• Головна
  • 22 травня о 17 годині в рамках форуму "СлободаКульт" пройде кінопоказ «Зберегти не можна зруйнувати» (АНОНС, ПРОГРАМА)
14:05, 22 травня 2018 р.

22 травня о 17 годині в рамках форуму "СлободаКульт" пройде кінопоказ «Зберегти не можна зруйнувати» (АНОНС, ПРОГРАМА)

Цікава програма форуму "СлободаКульт" на 22 травня. 

16:00 - AlсoholUkulele

  • Майстер-клас: Як робити незвичні музичні інструменти із звичайних речей
  • Театральна площа

17:00 – 18:00

Кінопоказ «Зберегти не можна зруйнувати». Де поставити кому, обираєш саме ти

Культурно-історичний центр «Совине гніздо»

  • Рiк: 2017
  • Країна: Україна
  • Жанр: Документальний
  • Тривалість: 50 хв
  • Режисер: Павло Сіроменко
  • Сценаристка: Тетяна Омельченко

Архітектурна спадщина України унікальна. Можна нескінченно захоплюватися рідкісними перлинами класицизму, українського модерну, бароко, конструктивізму, архітектурними ансамблями, що, будучи зведеними ще на початку Х століття, збереглися до наших днів.

Проте у час, коли в усьому світі дбайливо ставляться до кожної пам'ятки і зберігають її автентику, в Україні гинуть старовинні замки, садиби і будинки, створені за проектами знакових зодчих та інженерів.

В наші дні регулярно повторюються факти руйнування, спалення та знищення цінних витворів архітектури. Проводиться варварська реставрація пам'яток архітектури, порушуються новими забудовами межі ареалу міста, не дотримуються або відсутні договори з охорони архітектурної спадщини. Будинки навмисно доводяться до знищення через недосконалість законів України. Проблема виросла не тільки в рамках конкретних міст, регіонів, а й в масштабах всієї країни.Проблеми збереження та захисту пам'яток архітектурної спадщини України спонукали авторів фільму знайти історичні, законодавчі, управлінські причини ситуації, що склалася.

Чому закони не працюють, а органи з охорони культурного надбання не діють? Експерти у ціарині архітектури, реставрації, юриспруденції пропонують шляхи порятунку архітектурної спадщини і застосування міжнародного досвіду.

У фільмі представлені унікальні, і можливо останні, кадри старовинних пам'яток архітектури. Ці об'єкти знаходяться на межі зникнення. Можливо, на час виходу фільму деякі з них уже будуть втрачені.

18:00. Розмова «Одоробла» в наших містах: що ми бачимо в публічному просторі»

Культурно-історичний центр «Совине гніздо»

Розмовляють Катерина Кублицька (Харків) і Ліна Дегтярьова (Ужгород)

Як зробити публічний простір міста дружнім до людей? Як завдяки громадським активістам центральна площа Харкова не була спотворена новим пам’ятником, який в народі одразу прозвали «одороблом»? Чи варто будувати в історичному центрі міста багатоповерхівки і як зберегти зелені зони?

19:00. Вистава «Радіошансон: 8 історій про Юру Зойфера»

Театр «Арабески», Харків

Закарпатський академiчний обласнийтеатр ляльок«Бавка»

Вистава створена за мотивами життя і творчості видатного австрійського драматурга Юри Зойфера. Юра Зойфер – драматург, журналіст, автор зонгів, активний діяч політичних кабаре в Австрії у 20-30-х роках. Загинув у віці 26 років у Бухенвальді. Народився у заможній єврейській родині у Харкові, де мешкав до семи років. Після еміграції з Харкова у 1917 році Зойфери врешті-решт осіли у Відні, де Юра Зойфер сформувався як непересічна особистість і драматург. Леон Аскін, відомий актор та режисер, один із засновників відомого в 30-х роках політичного кабаре АВС, де Зойфер почав свою кар’єру, пише про нього: «Якби Юра Зойфер не загинув у Бухенвальді, він би став найважливішим німецькомовним драматургом ХХ століття».

20:30. Концерт AlсoholUkulele

Театральна площа

Правдивий харківський зомбі-кантрі  єдиний в Україні укулеле-бенд AlcoholUkulele співає про упирів з міської ради, чорний потяг до Полтави, квіти на могилі, тулово та інші мороки дикого поля. Це треш-блюз, алкошоу з елементами соціально-політичного кабаре та чудернацький інструментальний склад: укулеле, дідлі-бо, казу, банджоліна, перкусія, флейта і, насамкінець, тазобас.

Фарбований таз зі струною з мотузки – візитна картка гурту. Як зробити інструмент із чого завгодно і палиці – хлопці покажуть на майстер-класі.

«Люди питають, чому AlcoholUkulele? Нічого дивного, ми просто любимо алкоголь і укулеле», -- кажуть учасники гурту.

AlcoholUkulele – це треш-блюз, алкошоу з елементами соціально-політичного кабаре та правдивий харківський зомбі-кантрі. AlcoholUkulele – це чорні тексти про квіти на могилі, упирів з міськради, тулово та інші мороки дикого поля. Це небачений інструментальний склад: укулеле, дідлі-бо, казу, банджоліна, перкусія, флейта та, насамкінець, тазобас. Фарбований таз зі струною з мотузки – візитна картка гурту. А інші інструменти з майстерні групи приходьте почути та побачити на концерті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#слободакульт #програма
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...