупційного суду.

За відповідне рішення у другому читанні проголосували 315 народних депутатів, передає УП.

Перед цим депутати розглянули 1 927 поправок до закону. На голосуванні був присутній ініціатор законопроекту президентПетро Порошенко.

У своєму виступі він наголосив, що той варіант законопроекту, який комітет подав на розгляд парламенту, "повністю відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії і водночас повністю відповідає Конституції і законам України". Порошенко закликав депутатів "знайти в собі сили" і підтримати цей документ.

Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд та звільнила міністра фінансів, фото-1

У законі сказано, що Вищий антикорупційний суд розглядатиме кримінальні провадження щодо корупційних злочинів, передбачених в примітці ст. 45 (1) та у ст. 206 (2), 209, 366 (1) Кримінального кодексу.

Закон також передбачає, що Вищий антикорупційний суд буде сформований протягом 12 місяців і почне свою роботу за умови призначення не менше 35 суддів.

Закон вступає в силу наступного дня після публікації, за винятком деяких положень, які набирають чинності з початком роботи суду.

Відставка Данилюка

Також сьогодні Верховна Рада звільнила Олександра Данилюка з посади міністра фінансів.

За прийняття відповідного рішення проголосували 254 депутати.

Данилюк заявив, що йому "інкримінують те, що виніс сор із ізби".

Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд та звільнила міністра фінансів, фото-2

"Коли ви наділили мене повноваженнями міністра фінансів, я йшов розбудовувати ефективну сучасну фінансову систему України, боротися з корупцією і розбазарюванням бюджетних коштів, з честю і гідністю відстоював інтереси України перед міжнародними партнерами", - сказав він.

У свою чергу прем’єрВолодимир Гройсманзаявив, що Данилюк так і не зрозумів, чого він на нього вніс дане подання.

"Я так і не зрозумів його випад на засіданні уряду. Коли я після цієї наради в уряд прилетів у Брюссель вести перемовини, мене зустрічав лист міністра фінансів, незрозумілий і неадекватний, я запросив міністра і сказав, що проти держави діяти неможливо, і я давав йому 2 тижні, щоб виправити ситуацію", - сказав Гройсман.

"Я прошу вас підтримати моє подання про відставку міністра фінансів. Там сильна команда, ми будемо нормально якісно далі працювати. У нас є план, і ми його реалізуємо", - підсумував Гройсман.

Як інформував 0312.ua, 15 березня Верховна Рада звільнила Гонтарєву і призначила Якова Смолія головою Нацбанку України (ФОТО)

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...