Освіта
13:30, 9 березня 2018 р.
Нова шкільна програма у 2018 році: юні закарпатці вчитимуть безвіз, Стівена Кінга і вірші Боба Ділана
Освіта
Нового навчального року українські старшокласники вивчатимуть на уроках твори Стівена Кінга і Харукі Муракамі, а також історію українського безвізу і явище "гібридної війни".
Вся справа в тому, що з 1 вересня 2018-го набувають чинності нові навчальні програми від МОН більш ніж з 20 предметів, повідомляє "Сегодня".
Історія України
Нового навчального року майбутнім 11-класникам належить дізнатися багато цікавого про інтеграцію нашої країни в європейський політичний простір.
Крім тем про анексію Криму, початок АТО і процес Мінських переговорів (які і раніше були включені до переліку тем з сучасної історії України), тепер в програмі з'явилися теми про отримання Україною безвізового режиму з країнами Євросоюзу, приєднання до Ради Європи, підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Також школярі дізнаються про "політику сусідства" ЄС і про євроскептиків.
Окрему увагу приділять геополітиці: сучасним взаєминам США, Китаю і ЄС
"В результаті учні зможуть прогнозувати геополітичне становище України в найближчій перспективі", – пишуть автори оновлених програм.
Література
На уроках зарубіжної літератури юних закарпатців теж чекають сюрпризи. Наприклад, в обов'язковій програмі у 10-класників з'явився "Алхімік" бразильського письменника Пауло Коельо, романи "Чому наше майбутнє залежить від читання" і "Кораліна" сучасного британського фантаста Ніла Геймана, підлітковий роман "Кава з кардамоном" польської письменниці Йоанни Ягелло, а також "Геній" Нобелівського лауреата Мо Янь і інші.
Зате з обов'язкового до позакласного читання в 10-му класі перенесли "Анну Кареніну" Толстого, а "Гобсека" Бальзака і зовсім виключили.
Тим часом 11-класники теж залучатимуться до світових літературних шедеврів.
Так, в обов'язковій програмі тепер є відомий роман-антиутопія "1984" Джорджа Оруелла, "Мораль" культового американського письменника Стівена Кінга і роман "Книжковий злодій" Маркуса Зусака, який, до речі, був в списку бестселерів The New York Times понад 230 тижнів.
Також вперше випускники вивчатимуть твір кримськотатарського письменника Таїра Халілова про депортацію кримських татар "До останнього подиху". А ось "Джакомо Джойс" Джеймса Джойса і "Чуму" Альбера Камю перевели до розряду "позакласного читання".
Позакласне читання
Але все ж найбільший фурор серед українців справив саме новий список для позакласного читання.
Так, у списку у 10 класів виявився нещодавно екранізований роман Ренсома Ріггза "Будинок дивних дітей" і американська класика "Великий Гетсбі" Фіцджеральда.
Випускникам теж належить не нудний список літератури на літо: "Темні алеї" Буніна, вірші Нобелівського лауреата і рокера Боба Ділана, роман "Ім'я троянди" Умберто Еко, "Пролітаючи над гніздом зозулі" Кена Кізі, "Сто років самотності" Габріеля Гарсіа Маркеса, твори Харукі Муракамі і навіть фантастичний роман "Соляріс" Станіслава Лема.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Чи треба заборонити діяльність батьківських комітетів у школах?
проголосували 44 відвідувачів
Так
54,5%
Ні
38,6%
Мені байдуже
6,8%
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
13:28, 1 грудня
09:26, 29 листопада
12
10:16, 9 грудня
129
14:26, 9 грудня
83
live comments feed...