Туристичний край
15:15, 22 квітня 2018 р.
Прекрасні куточки Закарпаття: "зникаючі" Ворочевські озера (ФОТО, КАРТА)
Туристичний край
Спитаєте, як ужгородцям відволіктись від буденних турбот, щоденних проблем та жахливих новин і куди махнути на теплі весняні вихідні?
0312.ua пропонує відвідати Ворочевські озера! Але поспішити, адже, вже скоро, з настанням літа, вони зникнуть. Щороку вони наповнюються водою після танення снігу і весняних опадів, та з часом висихають.
Ворочевське озеро часто називають у множині, як озера. Виникло воно в двох глибоких вирвах, які розділені вузькою перемичкою. Фактично це одне озеро. Коли озеро повноводне, перемичка затоплена. Наповнення озер водою залежить від опадів і може досягати 2,5-3 метра глибини. На жаль озера зараз швидко пересихають і фактично не існують, одне з місць витоку води поруч, за кам'яним валом. Місце тут таємниче і казкове. Виникнення озер також овіяне таємницею. Можливо, вони вулканічного походження, або виникли внаслідок зсуву.
Ось що про них написано в книзі "По Вулканічним Карпатам"
Таємничі воронки.
"Ворочівське Синє озеро - унікальна памятка природи Закарпаття. Лежить воно в горах, серед густих лісів, приблизно в трьох годинах ходьби від с.Ворочева. По більш точному визначенню воно розташоване на західному схилі Анталовецької Поляни, між її двома відрогами - Світильником і Сухим Дільчиком, на висоті 700м.
Дорога до озера веде по долині гірського потічка Вишнього Потоку. Дійшовши до розвилки потоків, переправляємося через Вишній Поток і по долині його правої притоки Кобринчика піднімаємося через ліс по стежці. На крутому лівому схилі ущелини стежка веде на Світильник, де можна відпочити біля джерела. Від нього звертаємо вправо на лісову стежку, яка спочатку веде по хребту на південь, а потім по західному схилу Світильника. Через 50 хв стежка повертає вправо, на захід. В лісі видно просвіт. Спускаємося до нього вниз і перед нами відкривається така картина: дві великі, заповнені водою воронки, відбивають небесну синяву.
Кожна із воронок досягає 50-60 метрів в діаметрі. Між ними вузький - до 15 метрів перешийок. Кругом нагромаджені великі брили вулкан. порід. Одна із версій утворення цих воронок така, що нібито вони є боковими кратерами Анталовецької (правильно - Анталовської) Поляни."
До вашої уваги чарівні фотографії та маршрут від мандрівників:
Фото: Остап Цапулич
Фото та маршрут: Ігор Данчевський
Матеріал: Vigorlat, фото Соцмережі
Читайте також, Невицький замок має шанс знову стати туристичним місцем
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:21, 6 січня
129
10:12, 9 січня
10
15:14, 15 січня
10:11, 9 січня
1
live comments feed...