• Головна
  • Ужгород взяв участь в глобальній ініціативі «Громада, дружня до дітей та молоді» (ФОТО)
14:20, 5 червня 2018 р.

Ужгород взяв участь в глобальній ініціативі «Громада, дружня до дітей та молоді» (ФОТО)

Ініціатива започаткована ЮНІСЕФ у 1996 році, до руху долучилися вже понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах, що загалом охоплює понад 30 мільйонів дітей. Україна приєдналася до ініціативи у 2018 році, через підписання Меморандуму між Урядом України, ЮНІСЕФ та партнерами: Фондом ООН у галузі народонаселення, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством молоді та спорту України, Уповноваженим Президента України з прав дитини, Асоціацією міст України, Асоціацією ОТГ, Національною молодіжною радою України.

Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради Іванна Франчук 1 червня взяла участь у роботі Міжнародного форуму муніципалітетів, дружніх до дітей та молоді, який проходив у Києві. Загалом бажання взяти участь в Ініціативі задекларували понад 150 міст та об’єднаних територіальних громад з усієї України.

Про це повідомляє ужгородська міська рада.

На Форумі виступив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який наголосив: «Діти – це пріоритет Уряду, і безумовно важливо, щоби вони мали усі можливості для розвитку й самореалізації саме там, де живуть і зростають, – в українських містах та громадах. Наразі урядом планується запровадити державну підтримку громад, які офіційно отримують статус шляхом надання їм додаткових надходжень податку на доходи фізичних осіб у розмірі 1 відсоток».

Голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс зазначила, що ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» – це не просто програма: вона стимулює бюджетну підтримку та планування на місцевому рівні для найбільш незахищених дітей та родин, допомагає почути дітей та молодь, прийняти до уваги їхню думку.

Представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Каспар Пік запевнив:«Побудова дружньої до молоді громади означає орієнтацію на майбутнє, адже через 20-30 років усі рішення прийматимуться теперішньою молоддю. Таким чином, чим більше буде враховано те, що сьогодні потребують молоді люди, тим менше непорозумінь, втрат часу, грошей та можливостей буде в майбутньому. ФН ООН хоче допомогти громадам зрозуміти потреби молоді, формуючи простір для діалогу, а також надаючи інструменти, які дозволять цим громадам вимірювати, чи справді їхні ініціативи змінюють життя молоді. Індекс благополуччя молоді, який розробляє ФН ООН, має стати критерієм для оцінки якості інвестицій у молодь».

Аби приєднатися до ініціативи, місто або ОТГ мають зробити низку практичних кроків, зокрема, дослідити ситуацію із правами дітей та молоді у себе у громаді, обрати пріоритетні напрямки роботи, скласти План дій та бюджет для його втілення в найближчі 2-3 роки. Напрямки, за якими муніципалітет докладатиме практичних зусиль, мають відповідати мінімум трьом із п’яти пріоритетів ініціативи:

  • Право на дитинство
  • Право на безпеку
  • Право на охорону здоров’я, освіту та соціальний захист
  • Право бути почутими
  • Право на визнання, повагу та справедливе ставлення

Громада, яка склала відповідний План дій та затвердила бюджет на його виконання, отримує почесний статус Кандидата ініціативи. У подальшому, за умови успішної реалізації Плану дій, вона набуває офіційного статусу Громади, дружньої до дітей та молоді.

Громадам, що висловили бажання долучитись до ініціативи, ЮНІСЕФ надає підтримку у вигляді консультацій щодо прав дитини; консультацій зі складання Плану дій та бюджету для його втілення; сприяння співпраці з муніципалітетами інших країн та фандрайзингу. Фонд ООН у галузі народонаселення розробив методологію обрахунку Індексу благополуччя молоді, завдяки якому можна оцінити ставлення молоді до 7-и ключових показників благополуччя людини на муніципальному рівні. Крім того, кожен із партнерів ініціативи включно з соціально-відповідальним бізнесом в Україні можуть долучитися, щоб допомогти українським містам та ОТГ ставати дружніми до дітей та молоді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ініцітива #Громада #дружня #до #дітей
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...