12:43, 15 квітня 2018 р.
Що ужгородцям потрібно знати про небезпеку від укусу кліща
З приходом весни, багато хто чекає на радісну зустріч з улюбленим садом-городом чи виїзд на природу.
Проте, саме у цей період там може чекати серйозна загроза – кліщі.
Кліщі починають пробуджуватися від зимової сплячки вже у березні. Вони можуть уражати людину так, що вона і не помітить, тому що ці створіння мікроскопічного розміру і при укусах вприскують у тіло людини речовину, яка знімає больові відчуття.
Нерідко випадки укусів кліщів є навіть у холодну пору, коли на землі ще лежить сніг, однак весною і на початку літа вони найбільш активні. Для людини цей період найбільш небезпечний, тому що за зиму у нас слабне імунітет, розвивається авітаміноз і ми стаємо більш уразливими до різних інфекцій.
Найнебезпечніший наслідок укусів кліщів – бореліоз, Хвороба Лайма, а також кліщовий енцефаліт. Зараження відбувається при укусі, коли збудник із слиною кліща потрапляє в шкіру і там розмножується. Потім потрапляє до лімфатичних вузлів, а через декілька днів - у кровоносне русло, по якому розноситься по всьому організму.
Імунна система виробляє проти них антитіла, але навіть їх високі титри не можуть повністю знищити збудника. Імунні комплекси, які утворюються внаслідок кліщових інфекцій, можуть запускати розвиток автоімунного процесу, коли вироблення антитіл починає відбуватися проти власних тканин організму.
Перші симптоми кліщового бореліозу і енцефаліту однакові: це головний біль, ломота у м’язах, суглобах, підвищення температури тіла до 38градусів, лихоманка, блювота, загальне нездужання. Іноді можуть бути – біль і лоскіт у горлі, нежить, покашлювання. У місті укусу кліща з’являється болючість, припухлість, свербіж, почервоніння. Пізніше це може зникнути.
Однак якщо своєчасно не звернутись до лікаря і не здійснити адекватні заходи, розвиваються наступні стадії хвороби – ураження життєво важливих органів і систем - нервової системи: енцефаліт, менінгіт, радикуліт; опорно-рухового апарату: артрит; ураження шкіри: акродерматит і т. ін.
Різниця між цими інфекціями в тому, що при кліщовому енцефаліті ураження сірої речовини головного мозку, а також оболонок головного і спинного мозку відбувається скоріше і частіше, ніж при бореліозі; однак обидва види кліщової інфекції дуже небезпечні для здоров’я і життя людини.
Тому, обходячи свої володіння або ідучи до лісу, – необхідно захистити всі ділянки шкіри. Навіть якщо тепло, обов’язково одягайтеся так, щоби кліщ не зміг вас вкусити.
Якщо кліщ вас все-таки вкусив і ви його видалили, не знешкоджуйте його і не викидайте, а віднесіть у найближчий лабораторний центр, або спеціальну лабораторію, в якій зможуть визначити чи заражений він і дозволити медикам не тільки своєчасно, але і грамотно надати медичну допомогу.
Читайте також, сімейний лікар в Ужгороді - інструкція підписання угоди
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
12:03, 2 грудня
live comments feed...