18:30, 15 травня 2018 р.
У фермерів Закарпаття з'явились нові можливості розвивати власну справу завдяки програмам підтримки аграріїв
Закарпаття є однією з найменших за площею областей України. Не зважаючи на це, тут зосереджено більше 60% сільського населення. Закарпатська область також є лідером з розвитку агропромислового комплексу, адже тут наразі зареєстровано більше 1,5 тис. фермерських господарств та сотні сільгосппідприємств.
Агропромисловий комплекс є одним із найважчих у виробництві, адже він залежить від клімату, від території, на які не завжди може впливати людина. А його розвиток - це продовольча безпека всієї країни, рівень соціального становища та здоров’я населення.
Розуміючи це, державний ПриватБанк впроваджує та реалізовує все нові та вигідні програми для підтримки аграріїв.
ПриватБанк запустив комплекс кредитних рішень для агробізнесу, що дозволяють отримати кілька видів фінансування на спеціальних пільгових умовах з урахуванням сезонності та в залежності від потреб і обсягів бізнесу.
АгроКУБ на сьогодні є найпопулярнішою програмою серед працівників агросфери. Для клієнтів діють особливі умови кредитування, що дозволять максимально забезпечити фінансування потреб представників мікроагробізнесу. Ставка за кредитом становить до 2% на місяць, а сума максимального кредиту - до 1 000 000 грн. Важливо, що ПриватБанк кредитує аграріїв з адаптованим під їх діяльність графіком погашень, це так звані сезонні “кредитні канікули” на перші 6 місяців користування кредитними коштами. Це означає, що перші 6 місяців виплачуються тільки відсотки, наступні 6 місяців - сума боргу з відсотками рівними частинами.
Лізинг сільгосптехніки дозволяє українським аграріям вирішити питання розширення парку сільгосптехніки (як вітчизняної, так і імпортної) за схемою фінансового лізингу. При цьому строк лізингу становить до 5 років, а сума – від 300 000 до 5 млн грн, тобто - на будь-який обсяг бізнесу від невеликого сімейного фермерського господарства до великого обласного агропідприємства. Наприклад, сума першого кредиту, виданого за програмою лізингу, становить 920 000 грн. Для отримання фінансування не потрібно додаткової застави, дострокове погашення – безкоштовно.
Кредитна лінія «Агросезон» – це можливість для агробізнесу вирішити питання фінансування поточного сільгоспциклу, а також забезпечити ефективний розвиток підприємства. При цьому погашення проходить за гнучким графіком з урахуванням сезонності (наприклад, погашення кредиту: грудень – 20%, січень – 30%, лютий – повне обнулення етапу фінансування).
Така кредитна лінія надає можливість:
- вчасно провести закупівлю сировини й матеріалів для сільськогосподарського циклу (паливно-мастильні матеріали, засоби захисту рослин, добрива, насіння);
- профінансувати поточний ремонт сільгосптехніки, обладнання, приміщень;
- придбати запчастини, будівельні матеріали, а також основні засоби (допоміжна техніка, дрібне обладнання).
Важливо, що кредитування надається «живими»грошима, й при цьому є можливість придбати агрокомпоненти дешевше за рахунок збільшення обсягу закупівель і знижок від постачальників – галузевих партнерів банку.
До речі, у ПриватБанку аграрії зможуть також отримувати компенсації за державними програмами. Минулого року держaвa виділилa 140 млн грн для компенсaції вaртості сільськогосподaрської техніки тa облaднaння вітчизняного виробництвa, придбaного укрaїнськими aгрaріями. Понaд 70 млн грн цих компенсaцій отримaли сільгоспвиробники з усієї України сaме через ПривaтБaнк.
Цього року держaвa збільшилa суму компенсaції до 950 млн грн. Крім того, збільшився і відсоток держaвних відшкодувaнь з 20% до 25%. A невеликі фермерські господaрствa з посівними площaми до 500 гектaрів тa річною виручкою до 15 млн грн aбо кооперaтиви з площaми до 1 000 гектaрів зможуть відшкодувaти мaйже половину зaтрaчених коштів - aж 40%.
Детальніше – agro.pb.ua.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:59, 10 грудня
12:03, 2 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...