• Головна
  • Небезпечні суїцидальні забавки для дітей. Як пояснити дитині небезпеку гри "Біжи або помри"?
19:40, 8 травня 2018 р.

Небезпечні суїцидальні забавки для дітей. Як пояснити дитині небезпеку гри "Біжи або помри"?

Слідом за суїцидальними іграми «Синій кит» та «Червона сова», в яких так звані куратори по той бік комп’ютерного екрану доводять підлітків до самогубства, прийшла інша небезпечна розвага під назвою «Біжи або помри».

Суть експериментальної гри полягає в наступному: підліток намагається проскочити перед автомобілем, а його друг знімає процес на відео. Частіше за все такі експерименти завершуються або лікарняним ліжком, або загибеллю підлітка.

Небезпечні суїцидальні забавки для дітей. Як пояснити дитині небезпеку гри "Біжи або помри"?, фото-1

Чому ця гра стала популярною? Та як вберегти свою дитину від небезпечних розваг?

Екстремальна розвага «Біжи або помри» отримала популярність ще в 2016 році. Саме тоді в соціальних мережах стали з’являтися відеоролики з небезпечними експериментами підлітків, які перебігають дорогу перед транспортом, який швидко рухається. Чим ближче гравець до машини яка проїжджає та чим вища швидкість транспортного засобу, тим крутіше вважається виконане завдання. Найвищим пілотажом - задіти машину по дотичній. Популярність таких захоплень виникла завдяки розвитку інтернет-технологій.

Правила цієї гри розповсюджують через месенджери, соціальні мережі та під час спілкування дітей в реальності. Підлітки отримують розсилку із закликом зіграти в гру – перебігти жвавий відрізок дороги на заборонений сигнал світлофору. Головне, щоб був доказ – фото чи відео. Той, хто виконав завдання вважається переможцем. Про тих, хто програв - нічого не говорять.

Відео та фото підлітки викладають в закритих групах або на спеціальних сайтах з метою отримання лайків. Ролик, що набрав найбільше число лайків, перемагає. В групах смерті перебіжати дорогу перед транспортним засобом, який рухається – вважалося одним із завдань квесту, виконання якого могло завершитися трагічно.

Нерідко можна почути інформацію про те, що існують спеціальні додатки для смартфонів, які дозволяють куратору встановлювати дистанційний нагляд та контроль за підлітком після того, як дитина встановить програму на свій телефон. Але підтверджень цьому немає. В інтернеті є гра з аналогічною назвою Run or Die, тільки ніякого відношення до гри «Біжи або помри», про яку ми говоримо, вона не має. За однією з версій, ідею підлітки запозичили із відеоігор. В комп’ютерній грі GTA V дійсно є схожий сюжет. За словами офіційного розробника гри GTA – Rockstar, цей режим являється модифікацією одного із користувачів, а не їх розробкою. Судячи з усього, в даний момент ми спостерігаємо окремий вид екстремальних розваг, маючий вірусний характер розповсюдження.

Небезпечні суїцидальні забавки для дітей. Як пояснити дитині небезпеку гри "Біжи або помри"?, фото-2

Прагнення не показати власну слабкість та страх одноліткам, бажання перевірити свої можливості та резерви, перемогти в суперечці, прагнення стати популярним, спроба отримати більшу кількість лайків – це основні мотиви для вступу в небезпечну гру, які примушують підлітків бігти до наміченої мети або померти…

В групі ризику знаходяться підлітки від 9 до 15 років. В цьому віці діти схильні до наслідування та копіювання поведінки тих, кого вважають авторитетом, а найбільш значимою в цей період для підлітка являється оцінка однолітків та авторитет товаришів. Якщо у вас довірливі стосунки з дитиною, потрібно спокійно поговорити з ним про проблему та пояснити небезпеку подібних розваг. Причому дітей часом більше лякає не страх померти, а небезпека залишитися інвалідом Саме перспектива жити з обмеженнями та бути прикованим до ліжка надає для дитини більший ефект, ніж страх смерті. 

Період дорослішання пов'язаний зі спробою визначити свої можливості та кордони, тому потрібно давати підліткам можливість випробовувати себе, але в спеціально створених, контрольованих та безпечних умовах. Дітей, які проявляють схильність до ризику, краще віддати в якусь секцію, де досвідчені професіонали навчать дитину контролювати емоції та направляти енергію в правильне русло.

Небезпечні суїцидальні забавки для дітей. Як пояснити дитині небезпеку гри "Біжи або помри"?, фото-3

Поясніть підлітку, що шлях до повної зупинки автомобіля, який рухається зі швидкістю 60 кілометрів на годину по сухому асфальту складає 40 метрів, що по часу триває близько 3 секунд, мокрий асфальт збільшує проміжок до 52 метрів, а при ожеледиці більше 85 метрів! В певний час доби та при поганих погодних умовах реакція водія може знизитися, тому надіятися на те, що водій вчасно зреагує на ситуацію та впорається з керуванням транспортного засобу, не варто.

Діти, які грають в «Біжи або помри», повинні розуміти, що на кону знаходиться їхнє життя. Перемогою в смертельній грі є лише короткотривале визнання друзів, лайки в соціальних мережах (адже досягнуті рекорди будуть вимагати постійного та безкінечного покращення), а поразка може завершитися для них інвалідністю або смертю. Потрібно більше спілкування, так як скандали та крики не зупинять дитину від участі в смертельних іграх, а навпаки, можуть підштовхнути до рокового кроку.

Матеріал підготувала практичний психолог Чепур Ольга Сергіївна

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#біжи #або #помри #суїцидальні #дитячі #ігри
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...