Актуально
13:00, 8 квітня 2018 р.
Закарпаття в очікуванні цвітіння сакур: у які міста слід поїхати кожному туристу (ФОТО)
Актуально
Квітень - це місяць, коли квітне практично усе. Але найбільш привабливим як для закарпатців, так і для туристів, є цвітіння сакури. І вже скоро вони зацвіть по всій області.
З кожним роком на Закарпатті стає все більше сакур, адже їх щорічно досаджують. Японську вишню давно вважають візитівкою Закарпаття, адже в нас їх найбільше в Україні.
Де на Закарпатті можна знайти найдовшу сакурову алею?
Днями відомий закарпатський туризмознавець Федір Шандор склав ТОП-3 місць, найпривабливіших для туриста, проте Ужгород в нього не потрапив. Маємо надію, що він вважає наше місто беззаперечною візитівкою у період цвітіння сакури!
Згідно вибору туризмознавця, найкращі міста, куди туристам слід приїхати милуватись на сакури - це Мукачево, Хуст та Іршава. Не потрапив в ТОП і Виноградів, хоча тут цвіте чарівних сакур не менше ніж, наприклад, в Іршаві, або Хусті.
Чому саме ці міста? Тому що, у Мукачеві найдовша алея сакур, в Іршаві найбільша площа цвітіння, в Хусті найбільше вулиць з сакурами.
Як з'явились сакури в Ужгороді?
Японська декоративна вишня — сакура — з'явилася в Ужгороді ще в 1923 році, її привезли з Відня. На сьогоднішній день це дерево можна зустріти в багатьох куточках міста, на вулицях Ракоці і Довженка. Найбільше дерев висаджено на набережній річки Уж. Алея сакур прикрашає Київську та Православну набережні, прилеглі до площі Пушкіна. Чисельність дерев складає близько 2 тисяч.
Але згідно з місцевою легендою (яка не має нічого спільного із реальними подіями), екзотичні дерева були вкрадені місцевими жителями, коли японці прямували до імператора Австрії Франца Йосифа I. Вони везли в подарунок дерева сакури і зупинилися на нічліг в місті Мукачево. Звістка про незвичайні японські вишні облетіла все місто й відважні закарпатці підмінили вночі саджанці сакури на звичайні фруктові дерева.
Цвітіння сакури триває близько 2 тижнів і припадає приблизно на кінець квітня — початок травня, залежно від погодних умов. У Японії цвітіння сакур асоціюється зі швидкоплинністю людського життя. У поезії дуже часто опадання листя цього дерева порівнюють з минулою любов'ю і юністю, а в часи Другої світової війни ніжні рожеві квітки використовувалися в якості пропаганди для підняття духу в Японії.
Тож, очікуємо з нетерпінням цього гарного дійства.
Карат розміщення сакур на вулицях Ужгорода.
Читайте також, програма Сакура-Фест 2018
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
22:24, 9 січня
10:42, 8 січня
12:38, 16 січня
18
live comments feed...